Zielona Szkoła 2025 przeszła do historii – i to jakiej! Uczniowie naszej szkoły wyruszyli w niezwykłą podróż przez Słowenię i Włochy, gdzie każdy dzień przynosił nowe odkrycia,widoki i emocje.
Pierwszy zachwyt? Jaskinia Postojna – bajkowy, podziemny świat stalaktytów i stalagmitów. Miliony lat historii natury w jednym miejscu! „To było jak podróż do innego świata!” – komentowali uczniowie.
Potem przyszedł czas na San Marino – najmniejszą republikę świata, za to z wielkim sercem i niesamowitymi widokami. Spacer do średniowiecznego zamku na wzgórzu to była prawdziwa podróż w czasie. „Z każdej wieży widać morze i góry – aż trudno uwierzyć, że to nie jest bajka!” – mówił jeden z uczestników
Nie zabrakło też niespodzianki – wizyty w San Leo, urokliwym, średniowiecznym miasteczku z duszą. Kamienne uliczki, zapach włoskiego espresso i panoramy, które zapierają dech – to miejsce na długo zostanie w pamięci.
Kulminacją podróży była Bolonia – miasto trzech przydomków: "tłusta, mądra i czerwona". "Tłusta" – bo słynie z najlepszej kuchni. "Mądra" – bo właśnie tutaj powstał najstarszy uniwersytet w Europie, w którym studiował sam Mikołaj Kopernik, a "Czerwona" – bo dachy i wieże miasta naprawdę płoną kolorem cegły w zachodzącym słońcu.
Wyjazd był prawdziwą lekcją historii, geografii i kultury w jednym – ale przede wszystkim lekcją życia. Zielona Szkoła 2025 pokazała, że nauka może smakować jak włoskie lody, brzmieć jak włoska muzyka i zachwycać jak widok z murów San Marino.
Wszyscy uczestnicy wrócili zmęczeni… ale szczęśliwi, bogatsi o wspomnienia, które zostaną z nimi na zawsze.
Aleksandra Tyl
W naszej szkole odbyło się wydarzenie kulturalne,podczas którego uczniowie mogli poznać radomszczańską poetkę i pisarkę panią Ewę Kaczmarczyk.Spotkanie pozwoliło na bezpośredni kontakt z autorką,która opowiadała o swoich książkach,procesie powstawania wierszy i poezji oraz o swoich pasjach do malarstwa i muzyki.To niecodzienne doświadczenie uświadomiło młodzieży jak ważna może być sztuka dla każdego z nas , ponieważ wzbogaca nasze życie emocjonalne ,psychiczne i społeczne,a tym samym daje nam lepsze rozumienie drugiego człowieka i świata.
Organizatorami wydarzenia były p.Agnieszka Majewska,p.Dorota Zdzierak
Życzymy Wam, abyście zawsze mieli powody do radości, czas na spełnianie swoich marzeń oraz by każdy rok szkolny był dla Was wyjątkową przygodą. Niech dni będą pełne słońca, a noce przyniosą najpiękniejsze sny.
Mnóstwo pozytywnej energii życzą Wam Dziewczęta
Współczesne media intrygują, dziwią, oburzają. Często jednak powodem takiego stanu rzeczy jest brak rzetelnej wiedzy o ich funkcjonowaniu, historii i ewolucji, strukturze i mechanizmach działania. Uniwersytet Warszawski pragnie wyjść naprzeciw temu zjawisku i zachęcić społeczeństwo, a zwłaszcza ludzi młodych, do zainteresowania się tym elementem otaczającej nas rzeczywistości. Efektem tego jest podjęta 11 lata temu inicjatywa polegająca na zorganizowaniu I edycji Konkursu Wiedzy o Mediach, a w kolejnych latach Olimpiady Wiedzy o Mediach. We wszystkich jedenastu edycjach nasze przedsięwzięcie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony nauczycieli i uczniów. Miło nam poinformować Państwa, że w tym roku szkolnym przystępujemy do organizacji XII edycji.
W Olimpiadzie tej, organizowanej przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz 15 innych uczelni z całego kraju, uczestnicy - uczniowie szkół ponadpodstawowych - walczyć będą o indeksy na studia dziennikarskie w renomowanych wyższych uczelniach oraz o cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Od dwóch lat olimpiada wpisana jest na listę olimpiad uwzględnianych w rankingu szkół organizowanym przez „Perspektywy”.
Z przytupem sportowy rok szkolny zainaugurował Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku. Nasi uczniowie podczas biegów przełajowych zdobyli trzy pierwsze miejsca, tym samym Elektryk zwyciężył w klasyfikacji drużynowej szkół ponadpodstawowych.
Międzynarodowe Targi Elektroniki IFA w Berlinie to wydarzenie, które co roku przyciąga kilkaset tysięcy zwiedzających z całego świata. Wśród elektronicznych pasjonatów nie zabrakło również uczniów z Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku.
Przynieś i zostaw u pedagogów
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
w roku szkolnym 2025/2026