9221,14 zł taka kwota została wpisana na konto Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku po zakończonym koncercie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu całej społeczności Elektryka, sponsorów i zaprzyjaźnionych ze szkołą partnerów.
Jak zwykle, jak przez ostatnie 32 lata, tak i tym roku było z muzycznym przytupem, na słodko, na sportowo, coś dla ciała i dla ducha, ale przede wszystkim dla małych pacjentów onkologicznych i hematologicznych. – Ogromnie cieszymy się, że rodzice naszych uczniów oraz młodzież przynieśli do szkoły rzeczy „od serca”, takie jak np. miód, książki, ciasta, przetwory, które można było kupić na specjalnym stoisku. Przygotowano ponadto vouchery: na miejsca parkingowe przed szkołą, skrócenie lekcji dla uczniów w szkole o 5 minut, rezerwację ławki w sali lekcyjnej, tournée po szkole z Panem Dyrektorem, zmiana terminu sprawdzianu czy kartkówki. Od początku wytrwale gra z nami prof. Anna Bugajczyk, której pączki robią furorę wśród uczniów, nawet na emeryturze nie zwalnia i zawsze w dniu naszego koncertu dostarcza świeże, pachnące – wylicza Cezary Krawczyk, koordynator koncertu WOŚP.
Oprócz koncertu zespołu Aetheric, na społeczność Elektryka czekało wiele atrakcji, m.in. kawiarenka ze zdrowymi napojami i przekąskami „Zamień kawę na zdrowie”, kawiarenka ze słodkościami i zalewajką, kiermasz z przekazanymi przez uczniów i rodziców przedmiotami „od serca”. Tuż obok miał miejsce turniej szachowy „Graj o zdrowie” prowadzony przez młodzież działającą w szkolnym kole „Gambit Elektryk”. Poza tym można było odbyć szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy – tu fachowych porad udzielali młodzi ratownicy z WOPR-u.
„Wielkie granie w pomaganie” zorganizowali i nad jego prawidłowym przebiegiem czuwali: pedagodzy szkolni, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, ponadto w akcję pomocy zaangażowała się ekipa z Radiowęzła „Bizon” oraz nauczyciele obsługujący poszczególne atrakcje. Przedsięwzięcie jak co roku wsparli zaprzyjaźnieni ze szkołą sponsorzy, partnerzy – ludzie dobrego serca, którym społeczność Elektryka składa wielkie podziękowanie.
Aneta Jędrzejczyk
W dniu 25 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas maturalnych. Była to wyjątkowa chwila, pełna wzruszeń, podziękowań i wspomnień. Uczniowie po raz ostatni spotkali się w szkolnych murach jako społeczność szkolna. Dyrekcja, wychowawcy oraz nauczyciele podsumowali wspólnie spędzone lata, życząc maturzystom powodzenia na egzaminach oraz sukcesów w dalszym życiu.
Paulina Karasek i Karol Bogacz z Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku to laureaci XXVIII edycji Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych. Karol Bogacz dodatkowo otrzymał nagrodę specjalną „Leonarda da Vinci” dla wszechstronnie uzdolnionych uczniów.
W muzyczną podróż po meandrach życia i twórczości Juliana Tuwima dali się porwać uczniowie Elektryka podczas spektaklu "Tuwim dla dorosłych" w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma. Choć uczniowie za poezją nie przepadają, ta forma "podania" zdecydowania przypadła im do gustu, zwłaszcza "Wiersz, w którym autor grzecznie, ale stanowczo uprasza liczne zastępy bliźnich, aby go w d...pocałowali".
Poznali Tuwima frywolnego, lirycznego, poważnego, skandalistę, ale przede wszystkim wirtuoza słowa.
W dniach 31.03. - 12.04.2025r. grupa 24 uczniów ZSE-E odbywała staż zawodowy w Niemczech.
Staż realizowany był w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+.
Zajęcia stażowe dla uczniów z Radomska zapewniła EST Tettnang, placówka wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt IT, zatrudniająca wysoko wyspecjalizowaną kadrę, mogąca pochwalić się absolwentami zarządzającymi światowymi markami z branży informatycznej i elektronicznej.
"Dla każdego coś elektryzującego"- tymi słowami można byłoby podsumować dzisiejszy Dzień Otwarty w Elektryku. W klimatycznej atmosferze ósmoklasiści poznawali kierunki kształcenia, pracownie przedmiotów zawodowych, ale przede wszystkim dzięki swoim przewodnikom - uczniom ZSE-E - mogli się przekonać, że Elektryk to styl życia.
Drodzy Ósmoklasiści! Dziękujemy za to, że tak licznie nas odwiedziliście! Dziękujemy za partyjkę szachów, rundki w CSa i wspólne rozmowy. Życzymy Wam trafnych wyborów i do zobaczenia we wrześniu
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
Projekt realizowany w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+
Projekt skierowany jest do uczniów i uczennic klas trzecich, którzy w roku szkolnym 2024/2025 kształcą się na kierunkach: technik informatyk i technik elektronik.
W czasie stażu zapewniamy: transport, nocleg, wyżywienie, kieszonkowe, interesujący program spędzania czasu wolnego, ubezpieczenie oraz przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne przed wyjazdem.
!!! Weź udział, przełam bariery i obawy. Zdobądź doświadczenie zawodowe !!! Pobierz formularz zgłoszeniowy i klauzulę informacyjną ze strony szkoły, zakładka PROJEKTY/FUNDUSZE EUROPEJSKIE wydrukuj, wypełnij czytelnie i przekaż do biura projektu (zaplecze sali 201) do 16 grudnia UDZIAŁ W PROJEKCIE CAŁKOWICIE BEZPŁATNY Termin praktyk zawodowych: 31.03.2025 – 12.04.2025 r.Harmonogram rekrutacji:
w roku szkolnym 2023/2024