W dniach 31.03. - 12.04.2025r. grupa 24 uczniów ZSE-E odbywała staż zawodowy w Niemczech.
Staż realizowany był w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+.
Zajęcia stażowe dla uczniów z Radomska zapewniła EST Tettnang, placówka wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt IT, zatrudniająca wysoko wyspecjalizowaną kadrę, mogąca pochwalić się absolwentami zarządzającymi światowymi markami z branży informatycznej i elektronicznej.
Uczniowie poszerzyli kompetencje zawodowe pracując nad trzema projektami technicznymi. W pierwszym tygodniu przy pomocy urządzeń sieciowych CISCO realizowali infrastrukturę sieciową dla sieci salonów optycznych i stworzyli stronę internetową dla firmy. Stażyści poznali też zaawansowane zasady działania AI, korzystali z programu ORANGE Data Mining umożliwiającego tworzenie własnego modułu sztucznej inteligencji. Ostatnim zadaniem było wykonanie prostych urządzeń elektronicznych w technologii THT i SMT.
Podczas „Dnia otwartego” uczniowie mogli spotkać się z przedstawicielami firm IT z regionu, poznać ich ofertę i wymagania stawiane kandydatom do pracy. Zaprezentowali też dorobek 25 letniej współpracy ZSE-E i EST.
Pobyt urozmaicony był wycieczkami , podczas których uczniowie mogli podziwiać osiągnięcia niemieckich firm motoryzacyjnych w muzeach Mercedesa i Porsche w Stuttgarcie, a w Monachium przyjrzeć się pracy w zakładach BMW.
Będąc w tak malowniczym zakątku, jakim jest region nad Jeziorem Bodeńskim, nie mogło zabraknąć rejsu katamaranem, zwiedzania pięknych miast jak Konstancja i Friedrichshafen. Wiele niezapomnianych doznań przyniósł pobyt w Szwajcarii, w Alpach a nad wodospadem Rheinfall.
„Projekt zdecydowanie godny polecenia. Kilka dni poświęciliśmy na naukę obsługi wysokiej klasy sprzętu, którego nie mamy w naszej szkole a także zdobyliśmy praktyczne umiejętności manualne. Od A do Z zgłębiliśmy temat sztucznej inteligencji - od budowy i zasady działania po zastosowania i możliwe zagrożenia. A to wszystko w miłej atmosferze, dyskutując z bardzo przyjaznymi i pomocnymi nauczycielami. Osobiście szczególnie doceniam pana Andre Meier, który nawet po zakończeniu projektu wysyłał nam materiały do nauki. W weekendy zwiedzaliśmy miejsca, które na długo zapamiętamy. Poczuliśmy ciężar wody oglądając największe wodospady w Europie. Jako fan motoryzacji byłem pod dużym wrażeniem oglądając muzea Porsche i Mercedesa”.- podsumowuje uczestnik stażu Nikodem Kozłowski.
Praktyka w zagranicznej placówce stanowi doskonałą formę rozwoju zawodowego i osobistego, sprawdzenia kompetencji językowych i predyspozycji do wykonywania nauczanego zawodu.
"Dla każdego coś elektryzującego"- tymi słowami można byłoby podsumować dzisiejszy Dzień Otwarty w Elektryku. W klimatycznej atmosferze ósmoklasiści poznawali kierunki kształcenia, pracownie przedmiotów zawodowych, ale przede wszystkim dzięki swoim przewodnikom - uczniom ZSE-E - mogli się przekonać, że Elektryk to styl życia.
Drodzy Ósmoklasiści! Dziękujemy za to, że tak licznie nas odwiedziliście! Dziękujemy za partyjkę szachów, rundki w CSa i wspólne rozmowy. Życzymy Wam trafnych wyborów i do zobaczenia we wrześniu
W I Mistrzostwach Elektryków Szkół Średnich i Branżowych ELEKTROSIMET CUP wzięła udział reprezentacja Zespołu Szkół Elektryczno -Elektronicznych z Radomska. Młodzi pasjonaci elektrotechniki zmierzyli się w konkurencjach teoretycznych i praktycznych.
Ślubowanie klas pierwszych w Elektryku połączono z pierwszym dniem wiosny oraz Dniem Patrona Szkoły - Prof. Janusza Groszkowskiego, który urodził się właśnie w tym dniu.
Uczniowie podczas uroczystej akademii dowiedzieli się m.in., że patron szkoły był nestorem polskiej radiotechniki, elektroniki, wychowawcą wielu pokoleń elektryków i elektroników, a przede wszystkim patriotą i Wielkim Człowiekiem – humanistą. Po wysłuchaniu biografii uczonego młodzież złożyła uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Od tego momentu pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Elektryka.
Życzymy nowej braci uczniowskiej: powodzenia, doskonałych wyników w nauce, przyjaźni na lata, realizacji marzeń i rozwijania pasji w murach naszej szkoły.
Uroczystość przygotowały nauczycielki, opiekunki Samorządu Uczniowskiego: Justyna Fontowicz i Anna Mikicka.
W dniu 1 kwietnia miała miejsce w naszej szkole akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod patronatem fundacji DKMS w ramach ogólnopolskiego projektu #KOMÓRKOMANIA.
Wszystkim, którzy zarejestrowali się tego dnia DZIĘKUJEMY.
"Pomożesz, bo możesz.Marceli Księżnik - tegoroczny maturzysta z Zespołu Szkół Elektryczno -Elektronicznych w Radomsku zdobył indeks na uczelnię oraz tytuł laureata w XI edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Znalazł się w zaszczytnym 36-osobowym gronie najlepszych znawców mediów.
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
Projekt realizowany w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+
Projekt skierowany jest do uczniów i uczennic klas trzecich, którzy w roku szkolnym 2024/2025 kształcą się na kierunkach: technik informatyk i technik elektronik.
W czasie stażu zapewniamy: transport, nocleg, wyżywienie, kieszonkowe, interesujący program spędzania czasu wolnego, ubezpieczenie oraz przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne przed wyjazdem.
!!! Weź udział, przełam bariery i obawy. Zdobądź doświadczenie zawodowe !!! Pobierz formularz zgłoszeniowy i klauzulę informacyjną ze strony szkoły, zakładka PROJEKTY/FUNDUSZE EUROPEJSKIE wydrukuj, wypełnij czytelnie i przekaż do biura projektu (zaplecze sali 201) do 16 grudnia UDZIAŁ W PROJEKCIE CAŁKOWICIE BEZPŁATNY Termin praktyk zawodowych: 31.03.2025 – 12.04.2025 r.Harmonogram rekrutacji:
w roku szkolnym 2023/2024