Wraz z elfami młodzi programiści zwiedzili częstochowską fabrykę tych kolorowych ozdób choinkowych, a następnie pod ich nadzorem sprawdzali się w niełatwej sztuce ich zdobienia. Na koniec w gościnnym Pokoju Świętego Mikołaja, w bajkowej scenerii zrobili pamiątkowe zdjęcie.
Oj się działo! 6 grudnia w Elektryku zapanowała iście mikołajkowa atmosfera, a to za sprawą niecodziennego gościa - świętego Mikołaja, który od samego rana niestrudzenie odwiedzał wszystkie klasy i nauczycieli rozdając cukierki oraz rózgi (ponoć na niesfornych uczniów). W tym dniu na społeczność Elektryka czekało wiele atrakcji: selfie z Mikołajem na świątecznej ściance, mikołajkowy turniej szachowy, mikołajkowa loteria fantowa, a wszystko ze świątecznym podkładem muzycznym, o którego zadbali radiowcy z Radia Bizon. Wszystkie te działania zorganizowane były przez Szkolne Koło Wolontariatu, szkolny radiowęzeł i Szkolny Klub Szachowy.
Wiktoria Klisowska, kl.2f
Przedświąteczny klimat zagościł w naszej szkole dzięki niezwykłej dekoracji świątecznej stworzonej przez grupę uczniów pod fachowym okiem rodzica naszych uczniów - Pani Anny Cykowskiej (AnParis). Kolorowe światełka, pachnące choinki, tron dla Mikołaja i uczniów do selfie – to wszystko sprawia, że czas spędzony w szkole nabiera wyjątkowego, magicznego nastroju.
Społeczność ZSE-E serdecznie dziękuje za piękną dekorację, która dodaje blasku naszemu codziennemu życiu szkolnemu! Niech ten czas będzie pełen radości, śmiechu i wzajemnej życzliwości.
1 grudnia to dzień dedykowany zwiększeniu świadomości na temat HIV/AIDS oraz wyrażeniu solidarności z osobami zmagającymi się z tą chorobą. W naszej szkole została przeprowadzona akcja informacyjna, by podkreślić wagę edukacji i wzajemnego zrozumienia. Wiedza to klucz do zmniejszenia stygmatyzacji oraz poprawy jakości życia osób dotkniętych HIV/AIDS.
Zachęcamy do odwiedzenia strony Krajowego Centrum ds. HIV/AIDS, gdzie znajdziecie cenne materiały i informacje dotyczące tej tematyki: https://www.aids.gov.pl/kampanie/CWL/01.html
Na to klasyczne pytanie odpowiedzi szukali uczniowie Elektryka, którzy wzięli udział w niecodziennej lekcji języka polskiego poświęconej Juliuszowi Słowackiemu. Gościem specjalnym wydarzenia była prof. Pelagia Bojko z Akademii Piotrkowskiej.
Listopad od lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości męskich nowotworów. Nazwa kampanii „Movember” wywodzi się od słów moustache (wąsy) oraz November (listopad) i ma na celu zachęcenie wszystkich mężczyzn do zapuszczenia wąsów na znak solidarności z chorymi na nowotwory, ale także do wykonania badań profilaktycznych w kierunku dwóch typowo męskich nowotworów – raka prostaty i raka jąder. Elektryk również przystąpił do akcji profilaktycznej wśród męskiej części społeczności. - Promowanie świadomości zdrowotnej wśród mężczyzn to kluczowy krok w zapobieganiu i zwalczaniu różnych chorób. Zachęcamy do regularnych badań, zdrowej diety, aktywności fizycznej i unikania szkodliwych substancji - podkreśla pedagog szkolny, Joanna Kurzelewska.
A dokładniej rozpoczęli je od dekorowania bożonarodzeniowych bombek na choinkę. Było to możliwe podczas wycieczki szkolnej do fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Uczniowie mieli możliwość poznania procesu wytwarzania ozdób choinkowych. Zwiedzili pomieszczenia, w których bombki nabierają konkretnego kształtu, następnie są malowane, srebrzone i ręcznie ozdabiane. Po teorii przyszedł czas na praktykę, czyli udział w warsztatach zdobienia swoich autorskich bombek. Uczniom towarzyszyły nauczycielki: Justyna Fontowicz i Elżbieta Kawczak.
Wiktoria Klisowska, 2f
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
Projekt realizowany w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+
Projekt skierowany jest do uczniów i uczennic klas trzecich, którzy w roku szkolnym 2024/2025 kształcą się na kierunkach: technik informatyk i technik elektronik.
W czasie stażu zapewniamy: transport, nocleg, wyżywienie, kieszonkowe, interesujący program spędzania czasu wolnego, ubezpieczenie oraz przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne przed wyjazdem.
!!! Weź udział, przełam bariery i obawy. Zdobądź doświadczenie zawodowe !!! Pobierz formularz zgłoszeniowy i klauzulę informacyjną ze strony szkoły, zakładka PROJEKTY/FUNDUSZE EUROPEJSKIE wydrukuj, wypełnij czytelnie i przekaż do biura projektu (zaplecze sali 201) do 16 grudnia UDZIAŁ W PROJEKCIE CAŁKOWICIE BEZPŁATNY Termin praktyk zawodowych: 31.03.2025 – 12.04.2025 r.Harmonogram rekrutacji:
w roku szkolnym 2023/2024