Karol Bogacz z klasy 4F został laureatem w XXIX Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych. Zdobył III miejsce w konkursie literackim za wiersz pt. „Marzeń Król”.
To konkurs organizowany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Łodzi po to, by odkrywać artystyczne talenty wśród młodzieży ze szkół zawodowych z terenu województwa łódzkiego oraz promować aktywność twórczą. W tegorocznej edycji wzięło udział 95 uczestników z 29 szkół, którzy byli oceniani w trzech kategoriach: plastycznej, fotograficznej i literackiej. W tej ostatniej został nagrodzony uczeń Elektryka Karol Bogacz. – Nagroda jest dla mnie wiadomością od świata, że warto tworzyć dalej, to zawsze bardzo miła i uskrzydlająca forma docenienia zarówno samej sztuki, jak i jej autora. Tworzenie poezji jest dla mnie formą okazania swoich uczuć, poglądów na pewne sytuacje, czasem wyrzucenia czegoś trudnego lub podkreślenia czegoś dobrego. Wszystko zależy od utworu i jego genezy – komentuje.
Przypomnijmy, w ubiegłym roku Karol zdobył w Przeglądzie nagrodę specjalną Leonarda da Vinci za wszechstronną twórczość artystyczną.
Aneta Jędrzejczyk
II i III miejsce zdobyli uczniowie ZSE-E w konkursie na etiudę filmową organizowanym w ramach XVIII edycji Dni Kina. W Miejskim Domu Kultury w Radomsku podczas uroczystej gali finałowej zostali nagrodzeni, a sukcesu gratulował im sam Zbigniew Zamachowski, wybitny aktor, gość specjalny i bohater tegorocznej edycji tego święta sztuki filmowej.
W ramach edukacyjnego przedsięwzięcia organizowanego przez I LO w Radomsku miały miejsce różne konkursy, warsztaty filmowe. W tych ostatnich wzięły udział dwie drużyny z ZSE-E, a ich wiodące hasło to: „Zwykły człowiek w niezwykłej sytuacji". W ciągu trzech dni uczniowie pracowali nad stworzeniem etiud filmowych, które zostały docenione przez jury konkursu i zaprezentowane podczas gali.
Nagrodzeni za stworzenie filmów to:
Gratulujemy
zdjęcie: radomsko.naszemiasto.pl
Jan Nowicki z klasy 4l zdobył tytuł laureata na etapie diecezjalnym 30. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się w Częstochowie na Jasnej Górze. W jubileuszowej edycji wzięło udział 36 najlepszych uczniów z archidiecezji częstochowskiej.
Naszą szkołę oprócz Janka reprezentowali uczniowie: Wiktoria Burzyńska (3f) oraz Sebastian Młynarczyk (4l). Uczestnicy biblijnych zmagań musieli zmierzyć się z częścią pisemną i ustną konkursu. Przed rozpoczęciem konkursu uczestnicy zgromadzili się na Mszy Świętej w kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej, po której młodzież udała się do Sali Papieskiej i zmierzyła się z testem pisemnym, wykazując się znajomością Biblii. W czasie przerwy uczniowie z opiekunami odwiedzili Dom Pamięci bł. Prymasa Wyszyńskiego, słuchając rozważań o Jasnogórskich Ślubach Narodu w 70. rocznicę ich złożenia.
Serdecznie gratulujemy laureatowi.
Agnieszka Majewska

Konkursy Wiedzy Technicznej odbywają się w naszej szkole już po raz siódmy. Tym razem w nowej, uproszczonej formie. Zapraszamy Was podczas Dni otwartych Elektryka 29 kwietnia 2026 roku do sprawdzenia się w testach wiedzy:
Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tomaszowie Mazowieckim informuje o planowanych terminach szkoleń podstawowych w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej (DZSW) w 2026 roku. Szkolenia odbędą się w wyznaczonych centrach szkolenia, ośrodkach szkolenia oraz jednostkach wojskowych, w formie turnusów 27-dniowych oraz 12-dniowych.
Terminy szkolenia podstawowego (27 dni)
Turnusy 27-dniowe:
Terminy szkolenia skróconego (12 dni)
Dla absolwentów szkół ponadpodstawowych realizujących programy innowacyjne lub eksperymentalne przysposobienia obronnego, edukację w dziedzinie obronności, uczniów OPW oraz uczestników programów edukacyjnych nadzorowanych przez Ministra Obrony Narodowej:
9 czerwca – 20 czerwca – 25 Brygada Kawalerii Powietrznej.
Zgłoszenia i dodatkowe informacje
Osoby zainteresowane rozpoczęciem służby zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na naszej stronie internetowej oraz do złożenia wniosku poprzez portal:
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
w roku szkolnym 2025/2026