Oj, zielono! A to za sprawą kolejnej przestrzeni stworzonej w Elektryku z myślą o uczniach, o odpoczynku, relaksie między zajęciami. Tym samym wiosna zawitała do szkoły na stałe, dzięki nowemu przytulnemu kącikowi zorganizowanemu w ramach projektu edukacyjnego "Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo".
W szkole już funkcjonuje kilka kącików zainteresowań, m.in.: indywidualnego uczenia się, rozrywki, wypoczynku i relaksu, czytelniczy.Tym razem postawiono na kolor zielony. - Strefa zielona to miejsce, gdzie na wygodnej kanapie w otoczeniu zieleni uczniowie mogą się zrelaksować i poczytać o roślinach. Każdy uczeń może współtworzyć tę przestrzeń, przynosząc ciekawe kwiaty, sadzonki wraz z ich opisem. Kolejna strefa pozwala wdrażać zasady higieny cyfrowej w edukacji i przede wszystkim wzmacniać relacje poza Internetem - opowiada Joanna Kurzelewska, pedagog szkolny. - To fajne rozwiązanie, coś nietypowego, co daje oddech świeżości od typowych, nudnych szkolnych korytarzy. Dodatkowo to świetne miejsce do odpoczynku, wygodna kanapa jest tego znaczącym dowodem, ale też kolor zielony działa kojąco - ocenia tegoroczna maturzystka Anna Dębkowska. - To na pewno dodaje uroku naszej szkole. Dzięki temu możemy poczuć się jak w ogrodzie, lesie. Jak bardzo są potrzebne tego typu miejsca świadczy fakt, że nowa kanapa jest cały czas oblegana przez uczniów - dodaje Oliwia Minecka, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.
Szkoła dziękuje firmie JYSK Polska za współtworzenie „strefy zielonej”, a społeczności za roślinki.
Koordynatorami projektu są pedagodzy szkolni J. Kurzelewska i Cezary Krawczyk.
Fot. Tomasz Kowalski
Tekst: Aneta Jędrzejczyk
Uczniowie Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku oraz EST Tettnang zakończyli drugą część polsko-niemieckiego projektu wymiany młodzieży pod nazwą „Tech-Factory”. Tym razem była to rewizyta uczniów z Niemiec w Polsce, podczas której młodzież wspólnie realizowała projekty techniczne, poznawała kulturę obu krajów, ale przede wszystkim nawiązywała nowe znajomości i budowała wzajemne relacje.
Rozpoczynamy rekrutację do projektu „Program rozwoju Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Radomsku” nr FELD.09.02-IZ.00-0020/25 współfinansowanego ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027”.
W projekcie weźmie udział 120 uczniów uczących się w zawodzie: technik informatyk, technik programista, technik elektryk, technik elektronik, technik reklamy.
Paweł Gonera z klasy 2b został laureatem Konkursu Literackiego zorganizowanego w ramach XXV Radomszczańskich Dni Rodziny. Zdobył I miejsce za pracę pt. „Tam, gdzie zaczyna się moje serce”.
„Bóg pragnie rodziny, która jest domem i szkołą miłości” – to hasło przewodnie tegorocznych jubileuszowych Dni Rodziny w Radomsku. Uroczystościom, jak co roku, towarzyszył konkurs literacki zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną, którego tematyka ściśle związana była z domem i rodziną. - Ta nagroda jest dla mnie dużym wyróżnieniem, szczerze, to w ogóle się jej nie spodziewałem. Temat, który podjąłem był o rodzinie i relacji w niej. W ostatnim czasie sporo przeżyłem i to dało mi inspirację do opowiedzenia mojej historii – komentuje laureat. Opiekunką ucznia jest nauczycielka Aneta Jędrzejczyk.
Kolejny projekt z dofinansowaniem z funduszy unijnych został zatwierdzony do realizacji przez Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku. Projekt pod nazwą „Program rozwoju Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Radomsku”.
Projekt o numerze FELD.09.02-IZ.00-0020/25 jest realizowany w ramach działania FELD.09.02 – Społeczeństwo w transformacji, Program: Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, Priorytet: FELD.09. - Fundusze Europejskie dla łódzkiego w transformacji.
Wartość projektu: 2 098 863,13 zł w tym dofinansowanie - 1 784 033,66 zł ze środków UE
Wkrótce rekrutacja do projektu
W dniach 13–22 kwietnia 2026 roku uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku uczestniczyli w wymianie młodzieży ze szkołą partnerską EST Tettnang w Niemczech. Projekt odbywał się pod hasłem „Tech-Factory” i koncentrował się na rozwijaniu kompetencji technicznych w obszarach elektroniki oraz informatyki.
Głównym założeniem programu była realizacja wspólnych projektów technicznych, zgodnych z profilem obu szkół oraz zainteresowaniami uczniów. Praca odbywała się w międzynarodowych zespołach, co sprzyjało nie tylko zdobywaniu wiedzy praktycznej, ale również rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych i współpracy międzykulturowej.
W ramach pierwszego projektu uczniowie rozpoczęli prace nad stworzeniem przewodnika cyfrowego. Zbierali materiały, analizowali możliwe rozwiązania technologiczne oraz wybierali odpowiednie narzędzia do realizacji zadania. Projekt ten będzie kontynuowany podczas rewizyty w Polsce w maju.

Konkursy Wiedzy Technicznej odbywają się w naszej szkole już po raz siódmy. Tym razem w nowej, uproszczonej formie. Zapraszamy Was podczas Dni otwartych Elektryka 29 kwietnia 2026 roku do sprawdzenia się w testach wiedzy:
Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tomaszowie Mazowieckim informuje o planowanych terminach szkoleń podstawowych w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej (DZSW) w 2026 roku. Szkolenia odbędą się w wyznaczonych centrach szkolenia, ośrodkach szkolenia oraz jednostkach wojskowych, w formie turnusów 27-dniowych oraz 12-dniowych.
Terminy szkolenia podstawowego (27 dni)
Turnusy 27-dniowe:
Terminy szkolenia skróconego (12 dni)
Dla absolwentów szkół ponadpodstawowych realizujących programy innowacyjne lub eksperymentalne przysposobienia obronnego, edukację w dziedzinie obronności, uczniów OPW oraz uczestników programów edukacyjnych nadzorowanych przez Ministra Obrony Narodowej:
9 czerwca – 20 czerwca – 25 Brygada Kawalerii Powietrznej.
Zgłoszenia i dodatkowe informacje
Osoby zainteresowane rozpoczęciem służby zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na naszej stronie internetowej oraz do złożenia wniosku poprzez portal:
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
w roku szkolnym 2025/2026