Tworzenie od podstaw clipu utrzymanego w stylu hip -hop przez polskich i niemieckich uczniów było tematem projektu realizowanego w Elektronikschule Tettnang. Wzięła w nim udział 16-osobowa reprezentacja Elektryka, która gościła przez tydzień w Niemczech.
Był to wyjątkowo pracowity i aktywny czas spędzony na integracji z niemieckimi rówieśnikami, wspólnej pracy projektowej, poznawaniu realiów szkoły w Niemczech jak i malowniczych okolic Jeziora Bodeńskiego. Zasadniczym celem spotkania młodzieży było przygotowanie w polsko-niemieckich grupach clipu hip- hopowego. Uczestnicy prezentowali swoje upodobania muzyczne, szukali inspiracji, zapisywali pomysły i dzielili się zadaniami. Efektem pracy każdej grupy był storyboard, według którego już w czerwcu podczas rewizyty w Radomsku uczniowie nagrają clipy hip- hop.
Podczas pobytu w partnerskiej szkole polscy uczniowie mieli okazję uczestniczyć w kilku lekcjach i zajęciach praktycznych. Programowanie Arduino, nauka sterowania robotami przemysłowymi, zajęcia warsztatowe "Syrena Kojaka" czy poznawanie tajników AI to tematyka interesująca zarówno polskich, jak i niemieckich uczniów z obu technicznych szkół.
Po zajęciach uczniowie mieli czas na poznanie portowego Friedrichhafen, wędrówkę ścieżką w koronach drzew Skywalk Allgäu i podziwianie panoramy Jeziora Bodeńskiego ze szczytu Pfänder górującego nad austriacką Bregencją. Kolejnych wrażeń dostarczył dzień spędzony w uniwersyteckim Ulm, mieście urodzenia Alberta Einsteina. „Wyjazd do Niemiec był nie tylko niesamowitą okazją do poznania nowej kultury i nawiązania międzynarodowych znajomości, ale także mile spędzonym czasem z przyjaciółmi. Kluczem dobrej zabawy i nauki okazali się zaangażowani opiekunowie, również ci z niemieckiej szkoły. Co zaskoczyło mnie najbardziej, to różnorodność niemieckiego systemu edukacyjnego oraz możliwości, jakie oferuje szkoła” – podsumowuje jedna z uczennic Michalina Urban.
Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu Polsko-Niemieckej Współpracy Młodzieży. Koordynatorami projektu są nauczyciele: Dorota Kałkusińska i Kamil Grudzień.
Tekst: Dorota Kałkusińska
To hasło projektu edukacyjnego realizowanego w Zespole Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku we współpracy z Miejscem Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. W ramach tego przedsięwzięcia zaplanowano wiele działań. Ostatnio młodzież uczestniczyła w warsztatach „Z powstańczej Warszawy do KL Auschwitz” w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.
Mistrzostwo Powiatu Radomszczańskiego wywalczyli młodzi szczypiorniści z ZSE-E. W zawodach wzięło udział 5 drużyn, nasi zawodnicy pokonali konkurencję w profesjonalnym stylu i zdobyli I miejsce. Uczniowie będą reprezentować nasz powiat w półfinale Mistrzostw Województwa Łódzkiego.
Wiktoria Klisowska, kl. 3f
II miejsce i 800 zł zdobyła szkoła w kolejnej edycji konkursu pod hasłem" Elektrosprzęt w dobre ręce" zorganizowanego przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku. W tym roku dzięki mobilizacji uczniów, rodziców i nauczycieli udało się ponownie znaleźć w czołówce nagordzonych. Społeczność Elektryka zebrała m.in. sprzęt AGD: lodówki, żelazka, ale i zabawki, telefony komórkowe czy sprzęt audiowizualny. Organizatorzy dziekują wszystkim za zaangażowanie.
Justyna Fontowicz
Reprezentacja uczniów ZSE-E w Radomsku odwiedziła groby zmarłych nauczycieli, pracowników naszej szkoły. Pamiętamy i przypominamy o tych, którzy odeszli, ale pozostają w naszych sercach.
Młodzież miała okazję zapoznać się z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w produkcji samochodów oraz zdobyć praktyczną wiedzę o branży motoryzacyjnej. Było to możliwe podczas zwiedzania hali produkcyjnej poznańskiej fabryki.
Rusza kolejna już edycja szkolnego konkursu artystycznego ph."Stroimy Święta". Zachęcamy do uruchomienia swojej wyobraźni, ekspresji plastycznej i kreatywności. Uczestnik konkursu powinien wykonać ozdobę związaną ze Świętami Bożego Narodzenia.
Forma, technika dowolna. Do pracy należy dołączyć kartkę ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Prace należy przynosić do gabinetu pedagogów szkolnych (I piętro) do 4 grudnia 2024roku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Kontakt: prof. Agnieszka Majewska, organizatorka konkursu.
w roku szkolnym 2023/2024