Deklaracja dostępności dla Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku.
Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do BIP Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku.
Data publikacji strony internetowej: 2015-08-15
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-09-01.
Deklarację sporządzono dnia: 2020-09-23. na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Dane teleadresowe siedziby podmiotu publicznego dostępne są na stronie głównej.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest mgr inż. Adam Jałkiewicz, pod adresem e-mail: elektryk@zse-e.edu.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu: +446832673. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich rpo.gov.pl.
Budynek Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku posiada bariery architektoniczne, niemniej jednak do szkoły prowadzi podjazd dla osób niepełnosprawnych od strony wejścia głównego. Parter szkoły jest dostosowany do osób niepełnosprawnych ruchowo (oznakowanie różnic poziomów, 1 toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych, podjazdy do pomieszczeń i sal dydaktycznych,). Na terenie szkoły znajdują się wydzielone i odpowiednio oznakowane 4 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Podmiot nie posiada tłumacza języka migowego.
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.
To właśnie tej niezwykłej liczbie niewymiernej poświęcony był kilkudniowy projekt zorganizowany w ZSE-E. 14 marca w Dniu Urodzin Ludolfiny odbyło się uroczyste zakończenie obchodów Święta Liczby π wraz z wręczeniem nagród dla zwycięzców w zorganizowanych konkursach matematycznych.
Paulina Karasek - uczennica trzeciej klasy technik elektronik znalazła się wśród piątki najlepszych młodych reportażystów w Polsce. Zdobyła wyróżnienie za tekst pt. „Co z tą Kinemą?”
W klimat muzyki romskiej, ukraińskiej, bałkańskiej i góralskiej przenieśli się uczniowie Elektryka podczas koncertu Kapeli Karpati, który odbył się w ramach edukacji muzycznej. Zespół stanowi troje przyjaciół, w których grze słychać ducha Karpat. Ich wizytówką są oryginalne aranżacje – śpiew na trzy głosy, brawurowe sola i wielka energia płynąca z instrumentów.
Koordynatorem spotkania była nauczycielka Aleksandra Tyl.
Na temat korzyści związanych z wolontariatem, rozwojem osobistym i siłą działań międzypokoleniowych rozmawiali z uczniami ZSE-E pracownicy radomszczańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zachęcali młodzież do współpracy w ramach Pogotowia Lekcyjnego, Korpusu Wsparcia Seniorów oraz Klubu Wolontariusza. Uczniowie zainteresowani wolontariatem mogą się zgłosić do MOPS-u lub pedagogów szkolnych.
Spotkanie prowadziły panie Kinga Bujacz, Karolina Kornacka oraz Dagmara Waloch-Kozera.
36 pełnoletnich uczniów ZSE-E wzięło udział w honorowym oddawaniu krwi. Podzielili się cząstką siebie, by wesprzeć chorych. Bardzo dziękujemy młodzieży za ten najcenniejszy dar, którego nie da się niczym zastąpić!
Koordynatorem akcji jak zawsze było Szkolne Koło PCK oraz nauczyciele: Joanna Kurzelewska, Katarzyna Kuśmierz i Cezary Krawczyk.
W ramach naszego wyzwania „Książkowy Niekalendarz” na miesiąc marzec przygotowaliśmy dla Was następujące zadania:
Przeczytaj kilka Jej wierszy.
POWODZENIA!
Po raz kolejny nasza szkoła dołączyła do akcji organizowanej przez Oddział PCK w Radomsku. Polega ona na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy.
Wszystkie pozyskane fundusze przeznaczone będą na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom z naszego regionu. Czas trwania zbiórki od 1 marca do 30 maja 2023 r.
Zachęcamy do udziału! Pomóż - nie bądź obojętny!
Koordynatorem akcji jest Szkolne Koło Wolontariatu PCK.
Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych zaprasza do udziału w III edycji konkursu plastyczno-graficznego dla młodzieży ZSE-E w Radomsku.
Zapraszamy naszych uczniów do udziału w wyzwaniu KSIĄŻKOWY NIEKALENDARZ, który jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Na każdy miesiąc przygotowaliśmy dla Was zestaw wyzwań czytelniczych motywujących do codziennego czytania przez minimum 7 minut.
Zapraszamy do wspólnej zabawy. Na najbardziej aktywnych czekają ciekawe nagrody książkowe, które będą rozdawane na koniec roku. Oto lista zadań na miesiąc luty, który nazywany jest miesiącem zakochanych.
Zapraszamy Was do biblioteki i wspólnej zabawy.
w roku szkolnym 2022/2023