Są nimi: Michał Stańczyk – zdobywca III miejsca i Alan Nycz, który wywalczył wyróżnienie. To spektakularne osiągnięcie, ponieważ w konkursie wzięło udział ponad 40 tysięcy uczestników z całego świata.
{{paragarph}} Uczniowie z Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych od lat uczestniczą w tym konkursie, ale nigdy nie zaszli tak daleko. Informatyczny "Bóbr" to ogólnopolska olimpiada informatyczna, która w tym roku miała już 18. edycję, a wzięli w niej udział uczestnicy z ponad 60 państw. Zadania opracowywane są przez międzynarodowe grono informatyków i matematyków, a następnie tłumaczone. - Są to często „historyjki”, które dotyczą różnych dziedzin życia. W konkursie liczy się myślenie algorytmiczne i kreatywność w rozwiązywaniu problemów. Co roku w zawodach bierze udział prawie każda szkoła w Polsce – tym większy sukces nagrodzonych uczniów – podkreśla Agnieszka Orłowska, nauczycielka przedmiotów informatycznych. Młodzi programiści nie kryją zadowolenia ze swoich tegorocznych wyników. – To świetna okazja do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności – mówi Michał. – Naprawdę czułem się doceniony podczas gali i dumny z osiągniętego sukcesu. Pytania konkursowe były bardzo precyzyjnie skonstruowane i rzetelnie sprawdzały wiedzę z zakresu informatyki. Jestem pewien, że w konkursie wystartuję za rok licząc na jeszcze więcej – komentuje Alan. {{paragarph}} Reprezentacja Elektryka wzięła udział w uroczystej gali finałowej, która miała miejsce w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nagrodzonym uczniom towarzyszyli ich nauczyciele opiekunowie: A. Orłowska i Krzysztof Węgrzyński, którzy od lat organizują konkurs na poziomie szkolnym. Galę, jak co roku, poprowadził matematyk i informatyk - prof. Maciej Sysło. {{paragarph}} - Profesor to żywa legenda polskiej informatyki, ale przede wszystkim dydaktyki, jemu zawdzięczamy Olimpiadę Informatyczną, liczne podręczniki do nauki programowania, to zaszczyt móc się z nim spotkać i wysłuchać kolejnego ciekawego wykładu – mówi z zachwytem A. Orłowska. {{paragarph}} Wykład dotyczył m.in. walorów edukacyjnych modułu MicroBit, który w nagrodę otrzymali laureaci konkursu. {{paragarph}} A dlaczego „Bóbr”? Jak się okazuje bóbr to nie tylko fascynujący budowniczy, ale także maskotka Międzynarodowego Konkursu Informatycznego powołanego do życia w 2004 roku na Litwie.Aneta Jędrzejczyk
W dniach 31.03. - 12.04.2025r. grupa 24 uczniów ZSE-E odbywała staż zawodowy w Niemczech.
Staż realizowany był w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+.
Zajęcia stażowe dla uczniów z Radomska zapewniła EST Tettnang, placówka wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt IT, zatrudniająca wysoko wyspecjalizowaną kadrę, mogąca pochwalić się absolwentami zarządzającymi światowymi markami z branży informatycznej i elektronicznej.
"Dla każdego coś elektryzującego"- tymi słowami można byłoby podsumować dzisiejszy Dzień Otwarty w Elektryku. W klimatycznej atmosferze ósmoklasiści poznawali kierunki kształcenia, pracownie przedmiotów zawodowych, ale przede wszystkim dzięki swoim przewodnikom - uczniom ZSE-E - mogli się przekonać, że Elektryk to styl życia.
Drodzy Ósmoklasiści! Dziękujemy za to, że tak licznie nas odwiedziliście! Dziękujemy za partyjkę szachów, rundki w CSa i wspólne rozmowy. Życzymy Wam trafnych wyborów i do zobaczenia we wrześniu
W I Mistrzostwach Elektryków Szkół Średnich i Branżowych ELEKTROSIMET CUP wzięła udział reprezentacja Zespołu Szkół Elektryczno -Elektronicznych z Radomska. Młodzi pasjonaci elektrotechniki zmierzyli się w konkurencjach teoretycznych i praktycznych.
Ślubowanie klas pierwszych w Elektryku połączono z pierwszym dniem wiosny oraz Dniem Patrona Szkoły - Prof. Janusza Groszkowskiego, który urodził się właśnie w tym dniu.
Uczniowie podczas uroczystej akademii dowiedzieli się m.in., że patron szkoły był nestorem polskiej radiotechniki, elektroniki, wychowawcą wielu pokoleń elektryków i elektroników, a przede wszystkim patriotą i Wielkim Człowiekiem – humanistą. Po wysłuchaniu biografii uczonego młodzież złożyła uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Od tego momentu pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Elektryka.
Życzymy nowej braci uczniowskiej: powodzenia, doskonałych wyników w nauce, przyjaźni na lata, realizacji marzeń i rozwijania pasji w murach naszej szkoły.
Uroczystość przygotowały nauczycielki, opiekunki Samorządu Uczniowskiego: Justyna Fontowicz i Anna Mikicka.
W dniu 1 kwietnia miała miejsce w naszej szkole akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod patronatem fundacji DKMS w ramach ogólnopolskiego projektu #KOMÓRKOMANIA.
Wszystkim, którzy zarejestrowali się tego dnia DZIĘKUJEMY.
"Pomożesz, bo możesz.Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
Projekt realizowany w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+
Projekt skierowany jest do uczniów i uczennic klas trzecich, którzy w roku szkolnym 2024/2025 kształcą się na kierunkach: technik informatyk i technik elektronik.
W czasie stażu zapewniamy: transport, nocleg, wyżywienie, kieszonkowe, interesujący program spędzania czasu wolnego, ubezpieczenie oraz przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne przed wyjazdem.
!!! Weź udział, przełam bariery i obawy. Zdobądź doświadczenie zawodowe !!! Pobierz formularz zgłoszeniowy i klauzulę informacyjną ze strony szkoły, zakładka PROJEKTY/FUNDUSZE EUROPEJSKIE wydrukuj, wypełnij czytelnie i przekaż do biura projektu (zaplecze sali 201) do 16 grudnia UDZIAŁ W PROJEKCIE CAŁKOWICIE BEZPŁATNY Termin praktyk zawodowych: 31.03.2025 – 12.04.2025 r.Harmonogram rekrutacji:
w roku szkolnym 2023/2024