Paulina Karasek i Karol Bogacz z Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku to laureaci XXVIII edycji Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych. Karol Bogacz dodatkowo otrzymał nagrodę specjalną „Leonarda da Vinci” dla wszechstronnie uzdolnionych uczniów.
W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 106 uczniów z 25 szkół z terenu województwa łódzkiego. Prace były oceniane w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i fotograficznej. W tej ostatniej, której tematem była „Natura regionu łódzkiego w obiektywie nastolatka” Karol Bogacz, uczeń trzeciej klasy o profilu technik reklamy, zdobył I miejsce za fotografie: „Samotnik z Ładzic” oraz „Wieczór radomszczański”. Ponadto Karol zgłosił do Przeglądu swoje wiersze, jeden z nich pt. „Rozważania wieczorne” został dostrzeżony przez komisję i nagrodzony trzecim miejscem w kategorii literackiej. Wyjątkowo w tym roku została ufundowana dodatkowa nagroda specjalna „Leonarda da Vinci”, którą również otrzymał Karol Bogacz. - Nagroda ta, nawiązując do wszechstronności artystyczno – humanistyczno - technicznej, jest zachętą do rozwijania artystycznych pasji w symbiozie z wyborami zawodowymi młodzieży – tłumaczą organizatorzy Przeglądu z Zespołu Szkół Politechnicznych w Łodzi. Potrójny laureat nie ukrywa, że czuje się doceniony: - Nagrody są na pewno wiadomością od świata mówiącą "że warto". Miło, że są ludzie organizujący takie wydarzenia i doceniający młodych artystów - to dla większości bardzo potrzebne na tym etapie. Bardzo cieszę się, że moja sztuka została zauważona; myślę, że na to zasłużyła. Nagroda specjalna to dla mnie coś bardzo ważnego, wywodzę się z fotografii i w niej zaczynałem działać, nie sądziłem, że kiedyś dostanę nagrodę za artystyczną wszechstronność - twórczość fotograficzną i poetycką – mówi Karol, członek radomszczańskiej Fundacji „Foto Pozytyw”, w której zaczynał swoją przygodę z fotografią.
Na tym nie koniec nagród dla Elektryka, ponieważ tegoroczna maturzystka Paulina Karasek zdobyła I miejsce w kategorii literackiej za reportaż „Ciche bohaterki”, w którym podjęła temat matek dzieci niepełnosprawnych, walczących każdego dnia o zdrowie i godne życie dla swoich pociech. - Po zakończeniu gali jedna z fundatorek nagród podeszła do mnie i powiedziała, że piękną pracę napisałam i czy jest szansa na jej przeczytanie. Wiedziałam wtedy, że ta praca potrafi poruszyć serca i daje do myślenia. Ta nagroda jest dla mnie taką nadzieją na rozwój. Mimo, że nie planuję studiów dziennikarskich, chciałabym kiedyś dołączyć do redakcji studenckiej i pisać o wydarzeniach z uczelni – komentuje Paulina.
Opiekunką uczniów jest polonistka Aneta Jędrzejczyk.
W muzyczną podróż po meandrach życia i twórczości Juliana Tuwima dali się porwać uczniowie Elektryka podczas spektaklu "Tuwim dla dorosłych" w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma. Choć uczniowie za poezją nie przepadają, ta forma "podania" zdecydowania przypadła im do gustu, zwłaszcza "Wiersz, w którym autor grzecznie, ale stanowczo uprasza liczne zastępy bliźnich, aby go w d...pocałowali".
Poznali Tuwima frywolnego, lirycznego, poważnego, skandalistę, ale przede wszystkim wirtuoza słowa.
W dniach 31.03. - 12.04.2025r. grupa 24 uczniów ZSE-E odbywała staż zawodowy w Niemczech.
Staż realizowany był w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+.
Zajęcia stażowe dla uczniów z Radomska zapewniła EST Tettnang, placówka wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt IT, zatrudniająca wysoko wyspecjalizowaną kadrę, mogąca pochwalić się absolwentami zarządzającymi światowymi markami z branży informatycznej i elektronicznej.
"Dla każdego coś elektryzującego"- tymi słowami można byłoby podsumować dzisiejszy Dzień Otwarty w Elektryku. W klimatycznej atmosferze ósmoklasiści poznawali kierunki kształcenia, pracownie przedmiotów zawodowych, ale przede wszystkim dzięki swoim przewodnikom - uczniom ZSE-E - mogli się przekonać, że Elektryk to styl życia.
Drodzy Ósmoklasiści! Dziękujemy za to, że tak licznie nas odwiedziliście! Dziękujemy za partyjkę szachów, rundki w CSa i wspólne rozmowy. Życzymy Wam trafnych wyborów i do zobaczenia we wrześniu
W I Mistrzostwach Elektryków Szkół Średnich i Branżowych ELEKTROSIMET CUP wzięła udział reprezentacja Zespołu Szkół Elektryczno -Elektronicznych z Radomska. Młodzi pasjonaci elektrotechniki zmierzyli się w konkurencjach teoretycznych i praktycznych.
Ślubowanie klas pierwszych w Elektryku połączono z pierwszym dniem wiosny oraz Dniem Patrona Szkoły - Prof. Janusza Groszkowskiego, który urodził się właśnie w tym dniu.
Uczniowie podczas uroczystej akademii dowiedzieli się m.in., że patron szkoły był nestorem polskiej radiotechniki, elektroniki, wychowawcą wielu pokoleń elektryków i elektroników, a przede wszystkim patriotą i Wielkim Człowiekiem – humanistą. Po wysłuchaniu biografii uczonego młodzież złożyła uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Od tego momentu pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Elektryka.
Życzymy nowej braci uczniowskiej: powodzenia, doskonałych wyników w nauce, przyjaźni na lata, realizacji marzeń i rozwijania pasji w murach naszej szkoły.
Uroczystość przygotowały nauczycielki, opiekunki Samorządu Uczniowskiego: Justyna Fontowicz i Anna Mikicka.
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
Projekt realizowany w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+
Projekt skierowany jest do uczniów i uczennic klas trzecich, którzy w roku szkolnym 2024/2025 kształcą się na kierunkach: technik informatyk i technik elektronik.
W czasie stażu zapewniamy: transport, nocleg, wyżywienie, kieszonkowe, interesujący program spędzania czasu wolnego, ubezpieczenie oraz przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne przed wyjazdem.
!!! Weź udział, przełam bariery i obawy. Zdobądź doświadczenie zawodowe !!! Pobierz formularz zgłoszeniowy i klauzulę informacyjną ze strony szkoły, zakładka PROJEKTY/FUNDUSZE EUROPEJSKIE wydrukuj, wypełnij czytelnie i przekaż do biura projektu (zaplecze sali 201) do 16 grudnia UDZIAŁ W PROJEKCIE CAŁKOWICIE BEZPŁATNY Termin praktyk zawodowych: 31.03.2025 – 12.04.2025 r.Harmonogram rekrutacji:
w roku szkolnym 2023/2024