...a konkretnie Pszczynę, Szczyrk i Wisłę. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu z ministerialnego programu „Poznaj Polskę”. Skorzystali z niego uczniowie klasy 2m (technik programista), którzy wraz z wychowawcami poznawali atrakcje województwa śląskiego.
Młodzież otrzymała dofinansowanie w kwocie 10 tys. złotych i wraz z wychowawcami: Zbigniewem Kołaczkowskim i Małgorzatą Wojakowską poznawała region śląski.
- Odwiedziliśmy zamek w Pszczynie, gdzie uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej, a także zwiedzali bogato wyposażoną w eksponaty zbrojownię. Następnie spacerując pięknymi ogrodami parkowymi przeszliśmy do Skansenu Wsi Pszczyńskiej, by poznać tradycje naszych przodków i przedmioty z ich codziennego życia – opowiada Z. Kołaczkowski.
Po przyjeździe do Szczyrku młodzież wzięła udział w prezentacji ratowniczej zorganizowanej przez Bieszczadzką grupę GOPR.
Drugiego dnia po przyjeździe do Wisły zwiedzano otoczenie Zamku Górnego i Dolnego Pałacu Prezydenckiego na Zadnim Groniu, okoliczny Park Krajobrazowy z malowniczą zaporą oraz wodospadem zwanym „Polską Niagarą”.
Uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w ciekawych warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej na Jonidle, zatytułowanych „Pszczoły dla ludzi – ludzie dla pszczół”.
Celem wyjazdu była integracja zespołu klasowego po wakacjach, poznanie tradycji kulturowych naszych przodków, zabytków oraz piękna przyrody polskich Beskidów.
Tak swoje spotkanie z młodzieżą podsumowała dr Janina Iwańska, Ocalała z rzezi Woli i obozów koncentracyjnych, w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Oświęcimiu. Wśród jego uczestników byli także uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku.
To już czwarta odsłona projektu polsko – ukraińskiej wymiany młodzieży z radomszczańskich szkół: I LO i ZSE-E oraz dwóch szkół z ukraińskiego miasta Równe. Tym razem młodzi ludzi spotkają się, by wymienić się kulinarnymi tradycjami swoich regionów i wydać książkę kucharską z przepisami swoich babć. Właśnie ruszyły przygotowania.
Rozpoczynamy nabór do projektu "Energia do transformacji – podnoszenie kompetencji zawodowych uczniów i uczennic Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku" współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021-2027 w ramach działania FELD.09.02 Społeczeństwo w transformacji.
Wartość projektu: 2 195 845,36 zł w tym dofinansowanie - 2 082 374,71 zł
Szczegóły: Informacja o projekcie
Zapraszamy do udziału uczniów klas II – IV wszystkich zawodów
W projekcie uczestniczy młodzież i opiekunowie partnerskich placówek z Polski (Radomsko) i Ukrainy (Równe):
Wnioskodawca projektu: Fundacja "Otwarta Szkoła"
Zespół Szkół Elektryczno - Elektronicznych im. prof Janusza Groszkowskiego w Radomsku): 9 uczniów i 1 opiekun
I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego: 9 uczniów i 1 opiekun
Równieńskie Liceum "LIDER": 9 uczniów i 1 opiekun
Równieńskie Gimnazjum Nr. 14 Równieńskiej Miejskiej Rady: 9 uczniów i 1 opiekun
Czas trwania projektu: 01.05.2024 r. - 31.10.2024 r.
Działania główne projektu: 29.09.2024 r. - 05.10.2024 r., Kamionki Małe
Projekt Smaki & Smaczki jest inicjatywą młodzieży polskiej i ukraińskiej. Miejscem realizacji działań głównych są okolice Torunia i Bydgoszczy. Krajobraz historyczno - kulturowy i przyrodniczy Kujaw jest tłem do spotkania się dwóch kultur wokół stołu. Poprzez działania uczestnicy poznają wybrane zwyczaje kulinarne Polski i Ukrainy. Stworzą warunki do odkrywania i eksperymentowania kulinarnego. Poznają zasady zdrowego żywienia i stylu życia. Odkryją tradycje kulinarne swoich ”małych ojczyzn”. Efektem działań będzie wydanie polsko - ukraińskiej książki kucharskiej online pt: ”Smaki & Smaczki.
Z zeszytów naszych babć i nie tylko...”. Uczestnicy zamieszczą w niej tradycyjne przepisy naszych regionów, które pomogą odkryć im babcie oraz wybrane tradycyjne potrawy Kujaw. Opracują stronę graficzną książki kucharskiej online. Wezmą udział w zajęciach integracyjnych oraz zajęciach terenowych w Toruniu i Bydgoszczy. Podczas realizacji działań będą doskonalić kompetencje językowe, komunikacje oraz umiejętności pracy w grupie, kształtując odpowiedzialność za podjęte decyzje.
Tradycją Elektryka stały się zajęcia integracyjne organizowane dla uczniów klas pierwszych przez szkolnych pedagogów. Towarzyszy im swobodny klimat sprzyjający wyzwalaniu emocji, zacieśnianiu więzi i otwieraniu się na rówieśnika. W formie zabawy uczniowie nawiązują ze sobą bliższy kontakt, dzielą się wiedzą, umiejętnościami oraz inspirują się nawzajem. W tego typu zajęciach uczestniczą również wychowawcy, dla których obserwacja swoich podopiecznych pomaga realizować proces dydaktyczno - wychowawczy.
w roku szkolnym 2023/2024