W dniach 10-13 lutego 2025r. odbyła się wizyta przygotowawcza w EST w Tettnang w Niemczech, gdzie w kwietniu uczniowie ZSE-E realizować będą 2 - tygodniowy staż zawodowy pt. „Szansa dla uczniów branży IT” w ramach ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego w programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Szkołę reprezentowali wice dyrektor Jarosław Majstrowicz, koordynator stażu Kamil Grudzień oraz opiekunka stażystów Dorota Kałkusińska.
Podczas wizyty omówiono szczegóły programu praktyk, dokumentacji, sprawy związane z logistyką grupy i organizacją programu kulturowego. Delegacja ZSE-E zapoznała się z oferowanymi miejscami stażowymi dla elektroników i informatyków. Zwizytowano również nowe miejsce zakwaterowania grupy.
Na koniec tej krótkiej, ale bardzo owocnej wizyty podpisane zostało porozumienie między instytucjami dotyczące m.in. zakresu odpowiedzialności za poszczególne elementy stażu.
Trwają ostatnie przygotowania do stażu zagranicznego uczniów naszej szkoły. Uczniowie uczestniczyli w kursie języka niemieckiego, w zajęciach kulturowych i pedagogicznych online i stacjonarnie w szkole. Za kilka dni spotkanie z całą grupą i opiekunami, a potem pakujemy walizki i ruszamy!
Staż realizowany jest w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.
W dniu 14 marca 2025 r. odbyła się Łódzka gala XXVII Rankingu Perspektyw. Wydarzenie to miało na celu wyróżnienie najlepszych szkół średnich w województwie łódzkim.
Nasza szkoła otrzymała srebrną tarczę, zajmując zaszczytne 10 miejsce wśród techników województwa łódzkiego. Uzyskane wyróżnienie to efekt wspólnej pracy uczniów i nauczycieli. W imieniu naszej społeczności szkolnej dyplom odebrał wicedyrektor Jarosław Majstrowicz.
Odnośniki do stron:
https://www.kuratorium.lodz.pl/lodzka-gala-xxvii-rankingu-perspektyw/
https://2025.technika.perspektywy.pl/rankingi/ranking-lodzki
Dzień liczby π już na stałe wpisał się w kalendarz Elektryka. 13.03, czyli pierwszy dzień tych obchodów wyłonił uczniów z najlepszą pamięcią. Kamil Popiołek z 4m zapamiętał 279 cyfr z rozszerzenia dziesiętnego tej niezwykłej stałej. Jan Adamowicz z 4ac z pamięci podał 232 cyfry, a Jakub Rogalewicz z 4l 156 cyfr.
14 marca to kolejny dzień, w którym obchodzimy urodziny Ludolfiny. Dzisiaj nasi najlepsi uczniowie pojechali na finał Międzynarodowego konkursu matematycznego NABOJ. Drużyna Juniorów w składzie Bartosz Bąk, Szymon Kapłan, Marcin Kołodziejczyk, Jan Nowicki I Kacper Węgrzyński zajęli 391 miejsce na 785 drużyn w rankingu międzynarodowym i 86 na 124 drużyny z Polski. Drużyna Seniorów w składzie Kacper Chamala, Kacper Kwarta, Mateusz Kotala i Jakub Lis zajęli 602 miejsce na 743 drużyny w rankingu międzynarodowym. Konkursu równocześnie odbywa się w 15 krajach.
Gratulujemy wyników naszym uczestnikom.
Od 1 lutego 2025 r. zostały zmienione znaki graficzne w logo naszego projektu. W celu realizacji stażu należy pobrać wszystkie dokumenty stażowe znajdujące się poniżej i wydrukować z nowym logotypem. Dokumenty ze starymi znakami graficznymi nie będą przyjmowane.
7-osobowa delegacja uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku dostąpiła zaszczytu udziału w obchodach 80.rocznicy wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau. Byli w samym centrum wydarzeń pomagając Ocalałym zapalić znicze pod wagonem towarowym ustawionym pod bramą wjazdową do Birkenau.
zdjęcia: www.auschwitz.orgLista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
Projekt realizowany w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+
Projekt skierowany jest do uczniów i uczennic klas trzecich, którzy w roku szkolnym 2024/2025 kształcą się na kierunkach: technik informatyk i technik elektronik.
W czasie stażu zapewniamy: transport, nocleg, wyżywienie, kieszonkowe, interesujący program spędzania czasu wolnego, ubezpieczenie oraz przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne przed wyjazdem.
!!! Weź udział, przełam bariery i obawy. Zdobądź doświadczenie zawodowe !!! Pobierz formularz zgłoszeniowy i klauzulę informacyjną ze strony szkoły, zakładka PROJEKTY/FUNDUSZE EUROPEJSKIE wydrukuj, wypełnij czytelnie i przekaż do biura projektu (zaplecze sali 201) do 16 grudnia UDZIAŁ W PROJEKCIE CAŁKOWICIE BEZPŁATNY Termin praktyk zawodowych: 31.03.2025 – 12.04.2025 r.Harmonogram rekrutacji:
w roku szkolnym 2023/2024