9221,14 zł taka kwota została wpisana na konto Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku po zakończonym koncercie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu całej społeczności Elektryka, sponsorów i zaprzyjaźnionych ze szkołą partnerów.
Jak zwykle, jak przez ostatnie 32 lata, tak i tym roku było z muzycznym przytupem, na słodko, na sportowo, coś dla ciała i dla ducha, ale przede wszystkim dla małych pacjentów onkologicznych i hematologicznych. – Ogromnie cieszymy się, że rodzice naszych uczniów oraz młodzież przynieśli do szkoły rzeczy „od serca”, takie jak np. miód, książki, ciasta, przetwory, które można było kupić na specjalnym stoisku. Przygotowano ponadto vouchery: na miejsca parkingowe przed szkołą, skrócenie lekcji dla uczniów w szkole o 5 minut, rezerwację ławki w sali lekcyjnej, tournée po szkole z Panem Dyrektorem, zmiana terminu sprawdzianu czy kartkówki. Od początku wytrwale gra z nami prof. Anna Bugajczyk, której pączki robią furorę wśród uczniów, nawet na emeryturze nie zwalnia i zawsze w dniu naszego koncertu dostarcza świeże, pachnące – wylicza Cezary Krawczyk, koordynator koncertu WOŚP.
Oprócz koncertu zespołu Aetheric, na społeczność Elektryka czekało wiele atrakcji, m.in. kawiarenka ze zdrowymi napojami i przekąskami „Zamień kawę na zdrowie”, kawiarenka ze słodkościami i zalewajką, kiermasz z przekazanymi przez uczniów i rodziców przedmiotami „od serca”. Tuż obok miał miejsce turniej szachowy „Graj o zdrowie” prowadzony przez młodzież działającą w szkolnym kole „Gambit Elektryk”. Poza tym można było odbyć szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy – tu fachowych porad udzielali młodzi ratownicy z WOPR-u.
„Wielkie granie w pomaganie” zorganizowali i nad jego prawidłowym przebiegiem czuwali: pedagodzy szkolni, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, ponadto w akcję pomocy zaangażowała się ekipa z Radiowęzła „Bizon” oraz nauczyciele obsługujący poszczególne atrakcje. Przedsięwzięcie jak co roku wsparli zaprzyjaźnieni ze szkołą sponsorzy, partnerzy – ludzie dobrego serca, którym społeczność Elektryka składa wielkie podziękowanie.
Aneta Jędrzejczyk
Społeczność Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku serdecznie dziękuje następującym osobom, firmom, instytucjom, stowarzyszeniom za życzliwość i wsparcie koncertu WOŚP w naszej szkole:
Bartłomiej Bryl z klasy 4ac został laureatem konkursu plastycznego w ramach XI edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego i Artystycznego im. K. K. Baczyńskiego "Bo przecież trzeba znów pokochać...", zorganizowanej przez II LO w Radomsku. Zdobył I miejsce i podczas uroczystej gali finałowej odebrał nagrodę, a jego pracę zatytułowaną "Bez imienia" można było podziwiać na specjalnej wystawie. Ucznia do konkursu przygotowała nauczycielka języka polskiego - Małgorzata Piotrowska.
Gratulujemy!
Na to i inne pytania musi sobie odpowiedzieć odbiorca podczas zetknięcia z fotografiami Karola Bogacza – ucznia Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku, które można oglądać w Galerii Sztuki „Przystanek Cooltura” Fundacji Foto Pozytyw. Mało tego, widz musi się zmierzyć dodatkowo z poetycką niespodzianką przygotowaną przez autora zdjęć.
2 195 845,36 zł – taka kwota trafi do radomszczańskiego Elektryka w ramach realizacji projektu pt. „Energia do transformacji – podnoszenie kompetencji zawodowych uczniów i uczennic Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku”. Zostanie przeznaczona na realizację staży, szkolenia uczniów, nauczycieli i modernizacje czterech pracowni przedmiotów zawodowych.
Zabytki i ciekawostki turystyczne czeskiego Ołomuńca mieli okazję zwiedzić uczniowie z Elektryka, z klas 4b i 3g. To miasteczko na Morawach niewiele ustępuje stolicy Czech - Pradze, ponieważ ma bogatą architekturą, kulturę i dziedzictwo religijne. Młodzież wraz z opiekunami zobaczyła Kolumnę Trójcy Przenajświętszej, ratusz gotycki wraz z zabytkowym zegarem astronomicznym, fontanny miejskie oraz zwiedzała Katedrę Św. Wacława. A wszystko w otoczeniu klimatycznego jarmarku bożonarodzeniowego.
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
Miejsca, gdzie w Powiecie Radomszczańskim udzielana jest nieodpłatna pomoc prawnaProjekt realizowany w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+
Projekt skierowany jest do uczniów i uczennic klas trzecich, którzy w roku szkolnym 2024/2025 kształcą się na kierunkach: technik informatyk i technik elektronik.
W czasie stażu zapewniamy: transport, nocleg, wyżywienie, kieszonkowe, interesujący program spędzania czasu wolnego, ubezpieczenie oraz przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne przed wyjazdem.
!!! Weź udział, przełam bariery i obawy. Zdobądź doświadczenie zawodowe !!! Pobierz formularz zgłoszeniowy i klauzulę informacyjną ze strony szkoły, zakładka PROJEKTY/FUNDUSZE EUROPEJSKIE wydrukuj, wypełnij czytelnie i przekaż do biura projektu (zaplecze sali 201) do 16 grudnia UDZIAŁ W PROJEKCIE CAŁKOWICIE BEZPŁATNY Termin praktyk zawodowych: 31.03.2025 – 12.04.2025 r.Harmonogram rekrutacji:
w roku szkolnym 2023/2024