Cykl spotkań z doradztwa zawodowego dedykowany maturzystom ruszył w Zespole Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku. Ma to pomóc młodym osobom w zaplanowaniu swojej wymarzonej drogi kariery.
W Elektryku odbyło się już kilka spotkań z ekspertami z różnych dziedzin. Mają one na celu ukierunkować młodych ludzi oraz pomóc im umiejętnie zaplanować swoją przyszłość zawodową. – Rozmowy z zaproszonymi gośćmi reprezentującymi różne instytucje, firmy mają na celu przygotowanie młodzieży do świadomych wyborów i wyzwań na rynku pracy – podkreśla Joanna Kurzelewska, pedagog szkolna.
Dotychczas maturzyści mieli okazję spotkać się ze Stanisławem Tarkowskim, prezesem spółki Metalurgia Nieruchomości, który podzielił się cennymi wskazówkami z zakresu zarządzania i rynku nieruchomości. Podkreślił, jak ważne jest strategiczne myślenie i rozwój zawodowy. Z kolei Małgorzata Magier - prezes Fundacji Eko Live, mentorka i coach biznesu w inspirujący sposób opowiedziała o budowaniu wizerunku, przedsiębiorczości oraz znaczeniu kompetencji miękkich i twardych na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.
Podczas spotkania z przedstawicielem radomszczańskiej policji - st. asp. Dariuszem Trepką uczniowie dowiedzieli się jak wygląda rekrutacja do policji. - Nasze spotkania to nie tylko teoria, to również praktyka! Uczniowie ćwiczyli sztukę autoprezentacji w różnych sytuacjach zawodowych, a otwarta formuła spotkań umożliwia zadawanie pytań i prowadzenie ciekawych rozmów z prelegentami – podkreślają koordynatorzy spotkań J. Kurzelewska i Cezary Krawczyk. Podobne zdanie mają również maturzyści. – Uczestniczyłem w spotkaniu z panem z „Metalurgii”, który w bardzo rzeczowy sposób radził, by nie wybierać kierunku studiów o bardzo szerokim zakresie, np. zarządzania, bo to marnowanie czasu, tylko należy przemyśleć i dobrze zainwestować ten czas, by potem móc go w efektywny sposób wykorzystać – mówi uczeń Jakub Szulc.
Ostatnio maturzyści spotkali się również z przedstawicielami Politechniki Łódzkiej i poznali ofertę kształcenia uczelni.
Aneta Jędrzejczyk
2 195 845,36 zł – taka kwota trafi do radomszczańskiego Elektryka w ramach realizacji projektu pt. „Energia do transformacji – podnoszenie kompetencji zawodowych uczniów i uczennic Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku”. Zostanie przeznaczona na realizację staży, szkolenia uczniów, nauczycieli i modernizacje czterech pracowni przedmiotów zawodowych.
X edycja dyktanda w języku angielskim odbyła się w Elektryku. Tekst, z którym zmierzyli się uczniowie związany był z szeroko pojętą techniką informatyczną. W potyczkach ortograficznych wzięły udział 24 osoby, z których wyłoniono mistrzowską trójkę. Oto oni:
GRATULUJEMY!
Etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy o Mediach miał miejsce w Zespole Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku. 10 najlepszych uczniów zakwalifikowało się do etapu centralnego, w tym uczeń Elektryka Marceli Księżnik.
To hasło przewodnie projektu edukacyjnego zrealizowanego w Zespole Szkół Elektryczno -Elektronicznych w Radomsku, podczas którego słowo „Ojczyzna” zostało odmienione przez wszystkie możliwe przypadki. Gościem specjalnym wydarzenia była prof. dr hab. Pelagia Bojko z Akademii Piotrkowskiej.
fot. Bartosz Bąk
Świąteczna dekoracja na ściance reporterskiej w Elektryku wreszcie doczekała się długo wyczekiwanego gościa - św. Mikołaja. Wszystkie klasy mogły się z nim sfotografować. Były elfy, śnieżynki, cukierki dla uczniów, rózgi dla nauczycieli, selfie z Mikołajem, dyrektorem szkoły, ale przede wszystkim radość ze wspólnego przeżywania tego niezwykłego dni
Projekt realizowany w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+
Projekt skierowany jest do uczniów i uczennic klas trzecich, którzy w roku szkolnym 2024/2025 kształcą się na kierunkach: technik informatyk i technik elektronik.
W czasie stażu zapewniamy: transport, nocleg, wyżywienie, kieszonkowe, interesujący program spędzania czasu wolnego, ubezpieczenie oraz przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne przed wyjazdem.
!!! Weź udział, przełam bariery i obawy. Zdobądź doświadczenie zawodowe !!! Pobierz formularz zgłoszeniowy i klauzulę informacyjną ze strony szkoły, zakładka PROJEKTY/FUNDUSZE EUROPEJSKIE wydrukuj, wypełnij czytelnie i przekaż do biura projektu (zaplecze sali 201) do 16 grudnia UDZIAŁ W PROJEKCIE CAŁKOWICIE BEZPŁATNY Termin praktyk zawodowych: 31.03.2025 – 12.04.2025 r.Harmonogram rekrutacji:
w roku szkolnym 2023/2024