8Nasza szkoła rozpoczęła  kolejny projekt staży zagranicznych "Staż zawodowy w Niemczech-szansa dla informatyków z Elektryka" w ramach programu UE Erasmus +  Akcja 1. w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie kompetencji zawodowych i kluczowych osób z wykorzystaniem programów mobilności ponadnarodowej.

40 uczniów kierunków technik informatyk, technik teleinformatyk i technik elektronik będzie miało możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia w niemieckich firmach, jak również podwyższyć swoje umiejętności językowe i kompetencje interpersonalne.

Pierwsza grupa 20 uczniów jest w trakcie  przygotowania do wyjazdu, który odbędzie się w  październiku. Uczniowie uczestniczyli już w kursie języka niemieckiego zawodowego. Aktualnie grupa przygotowywana jest pod względem kulturalno-pedagogicznym. Staż odbędzie się w firmach i instytucjach w Badenii Wirtembergii, a udział w nim jest bezpłatny.