Młodzież podczas trzydniowej wycieczki do Świętej Katarzyny połączyła przyjemne z pożytecznym. Nie zabrakło terenowej lekcji z geografii, przyrody, historii czy literatury. Młodzież była w muzeum minerałów, zdobyła najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysicę, a także podziwiała krajobraz z Łysej Góry na Św. Krzyżu. Kielecczyzna to także malownicze rezerwaty przyrody, dlatego uczniowie przespacerowali się szlakami Wietrzni czy Kadzielni, gdzie dodatkowo zwiedzili jaskinie, a niektórzy żądni wrażeń i emocji na tyrolce – jednej z najdłuższych w Polsce - zwiedzali rezerwat z podniebnej trasy. Polonistycznych wrażeń dostarczyło uczniom zwiedzanie muzeum H. Sienkiewicza w Oblęgorku i S. Żeromskiego w Ciekotach.
Pieszo i rowerem walory Tatrzańskiego Parku Narodowego podziwiała klasa 4bP podczas pięciodniowej wycieczki do Zakopanego, będącej zwieńczeniem ciężkiej pracy przez dobiegający końca rok szkolny. Nie zabrakło też wodnych wrażeń w Termach Chochołowskich. Młodzież z opiekunami zachwycała się widokami w Dolinie Chochołowskiej, na Gubałówce i Butorowym Wierchu. Ogromne wrażenie zrobił na nich kościół na Krzeptówkach – sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej wybudowanej jako wotum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu.
Zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym przybliżyli uczniom Elektryka funkcjonariusze KPP w Radomsku: asp. Grzegorz Kącki oraz mł.asp. Dariusz Kaczmarek. Przekazali przyszłym i młodym kierowcom wskazówki dotyczące zachowania się na drodze jako kierujący pojazdami. Szczególną uwagę zwrócili na niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Ponadto policjanci zaprezentowali pojazdy policyjne: motocykl i radiowóz używane podczas interwencji oraz zabezpieczania miejsc wypadków drogowych.
Foto by Bartosz Bąk.
Pod takim hasłem przebiegało spotkanie młodzieży Elektryka z lekarzem ginekologiem – Mirosławem Kempą. Głównym tematem była profilaktyka raka szyjki macicy i zakażeń HPV.
Specjalista motywował do regularnego wykonywania badań profilaktycznych. Zwracał uwagę na objawy zakażenia wirusem, ryzykowne zachowania sprzyjające zarażeniu czy etapy rozwoju choroby. Zachęcał młodzież do podjęcia działań profilaktycznych w swojej rodzinie i środowisku, głównie do szczepień przeciw HPV jako najskuteczniejszej formy profilaktyki. Podkreślał, że wczesne wykrycie daje szansę skutecznego wyleczenia. Zatem wybierz życie!
Więcej informacji na stronie www.pierwszykrok.edu.pl.
Spotkanie zorganizowali:J.Kurzelewska, K.Kuśmierz i C. Krawczyk.
Skąd ten zwyczaj? Z USA. To tam narodził się "Dzień bez plecaka". A po co? Ma on na celu zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak.
Zwyczaj trafił także do Polski i jest traktowany jako forma integracji, zabawy i odpoczynku od nauki. Tak też było w Elektryku. Na zdjęciach - pomysłowość uczniów nie znająca granic.
Grafika by Zuzanna Frymus.
Foto by Bartosz Bąk i Bartek Nowakowski.
Z okazji Dnia Dziecka Szkolne Koło Wolontariatu w „Elektryku” zorganizowało zbiórkę środków czystości dla Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej KAMIL w Strzałkowie. Młodzież wraz z nauczycielami chętnie włączyła się do akcji charytatywnej, bo to uczy empatii, integruje środowisko, uwrażliwia na potrzeby innych.
Pomagając innym, pomagamy także samym sobie - dziękujemy!
Krzysztof Bareła - uczeń Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku został laureatem ogólnopolskiego konkursu historycznego „Polska- Węgry - historia przyjaźni”. Znalazł się w gronie 50 najlepszych uczniów w Polsce.
Czytaj więcej...o Uczeń Elektryka wśród najlepszych młodych pasjonatów historii
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
Projekt realizowany w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+
Projekt skierowany jest do uczniów i uczennic klas trzecich, którzy w roku szkolnym 2024/2025 kształcą się na kierunkach: technik informatyk i technik elektronik.
W czasie stażu zapewniamy: transport, nocleg, wyżywienie, kieszonkowe, interesujący program spędzania czasu wolnego, ubezpieczenie oraz przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne przed wyjazdem.
!!! Weź udział, przełam bariery i obawy. Zdobądź doświadczenie zawodowe !!! Pobierz formularz zgłoszeniowy i klauzulę informacyjną ze strony szkoły, zakładka PROJEKTY/FUNDUSZE EUROPEJSKIE wydrukuj, wypełnij czytelnie i przekaż do biura projektu (zaplecze sali 201) do 16 grudnia UDZIAŁ W PROJEKCIE CAŁKOWICIE BEZPŁATNY Termin praktyk zawodowych: 31.03.2025 – 12.04.2025 r.Harmonogram rekrutacji:
w roku szkolnym 2023/2024