20181029 114654 KopiowanieJuż za kilka dni grupa 20 uczniów naszej szkoły wyjedzie na staż zawodowy do Badenii Wirtembergii w ramach projektu „ Staż zawodowy w Niemczech – szansa dla informatyków z Elektryka.

Pomimo kryteriów stawiających wysoko poprzeczkę uczestnikom, podobnie jak w poprzednich edycjach praktyk i tym razem zgłosiło się więcej chętnych, niż mamy miejsc do zaoferowania. Możliwość udziału w projekcie mobilizuje młodzież do zmiany postawy i poprawy ocen.W czerwcu i wrześniu grupa wzięła udział w zajęciach językowych i pedagogiczno-kulturowych, których celem było rozwinięcie kompetencji z języka niemieckiego oraz doskonalenie umiejętności komunikacji interpersonalnej , radzenia sobie ze stresem w obcym środowisku i przybliżenie kultury Niemiec. Ostatnim elementem przygotowania grupy do wyjazdu było spotkanie organizacyjne z rodzicami i uczestnikami, na którym podpisano umowy stażowe i przedstawiono harmonogram praktyk.