I zagrało! Tak, że na koncie Elektryka po zliczeniu pieniędzy z puszki uzbierała się kwota 10.089,95 złotych. I znów rekord został pobity! Elektryk już po raz 32. wsparł Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wreszcie po pandemicznej przerwie udało się zorganizować prawdziwy koncert, taki jak dawniej: z pompą, dobrą muzyką i setkami gorących serc. Oj, się działo!
Na społeczność szkolną czekało mnóstwo atrakcji: kawiarenka z gorącą kawą, aromatycznymi herbatami i domowymi ciastami, szachowy kącik "Gambit Elektryk", salon urody "Beauty Ala&Karla", który cieszył się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza męskiej części społeczności. Na pasjonatów militariów czekała wystawa akcesoriów, sprzętu wojskowego, na którym można było nie tylko podziwiać repliki airsoftowe, ale także przymierzyć żołnierski mundur i zrobić sobie niepowtarzalne zdjęcie. – Zaapelowaliśmy także do naszej społeczności, by przynoszono na kiermasz przedmioty z duszą, historią, „perełki” gdzieś zalegające w szufladach, szafach, by dać im drugie życie. I w ten sposób trafiły do nas niecodzienne gadżety, jak np. kierownica od Fiata Panda z 1993 roku, sonda do badania układów logicznych, pompa paliwa do silnika S21, ale również rękodzieło wykonane przez naszych nauczycieli: piękne serwety, podstawki, ozdoby – wylicza Joanna Kurzelewska, współorganizatorka akcji.
Energetyzującą oprawę muzyczną z bajecznymi efektami świetlnymi zapewnił uczeń klasy 5acP Igor Mekler, który podczas tej wyjątkowej imprezy wystąpił jako DJ KOIGO. W roli konferansjerów świetnie sprawdzili się Jakub Lis i Filip Majewski z klasy 4c. - Byłem pod wrażeniem, jak bardzo nasi uczniowie i nauczyciele potrafią zaangażować się w pomaganie. Nie przypuszczałem, że przedmioty mające sentymentalną wartość, zdobędą takie uznanie wśród uczniów. Dla przykładu kierownica z kultowej czerwonej Pandy prof. Maliszewskiego została zakupiona za 400 zł. Byłem naprawdę mile zaskoczony zaangażowaniem widowni. Dobre uczynki zawsze wracają ze zdwojoną siłą – skwitował Jakub Lis.
- Oczywiście nasze „wielkie pomaganie” było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu zarówno młodzieży, nauczycieli jak i rodziców. Dzięki Nim nasza szkoła będzie miała swój skromny wkład w zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Serdeczne podziękowania kierujemy również do przedsiębiorców i firm z powiatu radomszczańskiego, którzy hojnie wsparli nasze działania – wylicza Cezary Krawczyk, koordynator akcji.
To wielkie przedsięwzięcie zorganizowali wspólnie: szkolni pedagodzy, Szkolne Koło Wolontariatu, Samorząd Uczniowski, Radio Bizon, którzy w efektowny sposób do zabawy w pomaganie wciągnęli całą społeczność i przyjaciół Elektryka.
Aneta Jędrzejczyk
W dniach 31.03. - 12.04.2025r. grupa 24 uczniów ZSE-E odbywała staż zawodowy w Niemczech.
Staż realizowany był w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+.
Zajęcia stażowe dla uczniów z Radomska zapewniła EST Tettnang, placówka wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt IT, zatrudniająca wysoko wyspecjalizowaną kadrę, mogąca pochwalić się absolwentami zarządzającymi światowymi markami z branży informatycznej i elektronicznej.
"Dla każdego coś elektryzującego"- tymi słowami można byłoby podsumować dzisiejszy Dzień Otwarty w Elektryku. W klimatycznej atmosferze ósmoklasiści poznawali kierunki kształcenia, pracownie przedmiotów zawodowych, ale przede wszystkim dzięki swoim przewodnikom - uczniom ZSE-E - mogli się przekonać, że Elektryk to styl życia.
Drodzy Ósmoklasiści! Dziękujemy za to, że tak licznie nas odwiedziliście! Dziękujemy za partyjkę szachów, rundki w CSa i wspólne rozmowy. Życzymy Wam trafnych wyborów i do zobaczenia we wrześniu
W I Mistrzostwach Elektryków Szkół Średnich i Branżowych ELEKTROSIMET CUP wzięła udział reprezentacja Zespołu Szkół Elektryczno -Elektronicznych z Radomska. Młodzi pasjonaci elektrotechniki zmierzyli się w konkurencjach teoretycznych i praktycznych.
Ślubowanie klas pierwszych w Elektryku połączono z pierwszym dniem wiosny oraz Dniem Patrona Szkoły - Prof. Janusza Groszkowskiego, który urodził się właśnie w tym dniu.
Uczniowie podczas uroczystej akademii dowiedzieli się m.in., że patron szkoły był nestorem polskiej radiotechniki, elektroniki, wychowawcą wielu pokoleń elektryków i elektroników, a przede wszystkim patriotą i Wielkim Człowiekiem – humanistą. Po wysłuchaniu biografii uczonego młodzież złożyła uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Od tego momentu pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Elektryka.
Życzymy nowej braci uczniowskiej: powodzenia, doskonałych wyników w nauce, przyjaźni na lata, realizacji marzeń i rozwijania pasji w murach naszej szkoły.
Uroczystość przygotowały nauczycielki, opiekunki Samorządu Uczniowskiego: Justyna Fontowicz i Anna Mikicka.
W dniu 1 kwietnia miała miejsce w naszej szkole akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod patronatem fundacji DKMS w ramach ogólnopolskiego projektu #KOMÓRKOMANIA.
Wszystkim, którzy zarejestrowali się tego dnia DZIĘKUJEMY.
"Pomożesz, bo możesz.Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
Projekt realizowany w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+
Projekt skierowany jest do uczniów i uczennic klas trzecich, którzy w roku szkolnym 2024/2025 kształcą się na kierunkach: technik informatyk i technik elektronik.
W czasie stażu zapewniamy: transport, nocleg, wyżywienie, kieszonkowe, interesujący program spędzania czasu wolnego, ubezpieczenie oraz przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne przed wyjazdem.
!!! Weź udział, przełam bariery i obawy. Zdobądź doświadczenie zawodowe !!! Pobierz formularz zgłoszeniowy i klauzulę informacyjną ze strony szkoły, zakładka PROJEKTY/FUNDUSZE EUROPEJSKIE wydrukuj, wypełnij czytelnie i przekaż do biura projektu (zaplecze sali 201) do 16 grudnia UDZIAŁ W PROJEKCIE CAŁKOWICIE BEZPŁATNY Termin praktyk zawodowych: 31.03.2025 – 12.04.2025 r.Harmonogram rekrutacji:
w roku szkolnym 2023/2024