Młodzi radiowcy z Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku odwiedzili siedzibę Radia Łódź. Mieli okazję poznać specyfikę pracy dziennikarza radiowego i wziąć udział w warsztatach dziennikarskich, pod fachowym okiem redaktor Moniki Czerskiej.
-To fascynujące doświadczenie – mówi uczeń Igor Ślęzak. – Pani Monika to skarbnica wiedzy na temat radia i pracy redaktora – zachwyca się Filip Majewski. - Atmosfera była niezwykle inspirująca – dodaje Bartek Nowakowski.
I rzeczywiście tak było. Młodzież spotykając się z kolejnymi pracownikami radia mogła się przekonać, że to ludzie z pasją, ciężko pracujący na markę łódzkiej rozgłośni. Jej historię przybliżyła uczniom Barbara Pawłowska, to w jej towarzystwie i Moniki Czerskiej, grupa z Radomska zwiedziła różne pomieszczenia składające się w radiową całość. Mogła porozmawiać z realizatorami, dźwiękowcami, reporterami. - Podczas wizyty w Radiu Łódź duże wrażenie zrobiła na nas wszystkich praca zespołowa osób tworzących radio, ich przygotowanie, profesjonalizm, a także niesamowite umiejętności improwizacji oraz radzenia sobie z nieoczekiwanymi problemami, szczególnie w audycjach na żywo – mówi z zachwytem Bartosz Bąk. - Praca radiowca to jest praca 24 godziny na dobę, zwłaszcza dziennikarza newsowego, informacyjnego – zaznacza redaktor Czerska. - Nie wychodzimy z pracy, ale ta praca jest dla nas wielką pasją, daje nam wiele przyjemności. Ja w radiu praktycznie robiłam wszystko: od asystenta redaktora poprzez reportera. Jestem autorką serwisów informacyjnych, byłam wydawcą programów, byłam kierownikiem redakcji, zastępcą, jestem publicystą, komentatorem, więc to radio znam od podszewki. Każdy element pracy w radiu jest fascynujący. A najfantastyczniejszą rzeczą jest kontakt z ludźmi. To jest niesamowita energia. Uwielbiam rozmawiać z ludźmi, słuchać ich, zadawać pytania i uczyć się tak naprawdę od nich wielu rzeczy – opowiada z pasją.
Jednak największy poziom adrenaliny wśród młodzieży wywołała wizyta w studiu radiowym, w którym młodzi radiowcy mogli spróbować swoich sił za mikrofonem. Nagrali serwis informacyjny i przeprowadzili wywiad z redaktor Czerską. – Dzięki temu doświadczeniu uświadomiłem sobie, że głos z radia to nie tylko dźwięk, ale i człowiek siedzący za mikrofonem. Gdy miałem przyjemność osobiście zasiąść za studyjnym mikrofonem i poprowadzić wywiad - nabrałem dużego respektu do tej pracy – zwierza się ze swoich spostrzeżeń Jakub Lis. - Dla drużyny naszego radiowęzła było to szczególne wyróżnienie móc zobaczyć jak wygląda realizacja programów. Na pewno wynieśliśmy z tego spotkania mnóstwo pomysłów na to, jak możemy poprawić naszą działalność oraz jak możemy rozbudować nasze centrum – dodaje.
I rzeczywiście, z każdym kolejnym szkolnym serwisem informacyjnym, uczniowie z Radia Bizon wprowadzają zmiany w prezentowaniu i realizacji dźwiękowej swoich audycji. Widać, że nauka nie poszła w las.
Aneta Jędrzejczyk
Drogi kandydacie - PAMIĘTAJ O TERMINACH NABORU!!!
Przedłożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty, o ile nie zostały one złożone wraz z uzupełnieniem wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej, a także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu /SKIEROWANIA NA BADANIA DO LEKARZA MEDYCYNY PRACY WYDAJE SEKRETARIAT SZKOLNY W ZSE-E/
19.07.2024 godzina 12:00 - Publikacja list przyjętych
Masz pytania, jakieś wątpliwości, zapraszamy do kontaktu:
Zuzanna Frymus i Kacper Chamala z Zespołu Szkół Elektryczno - Elektronicznych to laureaci Powiatowego Konkursu "Alkohol - chemiczna pułapka" zorganizowanego przez II LO w Radomsku. Zuzanna zajęła II miejsce w kategorii ulotka, a Kacper zdobył III miejsce w kategorii plakat. W tym przedsięwzięciu już od 16 lat podkreślana jest profilaktyka uzależnień, promocja zdrowia oraz kształtowanie postaw asertywności. Prace uczniów z Elektryka powstały pod okiem nauczycielki chemii - Justyny Fontowicz.
Mogli go poczuć uczniowie z Elektryka podczas 3 -dniowej wycieczki po Kotlinie Kłodzkiej i ziemi czeskiej. Młodzież z klas: 1f, 2f, 1g, 3l zdobyła najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki, podziwiała Skalne Miasto wśród Skał Adrszpasko – Teplickich oraz poznała najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne stolicy Czech – Pragi.
I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół Powiatu Radomszczańskiego wywalczyli uczniowie ZSE-E. Podczas uroczystego podsumowania sportowego roku szkolnego w Starostwie Powiatowym nagrodzono najlepszych uczniów i nauczycieli.
Zdjęcia : Starostwo Powiatowe w Radomsku link do strony
"Bezpieczne wakacje"- pod takim hasłem przebiegało spotkanie profilaktyczne dla uczniów Elektryka przeprowadzone przez radomszczańskich policjantów. Wakacje tuż, tuż... Dlatego pamiętajmy o rozwadze i odpowiedzialności podczas letniego wypoczynku.
W ramach akcji profilaktyczno-edukacyjnej policjanci z KPP w Radomsku: mł. asp. Dariusz Kaczmarek, rzecznik Komendanta Powiatowego oraz st. asp. Grzegorz Kącki z Wydziału Ruchu Drogowego przypomnieli młodzieży podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Poruszyli temat zagrożeń nad wodą, w lesie, na szlakach turystycznych oraz w miejscu zamieszkania. Omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej. Zwrócili uwagę na ryzykowne działania związane z używaniem alkoholu, papierosów, narkotyków i dopalaczy, a także dotyczące zagrożeń w sieci. Kluczowym przesłaniem było, aby podczas podróży i letniego wypoczynku kierować się zdrowym rozsądkiem, przestrzegać zasad bezpieczeństwa i postępować tak, by nie narażać siebie, ani innych na niebezpieczeństwo.
Społeczność ZSE-E dziękuje funkcjonariuszom za merytoryczne i ciekawe spotkanie z uczniami.
Koordynatorami spotkania byli szkolni pedagodzy.
Szczegółowy regulamin znajdziecie tutaj: REGULAMIN KONKURSU SMAKI LATA
Zapraszamy do wspólnej zabawy i życzymy powodzenia!
w roku szkolnym 2023/2024