I nadszedł ten jedyny, najszczęśliwszy w roku szkolnym dzień... zakończenia roku szkolnego 2022/23. Na sali gimnastycznej ZSE-E uczniowie odebrali nagrody za wyniki w nauce, sukcesy, osiągnięcia, zaangażowanie. W klasach młodzież otrzymała świadectwa i pożegnała się z wychowawcami na dwa wakacyjne miesiące. Całej społeczności Elektryka życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku!
W Starostwie Powiatowym w Radomsku podsumowano wyniki Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szk. 2022/23. I miejsce wśród szkół ponadpodstawowych powiatu radomszczańskiego zajęli chłopcy z ZSE-E. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie z klasy 2l: Kajetan Misztalski i Mateusz Michalski, którzy zajęli 3. miejsce w województwie łódzkim w sztafecie 4x400m oraz nauczyciel wychowania fizycznego Jacek Stelmaszczyk. Serdecznie gratulujemy!
Fot. Michał Misztalski„Za brawurowe podejście do radia, fantazję i dziennikarski polot” – młodzi radiowcy z Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku zdobyli drugie miejsce w IV edycji ogólnopolskiego konkursu im. Wojciecha Słodkowskiego na najlepszą realizację dziennikarską. Warto nadmienić, że pierwszego miejsca kapituła konkursowa nie przyznała.
Stroje z epoki, scenografia odzwierciedlająca Rzeczpospolitą Szlachecką i profesjonalny występ aktorów. W tym zdaniu zawarte jest wszystko to, czego doświadczyli widzowie, uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście oglądając przedstawienie. Na "deskach" szkolnego teatru wystawiona została sztuka Aleksandra Fredry - patrona 2023 roku.
Uczniowie świetnie się bawili, zarówno ci grający jak i widzowie.
Spektakl przygotowały nauczycielki: Aneta Boryń i Dorota Zdzierak.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Aż trzy laureatki z Elektryka wyłoniła komisja konkursowa XXVI Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych. Dwie w kategorii literackiej i jedną w kategorii plastycznej. Są to: Anna Dębkowska, Kinga Frymus i Klaudia Surlejewska.
Młodzież podczas trzydniowej wycieczki do Świętej Katarzyny połączyła przyjemne z pożytecznym. Nie zabrakło terenowej lekcji z geografii, przyrody, historii czy literatury. Młodzież była w muzeum minerałów, zdobyła najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysicę, a także podziwiała krajobraz z Łysej Góry na Św. Krzyżu. Kielecczyzna to także malownicze rezerwaty przyrody, dlatego uczniowie przespacerowali się szlakami Wietrzni czy Kadzielni, gdzie dodatkowo zwiedzili jaskinie, a niektórzy żądni wrażeń i emocji na tyrolce – jednej z najdłuższych w Polsce - zwiedzali rezerwat z podniebnej trasy. Polonistycznych wrażeń dostarczyło uczniom zwiedzanie muzeum H. Sienkiewicza w Oblęgorku i S. Żeromskiego w Ciekotach.
Pieszo i rowerem walory Tatrzańskiego Parku Narodowego podziwiała klasa 4bP podczas pięciodniowej wycieczki do Zakopanego, będącej zwieńczeniem ciężkiej pracy przez dobiegający końca rok szkolny. Nie zabrakło też wodnych wrażeń w Termach Chochołowskich. Młodzież z opiekunami zachwycała się widokami w Dolinie Chochołowskiej, na Gubałówce i Butorowym Wierchu. Ogromne wrażenie zrobił na nich kościół na Krzeptówkach – sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej wybudowanej jako wotum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu.
Szkolne Koło Wolontariatu poszukuje osób empatycznych, kreatywnych, lubiących pomagać innym, śmiałych i otwartych na różnorodne zadania, chętnych do udziału w różnych akcjach, sumiennych, rzetelnych...
Zapraszamy do naszego koła, to nie tylko praca, ale również przyjemność i radość z pomagania!
Zapisy u pedagogów.
Nie zastanawiaj się! Po prostu dołącz!
w roku szkolnym 2022/2023