Tego uczyli się uczniowie klas pierwszych: 1b i 1fl, którzy uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Działu Ochrony Środowiska - Edukacja Ekologiczna z PGK w Radomsku. Podczas prelekcji proekologicznej dowiedzieli się jak postępować z różnego rodzaju problematycznymi odpadami, np. bateriami, akumulatorami czy zużytym sprzętem elektrycznym oraz tym jaki mają wpływ na środowisko i zdrowie człowieka.
Justyna Fontowicz
Co wspólnego mają ze sobą te trzy wyrażenia? Dużo, ponieważ programiści z klasy 4l zwiedzili wystawę fotografii autorstwa Agnieszki Dumańskiej "Paranoiczne zdarzenie z czerwienią" w radomszczańskiej Galerii Sztuki Przystanek Cooltura. Uczyli się interpretować teksty kultury, poszukiwać kontekstów i ukrytych sensów.
Z młodzieżą spotkał się fotografik Marcin Kwarta - prezes Fundacji Foto Pozytyw, który w inspirujący sposób opowiadał o fotografiach, zachęcał do poszukiwania w nich emocji, skojarzeń, odpowiedzi na pytania: dlaczego zdarzenie właśnie z czerwienią, w dodatku paranoiczne? Uczniowie dzięki tej nietypowej lekcji mieli możliwość wykazania się kreatywnością, stworzenia dalszego ciągu zasygnalizowanej na fotografii historii oraz uczyli się konstruktywnej krytyki podczas oceny fotograficznego tekstu kultury. - Wystawa warta była uwagi, ponieważ mogliśmy zobaczyć wizję autorki na temat zniszczonego świata przepełnionego natłokiem informacji, które codziennie są nam dostarczane. Dało mi to dużo do myślenia. Zobaczyłem jak współczesne media zabierają nam czas i zapominamy o realnym świecie, który nas otacza. Jesteśmy pochłonięci internetem i zapominamy o realnym życiu - podkreśla Kacper Nowak z klasy 4l.
Aneta Jędrzejczyk
W dniu 21 listopada 2024 r odbyło się spotkanie z uczniami zakwalifikowanymi do udziału w projekcie „Energia do transformacji – podnoszenie kompetencji zawodowych uczniów i uczennic Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku” Uczestnikom projektu przekazano informacje organizacyjne w związku z zakwalifikowaniem się do projektu. Zostali również zapoznani z harmonogramem dalszych działań projektowych, wzorami dokumentów stażowych oraz zasadami ich wypełniania.
Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w realizacji zadań projektowych.
Dokumenty do pobrania przez Uczestnika Projektu:
Co można jeszcze udoskonalić w szkole, by była nowoczesna, innowacyjna, a uczniowie mogli się w niej czuć jak w domu? O tym rozmawiano w Starostwie Powiatowym w Radomsku. Z inicjatywy władz oświatowych zostało zorganizowane spotkanie z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych, by poznać oczekiwania, pomysły młodych ludzi. Kolejne spotkanie zostało zaplanowane w lutym, wtedy mają zostać sprecyzowane konkretne działania w tym zakresie.
Wiktoria Klisowska
fot. Starostwo Powiatowe w RadomskuW ogólnopolskich konferencjach zorganizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji uczestniczyli nauczyciele ZSE-E: Dorota Kałkusińska, Aneta Jędrzejczyk i Kamil Grudzień. Spotkania beneficjentów programów bilateralnych służą nie tylko podsumowaniu dotychczasowych projektów, ale przede wszystkim poszerzają wiedzę dotyczącą kolejnych edycji.
To hasło projektu edukacyjnego realizowanego w Zespole Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku we współpracy z Miejscem Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. W ramach tego przedsięwzięcia zaplanowano wiele działań. Ostatnio młodzież uczestniczyła w warsztatach „Z powstańczej Warszawy do KL Auschwitz” w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
w roku szkolnym 2023/2024