W ogólnopolskich konferencjach zorganizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji uczestniczyli nauczyciele ZSE-E: Dorota Kałkusińska, Aneta Jędrzejczyk i Kamil Grudzień. Spotkania beneficjentów programów bilateralnych służą nie tylko podsumowaniu dotychczasowych projektów, ale przede wszystkim poszerzają wiedzę dotyczącą kolejnych edycji.
Konferencja „Nowe Horyzonty Edukacji” dotyczyła m.in. międzynarodowych mobilności edukacyjnych, staży zagranicznych, w których uczniowie naszej szkoły będą mogli uczestniczyć już w przyszłym roku szkolnym.
Natomiast spotkanie ewaluacyjne dla osób zaangażowanych w realizację projektów młodzieżowych w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży było okazją do wymiany dobrych praktyk, do dyskusji na temat wyzwań i trudności w realizacji projektów oraz wzmacniania współpracy pomiędzy organizacjami i FRSE.
Podczas obu spotkań nasi nauczyciele dzielili się doświadczeniami, nawiązywali nowe kontakty, poznawali kierunki działań i wytyczne na następne lata, dyskutowali o rozwoju kompetencji przyszłości. Wszystko po to, by być na bieżąco w sprawach dotyczących projektów międzynarodowych.
Jesteśmy pewni, że zdobyta wiedza zaowocuje kolejnymi udanymi projektami wymian, staży i mobilności, podczas których nasi uczniowie uczą się, poznają rówieśników z innych krajów i poszerzają horyzonty.
W dniu 1 kwietnia miała miejsce w naszej szkole akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod patronatem fundacji DKMS w ramach ogólnopolskiego projektu #KOMÓRKOMANIA.
Wszystkim, którzy zarejestrowali się tego dnia DZIĘKUJEMY.
"Pomożesz, bo możesz.Marceli Księżnik - tegoroczny maturzysta z Zespołu Szkół Elektryczno -Elektronicznych w Radomsku zdobył indeks na uczelnię oraz tytuł laureata w XI edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Znalazł się w zaszczytnym 36-osobowym gronie najlepszych znawców mediów.
W dniu 17 marca 2025 r. został zorganizowany w naszej szkole Konkurs z wiedzy ogólnej o Irlandii i Św. Patryku dla chętnych uczniów. Konkurs odbywa się corocznie i cieszy się dużym zainteresowaniem. Najlepsze wyniki uzyskali:
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników! Celem konkursy było zachęcenie uczniów do poszerzenia wiedzy na temat kultury i zwyczajów panujących w jednym z krajów anglojęzycznych, jakim jest piękna Irlandia, zapoznanie się z życiem Św. Patryka - patrona Irlandii, a także umiejętność samodzielnego poszukiwania informacji na temat Irlandii. Dzień Św. Patryka obchodzony 17 marca to jedno z najważniejszych świąt w Irlandii. Upamiętnia on śmierć Patryka z Irlandii, misjonarza, który przyczynił się do chrystianizacji kraju. Huczne uroczystości odbywają się nie tylko w Irlandii, ale także w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszka liczna mniejszość irlandzka. Odbywają się wówczas liczne parady, króluje kolor zielony, nawet rzeki farbowane są na zielono. Dzień Św. Patryka jest dniem zakorzenionym we wspólnocie, człowieczeństwie, przyjaźni i społeczności Irlandczyków. Jak powiedział jeden z uczestników konkursu, Dominik Jabłecki z klasy 2B: "Uczestnictwo w tym konkursie dało mi możliwość nauczenia się i odkrycia więcej faktów na temat Irlandii i Św. Patryka. Sam dużo podróżuję, ale w Irlandii jeszcze nie byłem. A udział w tym konkursie sprawił, że na pewno kiedyś tam pojadę".
Organizatorkami konkursu były Panie uczące języka angielskiego: prof. Sylwia Śpiewak i prof. Emilia Leśniak
21 marca klasa 2f z wychowawcą panią Ewą Nowicką powitała wiosnę uczestnicząc w wielkim sprzątaniu rzeki Radomki. Organizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Radomsku.
Udział w wydarzeniu był o alternatywą dla dnia wagarowicza oraz fajną lekcją ekologii. Młodzież miała okazję pokazać jak należy dbać o środowisko naturalne i poprawić wygląd najbliższej okolicy.
https://www.facebook.com/share/p/1F6bjZ4ieq/
https://radomszczanski.pl/aktualnosc-4149-czysta_radomka_ii_edycja_operacji.html
Trwają ostatnie przygotowania do stażu zagranicznego uczniów naszej szkoły. Uczniowie uczestniczyli w kursie języka niemieckiego, w zajęciach kulturowych i pedagogicznych online i stacjonarnie w szkole. Za kilka dni spotkanie z całą grupą i opiekunami, a potem pakujemy walizki i ruszamy!
Staż realizowany jest w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
Projekt realizowany w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+
Projekt skierowany jest do uczniów i uczennic klas trzecich, którzy w roku szkolnym 2024/2025 kształcą się na kierunkach: technik informatyk i technik elektronik.
W czasie stażu zapewniamy: transport, nocleg, wyżywienie, kieszonkowe, interesujący program spędzania czasu wolnego, ubezpieczenie oraz przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne przed wyjazdem.
!!! Weź udział, przełam bariery i obawy. Zdobądź doświadczenie zawodowe !!! Pobierz formularz zgłoszeniowy i klauzulę informacyjną ze strony szkoły, zakładka PROJEKTY/FUNDUSZE EUROPEJSKIE wydrukuj, wypełnij czytelnie i przekaż do biura projektu (zaplecze sali 201) do 16 grudnia UDZIAŁ W PROJEKCIE CAŁKOWICIE BEZPŁATNY Termin praktyk zawodowych: 31.03.2025 – 12.04.2025 r.Harmonogram rekrutacji:
w roku szkolnym 2023/2024