To właśnie tej niezwykłej liczbie niewymiernej poświęcony był kilkudniowy projekt zorganizowany w ZSE-E. 14 marca w Dniu Urodzin Ludolfiny odbyło się uroczyste zakończenie obchodów Święta Liczby π wraz z wręczeniem nagród dla zwycięzców w zorganizowanych konkursach matematycznych.
Jednym z konkursów był smakowicie brzmiący „π jak πzza”. Przedstawiciele wszystkich klas w parach rozwiązywali krzyżówkę o liczbie π, sudoku z π oraz zadania logiczne. Zwycięzcy otrzymali Voucher na Pizzę dla klasy. Szczęście uśmiechnęło się do uczniów z klasy 1b – Bartosza Bąka i Szymona Kapłana, II miejsce ex aequo zajęli: Oliwia Minecka i Michał Skórka (3af) oraz Franciszek Pawłowski i Piotr Rybak (4bP), III miejsce zdobyli: Alan Nycz i Michał Stańczyk (2m).
W kolejnych dniach młodzież z wybranych klas walczyła o tytuł „Mistrza Pamięci” – chodziło o zapamiętanie jak największej ilości cyfr z rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Zwycięzcą został Jan Adamowicz z kl. 2 ac, który zapamiętał 206 cyfr po przecinku. Wicemistrzem zaś Szymon Pokora z 4gG z wynikiem 163 cyfr po przecinku.
O słodki poczęstunek w trakcie finału obchodów zadbali uczestnicy konkursu „Słodka Ludolfina”. Wszystkie matematyczne wypieki kusiły walorami smakowymi i wizualnymi. Jury zdecydowało, że w tegorocznym konkursie głównym wyznacznikiem będzie kreatywność i samodzielność. Dlatego wyróżniono następujących uczniów: Martyna Kaźmierczak (2gf),Bartosz Sadowski (3g) i Jakub Drozdek (1l). Wszystkim uczestnikom DZIĘKUJEMY za poszerzanie własnej wiedzy, kreatywność i dobrą zabawę.
Organizatorkami Święta Liczby π były nauczycielki matematyki: Kinga Haś i Halina Jurczyk. Kierują one podziękowania dla nauczyciela Pawła Borowicza za stworzenie programu informatycznego, który posłużył do przeprowadzenia konkursu „Mistrz Pamięci” równocześnie u wszystkich uczestników.
Fotoreportaż : Tomasz Kowalski
Krzysztof Bareła - uczeń Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku został laureatem ogólnopolskiego konkursu historycznego „Polska- Węgry - historia przyjaźni”. Znalazł się w gronie 50 najlepszych uczniów w Polsce.
I miejsce zdobyła reprezentacja naszej szkoły w Drużynowych Biegach Przełajowych chłopców, uzyskując prawo startu w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego, które miały miejsce w Bełchatowie. Tu drużyna Elektryka zajęła piąte miejsce. Szkołę godnie reprezentowali: Misztalski Kajetan, Broniszewski Oliwier, Kuliberda Wiktor, Michalski Mateusz, Struzik Julian, Trzeciak Damian.
Z kolei w zawodach lekkoatletycznych o Mistrzostwo Powiatu Radomszczańskiego w sztafetach męskich 4x100 m i 4x400 m również zespół naszej szkoły wywalczył I miejsce awansując do zawodów wojewódzkich. Start w Mistrzostwach Województwa w Kutnie okazał się bardzo udany. Sztafeta 4x400m w składzie: Struzik Julian, Damian Trzeciak, Dobrowolski Piotr, Michalski Mateusz zajęła III miejsce. Gratulujemy!
Opiekunem zwycięskich drużyn był nauczyciel wychowania fizycznego - Jacek Stelmaszczyk.
Ten kto był w Ulm wie - nie można nie nauczyć się tam jednego z najbardziej znanych niemieckich łamaczy językowych. Stażyści ZSE-E są tego najlepszym przykładem.
Tegoroczną odsłonę Dnia Ziemi zdominował temat paliw syntetycznych. Jednak prawdziwą gratką okazała się możliwość przejażdżki elektrycznym rowerem i samochodem.
Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Zrodziło się ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. W Elektryku corocznie organizowanych jest wiele akcji i inicjatyw proekologicznych, które mają na celu pokazanie całej społeczności jak ważna jest troska o środowisko. Tegoroczna edycja obchodów ziemi została zorganizowana przez uczniów i dla uczniów. Tematem, który został poruszony podczas rozmowy rówieśniczej były paliwa syntetyczne, które stanowią zrównoważoną i neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla alternatywę dla tradycyjnych paliw kopalnych.
Pomysłodawcą spotkania i tematu dla rówieśników był uczeń kl. Ia Konrad Skiba. Pomagały mu uczennice z klasy 3af: Alicja Szydziak i Karolina Radziejewska. Uczniowie rozmawiali o wadach i zaletach e-paliw oraz czy e-paliwa będą alternatywą dla samochodów elektrycznych?
Spotkaniu towarzyszyła prezentacja roweru elektrycznego. Okazuje się, że jazda na rowerze elektrycznym prowadzi do podobnej aktywności fizycznej jak na tradycyjnym rowerze. Oprócz e-roweru młodzież mogła usiąść za kierownicą elektrycznego samochodu.
Dziękujemy firmie "Ludzie i Rowery" za możliwość jazdy na rowerze oraz Panu Jarkowi Bardzie oraz uczniowi Krystianowi Rummelowi za udostępnienie samochodów elektrycznych. Koordynatorami spotkania byli nauczyciele: Joanna Kurzelewska, Ewa Merder, Cezary Krawczyk.
43. Radomszczańska Drużyna Harcerek „Płomienie” wraz z Fundacją „Foto POZYTYW” organizuje konkurs fotograficzny dla szkół podstawowych (klas IV-VIII) i szkół ponadpodstawowych pt. „Już za parę dni, za dni parę…”. Zadaniem konkursowym jest przedstawienie na max. 2 fotografiach jak uczniowie będą spędzać wakacje.
Zachęcamy do aktywności na świeżym powietrzu, dbania o samorozwój i rozwijania swoich pasji.
Regulamin, karta zgłoszeniowa oraz plakat znajdują się na naszym fanepage’u na facebooku.
Regulamin konkursu fotograficznego
Zapraszamy naszych uczniów do udziału w wyzwaniu KSIĄŻKOWY NIEKALENDARZ, który jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Na każdy miesiąc przygotowaliśmy dla Was zestaw wyzwań czytelniczych motywujących do codziennego czytania przez minimum 7 minut.
Zapraszamy do wspólnej zabawy. Na najbardziej aktywnych czekają ciekawe nagrody książkowe, które będą rozdawane na koniec roku. Oto lista zadań na miesiąc luty, który nazywany jest miesiącem zakochanych.
Zapraszamy Was do biblioteki i wspólnej zabawy.
w roku szkolnym 2022/2023