Normalny rozmiar czcionki Zwiększ rozmiar czcionki Zmniejsz rozmiar czcionki Normalny wygląd strony Kontrast czarno - biały Kontrast żółto - czarny Kontrast czarno - żółty

Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych
im. prof. Janusza Groszkowskiego
w Radomsku

2023-12-06
Uczniowie z mikołajem

Jest i On! Święty Mikołaj!

Oj się działo! 6 grudnia w Elektryku zapanowała iście mikołajkowa atmosfera, a to za sprawą niecodziennego gościa - świętego Mikołaja, który od samego rana niestrudzenie odwiedzał wszystkie klasy i nauczycieli rozdając cukierki oraz rózgi (ponoć na niesfornych uczniów). W tym dniu na społeczność Elektryka czekało wiele atrakcji: selfie z Mikołajem na świątecznej ściance, mikołajkowy turniej szachowy, mikołajkowa loteria fantowa, a wszystko ze świątecznym podkładem muzycznym, o którego zadbali radiowcy z Radia Bizon. Wszystkie te działania zorganizowane były przez Szkolne Koło Wolontariatu, szkolny radiowęzeł i Szkolny Klub Szachowy.

Wiktoria Klisowska, kl.2f

2023-12-05
Społeczność ZSE-E - zdjęcie grupowe

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja!

Przedświąteczny klimat zagościł w naszej szkole dzięki niezwykłej dekoracji świątecznej stworzonej przez grupę uczniów pod fachowym okiem rodzica naszych uczniów - Pani Anny Cykowskiej (AnParis). Kolorowe światełka, pachnące choinki, tron dla Mikołaja i uczniów do selfie – to wszystko sprawia, że czas spędzony w szkole nabiera wyjątkowego, magicznego nastroju.

Społeczność ZSE-E serdecznie dziękuje za piękną dekorację, która dodaje blasku naszemu codziennemu życiu szkolnemu! Niech ten czas będzie pełen radości, śmiechu i wzajemnej życzliwości.

2023-12-01
 Uczniowie biorący udział w akcji

Światowy Dzień AIDS

1 grudnia to dzień dedykowany zwiększeniu świadomości na temat HIV/AIDS oraz wyrażeniu solidarności z osobami zmagającymi się z tą chorobą. W naszej szkole została przeprowadzona akcja informacyjna, by podkreślić wagę edukacji i wzajemnego zrozumienia. Wiedza to klucz do zmniejszenia stygmatyzacji oraz poprawy jakości życia osób dotkniętych HIV/AIDS.

Zachęcamy do odwiedzenia strony Krajowego Centrum ds. HIV/AIDS, gdzie znajdziecie cenne materiały i informacje dotyczące tej tematyki: https://www.aids.gov.pl/kampanie/CWL/01.html

2023-12-01
 Uczniowie elektryka podczas prezentacji

Czy „Słowacki wielkim poetą był”?

Na to klasyczne pytanie odpowiedzi szukali uczniowie Elektryka, którzy wzięli udział w niecodziennej lekcji języka polskiego poświęconej Juliuszowi Słowackiemu. Gościem specjalnym wydarzenia była prof. Pelagia Bojko z Akademii Piotrkowskiej.

Czytaj więcej...o Czy „Słowacki wielkim poetą był”?

2023-11-23
Uczniowie elektryka

Listopad - miesiącem świadomości męskich nowotworów

Listopad od lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości męskich nowotworów. Nazwa kampanii „Movember” wywodzi się od słów moustache (wąsy) oraz November (listopad) i ma na celu zachęcenie wszystkich mężczyzn do zapuszczenia wąsów na znak solidarności z chorymi na nowotwory, ale także do wykonania badań profilaktycznych w kierunku dwóch typowo męskich nowotworów – raka prostaty i raka jąder. Elektryk również przystąpił do akcji profilaktycznej wśród męskiej części społeczności. - Promowanie świadomości zdrowotnej wśród mężczyzn to kluczowy krok w zapobieganiu i zwalczaniu różnych chorób. Zachęcamy do regularnych badań, zdrowej diety, aktywności fizycznej i unikania szkodliwych substancji - podkreśla pedagog szkolny, Joanna Kurzelewska.

2023-11-22
Uczennice elektryka podczas dekorowania bombek

Uczniowie 2f już rozpoczęli świąteczne przygotowania

A dokładniej rozpoczęli je od dekorowania bożonarodzeniowych bombek na choinkę. Było to możliwe podczas wycieczki szkolnej do fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Uczniowie mieli możliwość poznania procesu wytwarzania ozdób choinkowych. Zwiedzili pomieszczenia, w których bombki nabierają konkretnego kształtu, następnie są malowane, srebrzone i ręcznie ozdabiane. Po teorii przyszedł czas na praktykę, czyli udział w warsztatach zdobienia swoich autorskich bombek. Uczniom towarzyszyły nauczycielki: Justyna Fontowicz i Elżbieta Kawczak.

Wiktoria Klisowska, 2f

2023-11-18
Uczniowie podczas konkursu

Uczeń Elektryka zwycięzcą konkursu historycznego

Kacper Nowak z kl. 3l zdobył I miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym „Moja Wolność – Moja Ojczyzna” na prezentację multimedialną zorganizowanym przez Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Radomsku z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyróżnienie z kolei otrzymał Jan Tereszkiewicz z kl.3l. - Celem konkursu było zainteresowanie uczniów historią Polski, jej dążeniem do niepodległości, jak również kształtowanie postaw patriotycznych oraz świadomości narodowej, połączonej z szacunkiem do ojczyzny – podkreślają organizatorki konkursu: Katarzyna Kałek i Justyna Śliwińska z Bursy Szkolnej.

Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka Aneta Jędrzejczyk.

NOWSZE WIADOMOŚCI
STARSZE WIADOMOŚCI

KOMUNIKATY

2024-04-17
2024-04-16
Plakat kawiarenka wsparcia

Kawiarenka Wsparcia - wystartowała! Zapraszamy!

To nasz najnowszy projekt! Dla kogo? Dla Was Drodzy Uczniowie!

Jeśli czujesz, że potrzebujesz kogoś, kto Cię wysłucha - zgłoś się do nas! Od tego jesteśmy. Przy filiżance pysznej kawy czy herbaty sprawimy, że się wyciszysz i zrelaksujesz. Wiemy, że czasem trudno jest znaleźć kogoś, kto znajdzie dla nas czas - dlatego jesteśmy tutaj, jako wolontariat rówieśniczy. Pragniemy przyczynić się do budowania silniejszej, wspierającej społeczności szkolnej. Nie krępuj się! Nie zwlekaj! Pokój zwierzeń na Ciebie czeka!

Kontakt - prof. Joanna Kurzelewska (gabinet pedagogów szkolnych) lub Aleksandra Walczak (kl.2f)

HARMONOGRAM ZAJĘĆ LEKCYJNYCH

w roku szkolnym 2023/2024

1. godz. 800 - 845