Tym razem na generalny remont doczekała się pracownia przedmiotów informatycznych, zwana przez uczniów – Hadesem. Było to możliwe dzięki finansowemu wsparciu rodziców.
Popularny Hades w czasie ferii zimowych doczekał się gruntownej modernizacji. Sala nie była remontowana od ponad 13 lat. Były tam stare, wysłużone meble, nieprzystosowane do pracy przy komputerze, brudne ściany, zacieki. - Pomysł remontu zrodził się podczas rozmowy z panem Piotrem Dąbrowskim – rodzicem mojego wychowanka Jakuba – tłumaczy Marcin Bielecki, nauczyciel przedmiotów informatycznych, opiekun pracowni. - Od słowa do słowa pokazałem mu pracownię i stwierdził, że przydałby się jej remont. Zaproponował, by pomalować salę, poprawić gładzie, założyć nowe gniazdka, wymienić stoły, zakupić fotele, zainstalować nowy switch, który pozwoli na sprawniejsze działanie komputerów. Zapewnił, że wszystko sfinansuje. I tak też się stało.
Już tydzień przed feriami ukonstytuowała się ekipa remontowa, złożona z 13 uczniów klasy 4g, którzy założyli robocze ubrania, zakasali rękawy i wzięli się do pracy, którą wykonywali także podczas ferii zimowych, w swoim prywatnym czasie. Klasę wymalowali, odnowili podłogę, złożyli nowe ergonomiczne fotele. - Czy było warto? Oczywiście, że tak. Pomimo tego, że jest nam – jak to się mówi - "bliżej niż dalej" do ukończenia szkoły to warto było włożyć tyle pracy oraz serca. Efekt jest cudowny, pomimo, że nie wszystko szło zgodnie z planem. Cieszymy się, że pracownia posłuży następnym rocznikom – komentuje uczeń Mateusz Kowalski. - Każdy z nas z uśmiechem na twarzy przyjeżdżał w ferie do szkoły, aby móc się przyczynić do jej rozwoju i zostawić kawałek siebie w tej szkole. Jesteśmy dumni, że mogliśmy odświeżyć pracownię, w której spędzamy dużo czasu. Ponadto każdy z nas robił to z własnej woli i bardzo się cieszymy z pozytywnych opinii na temat naszej pracy – dodaje Szymon Mielczarek z ekipy remontowej.
Piotr Dąbrowski, rodzic – sponsor, zapytany o inicjatywę tego przedsięwzięcia odpowiada: - Sfinansowanie remontu pracowni informatycznej było podyktowane potrzebą utrzymania wysokiej jakości wyposażenia szkoły, podążania za najnowszymi trendami. Jestem przekonany, że inwestycja w rozwój młodzieży, informatyzację zwróci się całemu społeczeństwu wielokrotnie. Zachęcam rodziców, przedstawicieli powiatu i innych sponsorów do uczestnictwa w podobnych przedsięwzięciach na rzecz młodzieży – zaapelował.
Społeczność Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku dziękuje firmom: Multi Eko Anna i Piotr Dąbrowscy oraz Skład Materiałów Budowlanych Sławomir Juszczyk za życzliwość i sfinansowanie remontu pracowni.
Aneta Jędrzejczyk
2 195 845,36 zł – taka kwota trafi do radomszczańskiego Elektryka w ramach realizacji projektu pt. „Energia do transformacji – podnoszenie kompetencji zawodowych uczniów i uczennic Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku”. Zostanie przeznaczona na realizację staży, szkolenia uczniów, nauczycieli i modernizacje czterech pracowni przedmiotów zawodowych.
X edycja dyktanda w języku angielskim odbyła się w Elektryku. Tekst, z którym zmierzyli się uczniowie związany był z szeroko pojętą techniką informatyczną. W potyczkach ortograficznych wzięły udział 24 osoby, z których wyłoniono mistrzowską trójkę. Oto oni:
GRATULUJEMY!
Etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy o Mediach miał miejsce w Zespole Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku. 10 najlepszych uczniów zakwalifikowało się do etapu centralnego, w tym uczeń Elektryka Marceli Księżnik.
To hasło przewodnie projektu edukacyjnego zrealizowanego w Zespole Szkół Elektryczno -Elektronicznych w Radomsku, podczas którego słowo „Ojczyzna” zostało odmienione przez wszystkie możliwe przypadki. Gościem specjalnym wydarzenia była prof. dr hab. Pelagia Bojko z Akademii Piotrkowskiej.
fot. Bartosz Bąk
Świąteczna dekoracja na ściance reporterskiej w Elektryku wreszcie doczekała się długo wyczekiwanego gościa - św. Mikołaja. Wszystkie klasy mogły się z nim sfotografować. Były elfy, śnieżynki, cukierki dla uczniów, rózgi dla nauczycieli, selfie z Mikołajem, dyrektorem szkoły, ale przede wszystkim radość ze wspólnego przeżywania tego niezwykłego dni
Projekt realizowany w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+
Projekt skierowany jest do uczniów i uczennic klas trzecich, którzy w roku szkolnym 2024/2025 kształcą się na kierunkach: technik informatyk i technik elektronik.
W czasie stażu zapewniamy: transport, nocleg, wyżywienie, kieszonkowe, interesujący program spędzania czasu wolnego, ubezpieczenie oraz przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne przed wyjazdem.
!!! Weź udział, przełam bariery i obawy. Zdobądź doświadczenie zawodowe !!! Pobierz formularz zgłoszeniowy i klauzulę informacyjną ze strony szkoły, zakładka PROJEKTY/FUNDUSZE EUROPEJSKIE wydrukuj, wypełnij czytelnie i przekaż do biura projektu (zaplecze sali 201) do 16 grudnia UDZIAŁ W PROJEKCIE CAŁKOWICIE BEZPŁATNY Termin praktyk zawodowych: 31.03.2025 – 12.04.2025 r.Harmonogram rekrutacji:
w roku szkolnym 2023/2024