Uczniowie Elektryka wzięli udział w Światowym Tygodniu Pieniądza. W tegorocznej - jedenastej edycji akcji hasło przewodnie brzmiało: „Zaplanuj swoje finanse i swoją przyszłość”.
W projekcie chodzi o to, by zachęcić młodzież do patrzenia w przyszłość i poszerzenia perspektywy w kwestiach społeczno-środowiskowo - finansowych. W Elektryku podjęto szereg działań w ramach GMW 2023, m.in. uczniowie wzięli udział w udział w webinarach, konkursie na skarbonkę, prelekcjach dotyczących zabezpieczeń banknotów, maratonie gier z zakresu edukacji finansowej, wystawie monet, książek o tematyce finansowej, spotkaniach z przedstawicielami ciekawych zawodów. W ramach projektu odbyła się również wycieczka do cementowni "Warta" w Trębaczewie koło Działoszyna.
Podczas uroczystego podsumowania projektu młodzież uczestniczyła w spotkaniach z przedstawicielami: Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, Startera Radomsko oraz Banku Pekao SA w Radomsku.
Koordynatorami GMW 2023 byli nauczyciele: Dorota Zdzierak, Aneta Boryń, Joanna Kurzelewska, Cezary Krawczyk.
"Woda niezwykła substancja" - to temat prelekcji przeprowadzonej przez pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 1B oraz 3l.
Podczas spotkania młodzież dowiedziała się m.in. że Polska jest jednym z najuboższych w wodę krajów europejskich, a statystyczny Polak zużywa ok. 92 litrów wody dziennie. Młodzież poznała zasady oszczędzania wody. Dowiedziała się skąd pobierana jest woda do picia w naszym mieście oraz z czego wynikają różnice między składem wody butelkowanej a tej z kranu. Najważniejszym zagadnieniem jednak było podkreślenie wpływu picia wody na nasz organizm.
Koordynatorem spotkania była nauczycielka biologii Katarzyna Kuśmierz.
W Elektryku rozstrzygnięto konkurs plastyczno-graficzny, którego głównym celem było zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.
Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:
Była to również okazja do otwarcia wystawy prac konkursowych, które w kwietniu będą dostępne dla wszystkich uczniów ZSE-E.
Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy! Dziękujemy również nauczycielom - Emilii Marszał za opiekę techniczną i Leszkowi Sobczykowi za gadżety 3D. Koordynatorami konkursu byli szkolni pedagodzy.
Akcja skończona, emocje opadają, satysfakcja jest!!! Na portalu Siepomaga.pl widnieje 2404 zł. przekazane przez Zespół Szkół Elektryczno - Elektronicznych w Radomsku.
Za nami kolejne warsztaty świąteczne, tym razem nieco dłuższe, bo kilkuetapowe: robienie kwiatów z bibuły, potem palemek, kiermasz, domowe wypieki i dekorowanie babeczek, a na koniec wata cukrowa i znowu kiermasz. Wiele się działo, bo i cel szczytny. Dzięki akcji Jasiu Czarnecki chory na SMA po raz kolejny otrzymał od Elektryka wsparcie!!! Dziękujemy rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i przede wszystkim uczniom, którzy byli motorem napędowym całego przedsięwzięcia. Osiągnięty sukces jest sukcesem nas wszystkich, a więc wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY. Jesteście wielcy!!!
Organizatorami warsztatów i akcji były nauczycielki: Aneta Boryń i Dorota Zdzierak
Mateusz Szymczak z klasy 4bP zakwalifikował się etapu rejonowego Olimpiady Zdrowia przeprowadzonej pod patronatem PCK i firmy Biedronka. W sumie do szkolnych eliminacji przystąpiło 14 uczniów, którzy rozwiązywali test dotyczący zasad zdrowego stylu życiu, obejmujący zagadnienia dotyczące aktywności fizycznej, żywienia oraz chorób. Celem olimpiady było wykształcenie u młodzieży potrzeby dbania o zdrowie i promowanie go wśród rówieśników.
Koordynatorkami eliminacji były: Katarzyna Kuśmierz - nauczycielka biologii oraz Joanna Kurzelewska - pedagog szkolny.
Rozstrzygnięto wielkanocny konkurs szkolny na najładniejszy stroik związany ze Świętami Wielkanocnymi.
Komisja w składzie: Małgorzata Wojakowska, Beata Kostrzewa, Agnieszka Majewska przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
Wyróżnienie otrzymali:
Serdecznie gratulujemy! Organizatorką konkursu jest nauczycielka Agnieszka Majewska.
Od ponad dwóch miesięcy trwają przygotowania uczniów Elektryka do wyjazdu na staż zagraniczny w ramach programu ERASMUS+. Uczniowie zakwalifikowani do stażu uczyli się języka niemieckiego zawodowego oraz odbyli kurs pedagogiczno-kulturowy. Wszystko po to, żeby za kilka dni rozpocząć praktykę zawodową w Niemczech. W specjalistycznych pracowniach i laboratoriach EST Tettnang przyszli technicy IT zdobędą nowe doświadczenia zawodowe, przetestują swoje kompetencje interpersonalne i językowe. Na pewno skonfrontują też swoje wyobrażenia na temat życia w kraju naszego zachodniego sąsiada z rzeczywistością. Będzie to czas aktywnego rozwoju zawodowego i osobistego.
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
w roku szkolnym 2023/2024