Krzysztof Bareła - uczeń Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku został laureatem ogólnopolskiego konkursu historycznego „Polska- Węgry - historia przyjaźni”. Znalazł się w gronie 50 najlepszych uczniów w Polsce.
x Krzysztof jest uczniem klasy czwartej o profilu technik informatyk. Od lat pasjonuje go historia. Już w ubiegłym roku wziął udział w I edycji konkursu „Polska- Węgry - historia przyjaźni”. W tegorocznej zdobył tytuł laureata i wraz z opiekunem merytorycznym Elżbietą Kawczak wziął udział w uroczystej gali finałowej, która miała miejsce w siedzibie Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie. - Jak pamiętam, to od zawsze interesowałem się historią nie tylko Polski, ale i świata. Dlatego nauka do konkursu była prawdziwą przyjemnością. Zwłaszcza, że dotyczył on życia Stefana Batorego, jednego z najwybitniejszych władców Polski w okresie jej świetności, gen. Józefa Bema, jednego z dowódców powstania listopadowego czy św. Kingi, czyli niezwykle pobożnej kobiety i oddanej żony. Tak więc połączyłem przyjemne z pożytecznym – kwituje laureat.
Krzysztof i jego nauczycielka otrzymali nagrody pieniężne i rzeczowe z rąk ministra Przemysława Czarnka.
Aneta Jędrzejczyk
III miejsce zajął Elektryk w kategorii szkół ponadpodstawowych w konkursie "Elektrosprzęt w dobre ręce" zorganizowanym przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku. Społeczności naszej szkoły udało się zebrać w sumie 1027kg elektroodpadów. DZIĘKUJEMY! Koordynatorem akcji była nauczycielka Katarzyna Kuśmierz.
Trzy pierwsze miejsca w indywidualnych biegach przełajowych wywalczyli chłopcy z Elektryka. Pierwszy na mecie zameldował się Oliwier Broniszewski z kl. 3ac, zaraz po nim drugi był Mateusz Michalski (3l), który zajął drugie miejsce, a trzeci Julian Struzik (2m) oraz miejsce piąte zajął Damian Trzeciak (3ac). Będą reprezentować powiat radomszczański na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w biegach przełajowych w Aleksandrowie Łódzkim. Jak podkreślają wuefiści to pierwszy raz w historii zawodów, kiedy uczniowie jednej szkoły wygrywają wszystko.
Wiktoria Klisowska, 2f
...a konkretnie Pszczynę, Szczyrk i Wisłę. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu z ministerialnego programu „Poznaj Polskę”. Skorzystali z niego uczniowie klasy 2m (technik programista), którzy wraz z wychowawcami poznawali atrakcje województwa śląskiego.
Sukcesem zakończyło się uczestnictwo „Elektryka” w projekcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej pod hasłem „ Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Szkoła otrzyma pracownię składającą się z 16 laptopów, mobilnej szafy i interaktywnego monitora
Walory przyrodnicze i architektoniczne powiatu radomszczańskiego poznawała młodzież Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w ramach projektu Era Travel. Wraz z przewodnikiem Marcinem Kwartą eksplorowała teren północnej Wyżyny Przedborskiej.
Szkolne Koło Wolontariatu poszukuje osób empatycznych, kreatywnych, lubiących pomagać innym, śmiałych i otwartych na różnorodne zadania, chętnych do udziału w różnych akcjach, sumiennych, rzetelnych...
Zapraszamy do naszego koła, to nie tylko praca, ale również przyjemność i radość z pomagania!
Zapisy u pedagogów.
Nie zastanawiaj się! Po prostu dołącz!
w roku szkolnym 2022/2023