W dniach 8-20 maja miał miejsce kolejny projekt wymiany uczniowskiej ZSE-E i EST Tettnang. Grupa 36 uczniów i uczennic wraz z opiekunami realizowała program pełen aktywności wszelkiego rodzaju związanych z informatyką, elektroniką i nie tylko.
Ambitnie było już pierwszego dnia, kiedy polscy uczestnicy zapoznali niemieckich rówieśników ze szkołą, jej otoczeniem, pokazali Radomsko i przygotowaną prezentację nt. ciekawostek związanych z naszym krajem. Po zapoznaniu się młodzież przystąpiła do sedna projektu, czyli pracy projektowej.
Przez kolejnych kilka dni w pracowni systemów serwerowych działo się. Były budowane roboty, które po zaprogramowaniu stoczyły walkę, aby wyłonić zwycięską drużynę. Konfigurowano switche, routery, firewalle itp. Wszystko, co elektronicy i informatycy, nie ważne skąd pochodzący, lubią najbardziej.
Podczas wspólnej pracy zarówno bariera językowa jak i początkowa niepewność szybko zniknęły. Czas poza szkołą spędzany był również aktywnie. Nie zabrakło polsko-niemieckich rozgrywek w siatkówkę i koszykówkę, wspólnych zakupów, typowo polskich obiadów, słuchania muzyki czy wyjścia na siłownię.
Wymiana to również pokazywanie swojego kraju, wspólne zwiedzanie pięknych, ważnych kulturowo i historycznie miejsc. Tak było i tym razem. Młodzież zwiedziła Warszawę , Kraków i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Zwieńczeniem projektu były dwa wspólne dni we Wrocławiu, gdzie w atmosferze odbywającego się tam Jarmarku Świętojańskiego młodzież pożegnała się i bogatsza o nowe doświadczenia oraz znajomości wróciła do Radomska i Tettnang.
Projekt mógł odbyć się dzięki dofinansowaniu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
W dniu 25 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas maturalnych. Była to wyjątkowa chwila, pełna wzruszeń, podziękowań i wspomnień. Uczniowie po raz ostatni spotkali się w szkolnych murach jako społeczność szkolna. Dyrekcja, wychowawcy oraz nauczyciele podsumowali wspólnie spędzone lata, życząc maturzystom powodzenia na egzaminach oraz sukcesów w dalszym życiu.
Paulina Karasek i Karol Bogacz z Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku to laureaci XXVIII edycji Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych. Karol Bogacz dodatkowo otrzymał nagrodę specjalną „Leonarda da Vinci” dla wszechstronnie uzdolnionych uczniów.
W muzyczną podróż po meandrach życia i twórczości Juliana Tuwima dali się porwać uczniowie Elektryka podczas spektaklu "Tuwim dla dorosłych" w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma. Choć uczniowie za poezją nie przepadają, ta forma "podania" zdecydowania przypadła im do gustu, zwłaszcza "Wiersz, w którym autor grzecznie, ale stanowczo uprasza liczne zastępy bliźnich, aby go w d...pocałowali".
Poznali Tuwima frywolnego, lirycznego, poważnego, skandalistę, ale przede wszystkim wirtuoza słowa.
W dniach 31.03. - 12.04.2025r. grupa 24 uczniów ZSE-E odbywała staż zawodowy w Niemczech.
Staż realizowany był w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+.
Zajęcia stażowe dla uczniów z Radomska zapewniła EST Tettnang, placówka wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt IT, zatrudniająca wysoko wyspecjalizowaną kadrę, mogąca pochwalić się absolwentami zarządzającymi światowymi markami z branży informatycznej i elektronicznej.
"Dla każdego coś elektryzującego"- tymi słowami można byłoby podsumować dzisiejszy Dzień Otwarty w Elektryku. W klimatycznej atmosferze ósmoklasiści poznawali kierunki kształcenia, pracownie przedmiotów zawodowych, ale przede wszystkim dzięki swoim przewodnikom - uczniom ZSE-E - mogli się przekonać, że Elektryk to styl życia.
Drodzy Ósmoklasiści! Dziękujemy za to, że tak licznie nas odwiedziliście! Dziękujemy za partyjkę szachów, rundki w CSa i wspólne rozmowy. Życzymy Wam trafnych wyborów i do zobaczenia we wrześniu
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
w roku szkolnym 2023/2024