Paulina Karasek - uczennica trzeciej klasy technik elektronik znalazła się wśród piątki najlepszych młodych reportażystów w Polsce. Zdobyła wyróżnienie za tekst pt. „Co z tą Kinemą?”
- Wyróżnienie w Top 5 najlepszych reportaży było ogromnym zaskoczeniem, ponieważ reportaż był dla mnie ogromnym wyzwaniem, a wszyscy finaliści, których poznałam we Wrocławiu, to uczniowie renomowanych liceów w Polsce z klas humanistycznych i dziennikarskich – mówi Paulina.
Uczennica Elektryka bohaterem swojego reportażu uczyniła budynek „Kinemy” popadający w ruinę, przedstawiła jego bogatą historię, ludzi z nim związanych, oddając głos mieszkańcom Radomska. – Praca nad reportażem nie należała do najłatwiejszych. Poszukiwałam ludzi, którzy wiedzą o „Kinemie” jak najwięcej, rozmawiałam z historykami, przeczytałam monografię pana Tomasza Nowaka. Najgorsze jednak było skomponowanie zebranego materiału w jednolitą i spójną całość, tak, by czytelnik nie zagubił się – opowiada uczennica.
Jedna z jurorek, dziennikarka wrocławskiej „Gazety Wyborczej” Aneta Augustyn tak pisze o reportażu Pauliny: Ten tekst uczy, jak zauważyć to, co w najbliższym otoczeniu, na wyciągnięcie ręki. To, czego nie widzimy lub nie chcemy widzieć. Plus dla autorki za to, że wyszła z domu i z internetu. Za prosty język, bez pretensji, moralizowania i gadulstwa. Za uważne słuchanie i za czuły opis, za to, że o domu potrafiła opowiedzieć jak o przyjacielu.
W tym roku gala finałowa miała miejsce w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Na konkurs wpłynęło ponad 80 prac. Ogólnopolski Turniej Reportażu od 22 lat organizuje polonistka Ewa Obara – Grączewska z X LO we Wrocławiu. - Ten konkurs powstał ze znużenia szkolnymi schematami oraz z przekonania, że są uczniowie, którym chce się wyjść poza obowiązkowe wypracowania i sięgnąć po reportaż. Reportaż to trudny gatunek. W szkole nie poświęcamy mu wiele uwagi, a szkoda. Turniej zachęca uczniów, żeby czytali klasykę reportażu, a przede wszystkim, by sami próbowali sił w opisywaniu świata – tłumaczy organizatorka.
Finaliści zostali zaproszeni na dwa dni do Wrocławia, gdzie - oprócz gali - czekały na nich indywidualne konsultacje z jurorami, warsztaty reportażu, spektakl teatralny czy spotkanie autorskie z przewodniczącym jury Jędrzejem Morawieckim, dziennikarzem, podróżnikiem, autorem książek o Rosji, publikującym od rozpoczęcia wojny na swoim profilu facebookowym prasówki z rosyjskich propagandowych informacji medialnych.
Uczennicę do turnieju przygotowała polonistka Aneta Jędrzejczyk.
Uczniowie Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku oraz EST Tettnang zakończyli drugą część polsko-niemieckiego projektu wymiany młodzieży pod nazwą „Tech-Factory”. Tym razem była to rewizyta uczniów z Niemiec w Polsce, podczas której młodzież wspólnie realizowała projekty techniczne, poznawała kulturę obu krajów, ale przede wszystkim nawiązywała nowe znajomości i budowała wzajemne relacje.
Rozpoczynamy rekrutację do projektu „Program rozwoju Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Radomsku” nr FELD.09.02-IZ.00-0020/25 współfinansowanego ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027”.
W projekcie weźmie udział 120 uczniów uczących się w zawodzie: technik informatyk, technik programista, technik elektryk, technik elektronik, technik reklamy.
