Nazwa projektu: „Energia do transformacji – podnoszenie kompetencji zawodowych uczniów i uczennic Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku”
Program: Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027
Priorytet: FELD.09. - Fundusze Europejskie dla łódzkiego w transformacji
Działanie: FELD.09.02 – Społeczeństwo w transformacji
Numer naboru: FELD.09.02-IZ.00-005/23
Numer wniosku: FELD.09.02-IZ.00-0014/24
Wartość projektu: 2 195 845,36 zł
dofinansowanie - 2 082 374,71 zł z następujących źródeł:
Cel projektu:
Rezultaty projektu:
Projekt skierowany jest do grupy docelowej z Obszaru Transformacji określonego w Terytorialnym Planie Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego i obejmuje 150 uczniów klas II-IV Technikum Elektryczno – Elektronicznego kształcących się w zawodach technik programista, technik informatyk, technik elektronik, technik elektryk, technik reklamy (29K/121M) i 21 nauczycieli ZSE-E w Radomsku (18K/3M).
W ramach projektu uczestnicy będą mogli skorzystać z:
Okres trwania projektu: - IX.2024 – XII 2025
PLIKI DO POBRANIA:
FORMULARZ REKRUTACYJNYTak swoje spotkanie z młodzieżą podsumowała dr Janina Iwańska, Ocalała z rzezi Woli i obozów koncentracyjnych, w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Oświęcimiu. Wśród jego uczestników byli także uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku.
To już czwarta odsłona projektu polsko – ukraińskiej wymiany młodzieży z radomszczańskich szkół: I LO i ZSE-E oraz dwóch szkół z ukraińskiego miasta Równe. Tym razem młodzi ludzi spotkają się, by wymienić się kulinarnymi tradycjami swoich regionów i wydać książkę kucharską z przepisami swoich babć. Właśnie ruszyły przygotowania.
W projekcie uczestniczy młodzież i opiekunowie partnerskich placówek z Polski (Radomsko) i Ukrainy (Równe):
Wnioskodawca projektu: Fundacja "Otwarta Szkoła"
Zespół Szkół Elektryczno - Elektronicznych im. prof Janusza Groszkowskiego w Radomsku): 9 uczniów i 1 opiekun
I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego: 9 uczniów i 1 opiekun
Równieńskie Liceum "LIDER": 9 uczniów i 1 opiekun
Równieńskie Gimnazjum Nr. 14 Równieńskiej Miejskiej Rady: 9 uczniów i 1 opiekun
Czas trwania projektu: 01.05.2024 r. - 31.10.2024 r.
Działania główne projektu: 29.09.2024 r. - 05.10.2024 r., Kamionki Małe
Projekt Smaki & Smaczki jest inicjatywą młodzieży polskiej i ukraińskiej. Miejscem realizacji działań głównych są okolice Torunia i Bydgoszczy. Krajobraz historyczno - kulturowy i przyrodniczy Kujaw jest tłem do spotkania się dwóch kultur wokół stołu. Poprzez działania uczestnicy poznają wybrane zwyczaje kulinarne Polski i Ukrainy. Stworzą warunki do odkrywania i eksperymentowania kulinarnego. Poznają zasady zdrowego żywienia i stylu życia. Odkryją tradycje kulinarne swoich ”małych ojczyzn”. Efektem działań będzie wydanie polsko - ukraińskiej książki kucharskiej online pt: ”Smaki & Smaczki.
Z zeszytów naszych babć i nie tylko...”. Uczestnicy zamieszczą w niej tradycyjne przepisy naszych regionów, które pomogą odkryć im babcie oraz wybrane tradycyjne potrawy Kujaw. Opracują stronę graficzną książki kucharskiej online. Wezmą udział w zajęciach integracyjnych oraz zajęciach terenowych w Toruniu i Bydgoszczy. Podczas realizacji działań będą doskonalić kompetencje językowe, komunikacje oraz umiejętności pracy w grupie, kształtując odpowiedzialność za podjęte decyzje.
Tradycją Elektryka stały się zajęcia integracyjne organizowane dla uczniów klas pierwszych przez szkolnych pedagogów. Towarzyszy im swobodny klimat sprzyjający wyzwalaniu emocji, zacieśnianiu więzi i otwieraniu się na rówieśnika. W formie zabawy uczniowie nawiązują ze sobą bliższy kontakt, dzielą się wiedzą, umiejętnościami oraz inspirują się nawzajem. W tego typu zajęciach uczestniczą również wychowawcy, dla których obserwacja swoich podopiecznych pomaga realizować proces dydaktyczno - wychowawczy.
26 uczniów reprezentowało Zespół Szkół Elektryczno - Elektronicznych w rajdzie prozdrowotnym zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Radomsku dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Celem było zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej, rozpowszechnienie wiedzy z zakresu ekologii, zachowań prozdrowotnych i profilaktyki uzależnień. Uczestnicy rajdu przeszli około 12 km ze starostwa do punktu edukacyjnego w Podświerku, gdzie czekały na nich prelekcje wygłoszone przez przedstawicieli policji i sanepidu. Rajd został zrealizowany w ramach wojewódzkiego programu "Zdrowe łódzkie na plus".
Wiktoria Klisowska, kl. 3f
w roku szkolnym 2023/2024