Aż trzy laureatki z Elektryka wyłoniła komisja konkursowa XXVI Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych. Dwie w kategorii literackiej i jedną w kategorii plastycznej. Są to: Anna Dębkowska, Kinga Frymus i Klaudia Surlejewska.
Jak co roku odbył się konkurs skierowany do utalentowanych uczniów szkół zawodowych zorganizowany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Łodzi. W tegorocznej edycji wzięły udział 24 szkoły z województwa łódzkiego, które nadesłały w sumie 97 prac w kategoriach: literackiej, plastycznej i fotograficznej. - Uczniowie szkół zawodowych udowadniają w ten sposób, że tworzenie kultury w różnych jej przejawach zależy od wrażliwości człowieka, od woli wypowiedzenia siebie i swojego spojrzenia na świat oraz drugiego człowieka, a nie od kierunku, w którym podjął kształcenie. Młodzi adepci sztuki przekonują, że warto dziwić się światu, zadawać pytania i poszukiwać na nie odpowiedzi – podkreśla Dorota Serwik – Porowska, dyrektor ZSP w Łodzi.
W kategorii literackiej aż dwie nagrody zgarnęły tegoroczne maturzystki ZSE-E, które zajęły I i II miejsce. II miejsce przypadło Kindze Frymus za tekst „Każde pokolenie ma własny czas”, zaś I miejsce zdobyła Anna Dębkowska za reportaż „Gdyby ludzie mogli … mówić”. – Temat, który podjęłam był niespodziewany. Wpadłam na niego jadąc autobusem podczas rozmowy z kierowcą. Nigdy bym nie spodziewała się, że przyniesie mi zwycięstwo. Żyjemy w czasach skrajnych opinii i poglądów, ciężko jest wyrażać siebie, ale jeszcze ciężej jest wyrażać w stu procentach swoje zdanie i poglądy bez fali krytyki z drugiej strony "barykady". Dalej mamy do czynienia z szufladkowaniem ludzi o innych poglądach i wartościach, tak samo łatwo przychodzi nam ocenianie i wypisywanie swoich poglądów jako tych jedynych właściwych. Dlatego wybrałam ten temat, by pokazać, jak ważne jest móc mówić – komentuje A. Dębkowska. – W poprzednim roku udało mi się zdobyć trzecie miejsce, pozwoliło mi to zauważyć jak duży progres uczyniłam. Wiadomość o wygranej to był dla mnie wielki szok, niesamowite szczęście i wzruszenie. Poczułam się doceniona, to dla mnie wielki zaszczyt. Mam nadzieję, że więcej osób przeczyta moją pracę, która znajduje się na stronie konkursu. Wtedy poczuję się w pełni spełniona literacko.
A w kategorii plastycznej trzecie miejsce zdobyła K. Surlejewska za niezwykle oryginalną pracę „Baletnica”. Opiekunem uczennic była nauczycielka Aneta Jędrzejczyk.
III miejsce zajął Elektryk w kategorii szkół ponadpodstawowych w konkursie "Elektrosprzęt w dobre ręce" zorganizowanym przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku. Społeczności naszej szkoły udało się zebrać w sumie 1027kg elektroodpadów. DZIĘKUJEMY! Koordynatorem akcji była nauczycielka Katarzyna Kuśmierz.
Trzy pierwsze miejsca w indywidualnych biegach przełajowych wywalczyli chłopcy z Elektryka. Pierwszy na mecie zameldował się Oliwier Broniszewski z kl. 3ac, zaraz po nim drugi był Mateusz Michalski (3l), który zajął drugie miejsce, a trzeci Julian Struzik (2m) oraz miejsce piąte zajął Damian Trzeciak (3ac). Będą reprezentować powiat radomszczański na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w biegach przełajowych w Aleksandrowie Łódzkim. Jak podkreślają wuefiści to pierwszy raz w historii zawodów, kiedy uczniowie jednej szkoły wygrywają wszystko.
Wiktoria Klisowska, 2f
...a konkretnie Pszczynę, Szczyrk i Wisłę. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu z ministerialnego programu „Poznaj Polskę”. Skorzystali z niego uczniowie klasy 2m (technik programista), którzy wraz z wychowawcami poznawali atrakcje województwa śląskiego.
Sukcesem zakończyło się uczestnictwo „Elektryka” w projekcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej pod hasłem „ Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Szkoła otrzyma pracownię składającą się z 16 laptopów, mobilnej szafy i interaktywnego monitora
Walory przyrodnicze i architektoniczne powiatu radomszczańskiego poznawała młodzież Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w ramach projektu Era Travel. Wraz z przewodnikiem Marcinem Kwartą eksplorowała teren północnej Wyżyny Przedborskiej.
Szkolne Koło Wolontariatu poszukuje osób empatycznych, kreatywnych, lubiących pomagać innym, śmiałych i otwartych na różnorodne zadania, chętnych do udziału w różnych akcjach, sumiennych, rzetelnych...
Zapraszamy do naszego koła, to nie tylko praca, ale również przyjemność i radość z pomagania!
Zapisy u pedagogów.
Nie zastanawiaj się! Po prostu dołącz!
w roku szkolnym 2022/2023