Paweł Gonera z klasy 2b został laureatem Konkursu Literackiego zorganizowanego w ramach XXV Radomszczańskich Dni Rodziny. Zdobył I miejsce za pracę pt. „Tam, gdzie zaczyna się moje serce”.
„Bóg pragnie rodziny, która jest domem i szkołą miłości” – to hasło przewodnie tegorocznych jubileuszowych Dni Rodziny w Radomsku. Uroczystościom, jak co roku, towarzyszył konkurs literacki zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną, którego tematyka ściśle związana była z domem i rodziną. - Ta nagroda jest dla mnie dużym wyróżnieniem, szczerze, to w ogóle się jej nie spodziewałem. Temat, który podjąłem był o rodzinie i relacji w niej. W ostatnim czasie sporo przeżyłem i to dało mi inspirację do opowiedzenia mojej historii – komentuje laureat. Opiekunką ucznia jest nauczycielka Aneta Jędrzejczyk.
Kolejny projekt z dofinansowaniem z funduszy unijnych został zatwierdzony do realizacji przez Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku. Projekt pod nazwą „Program rozwoju Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Radomsku”.
Projekt o numerze FELD.09.02-IZ.00-0020/25 jest realizowany w ramach działania FELD.09.02 – Społeczeństwo w transformacji, Program: Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, Priorytet: FELD.09. - Fundusze Europejskie dla łódzkiego w transformacji.
Wartość projektu: 2 098 863,13 zł w tym dofinansowanie - 1 784 033,66 zł ze środków UE
Wkrótce rekrutacja do projektu
W dniach 13–22 kwietnia 2026 roku uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku uczestniczyli w wymianie młodzieży ze szkołą partnerską EST Tettnang w Niemczech. Projekt odbywał się pod hasłem „Tech-Factory” i koncentrował się na rozwijaniu kompetencji technicznych w obszarach elektroniki oraz informatyki.
Głównym założeniem programu była realizacja wspólnych projektów technicznych, zgodnych z profilem obu szkół oraz zainteresowaniami uczniów. Praca odbywała się w międzynarodowych zespołach, co sprzyjało nie tylko zdobywaniu wiedzy praktycznej, ale również rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych i współpracy międzykulturowej.
W ramach pierwszego projektu uczniowie rozpoczęli prace nad stworzeniem przewodnika cyfrowego. Zbierali materiały, analizowali możliwe rozwiązania technologiczne oraz wybierali odpowiednie narzędzia do realizacji zadania. Projekt ten będzie kontynuowany podczas rewizyty w Polsce w maju.

Konkursy Wiedzy Technicznej odbywają się w naszej szkole już po raz siódmy. Tym razem w nowej, uproszczonej formie. Zapraszamy Was podczas Dni otwartych Elektryka 29 kwietnia 2026 roku do sprawdzenia się w testach wiedzy:
Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tomaszowie Mazowieckim informuje o planowanych terminach szkoleń podstawowych w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej (DZSW) w 2026 roku. Szkolenia odbędą się w wyznaczonych centrach szkolenia, ośrodkach szkolenia oraz jednostkach wojskowych, w formie turnusów 27-dniowych oraz 12-dniowych.
Terminy szkolenia podstawowego (27 dni)
Turnusy 27-dniowe:
Terminy szkolenia skróconego (12 dni)
Dla absolwentów szkół ponadpodstawowych realizujących programy innowacyjne lub eksperymentalne przysposobienia obronnego, edukację w dziedzinie obronności, uczniów OPW oraz uczestników programów edukacyjnych nadzorowanych przez Ministra Obrony Narodowej:
9 czerwca – 20 czerwca – 25 Brygada Kawalerii Powietrznej.
Zgłoszenia i dodatkowe informacje
Osoby zainteresowane rozpoczęciem służby zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na naszej stronie internetowej oraz do złożenia wniosku poprzez portal:
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
w roku szkolnym 2025/2026