Elektryk dołączył do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” (SOC) wspierającego szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej. W związku z tym w szkole prowadzone są wieloaspektowe działania skierowane do całej społeczności ZSE-E. Obecnie tworzona jest „Przyjazna Przestrzeń dla Edukacji”.
Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo to innowacyjny projekt edukacyjny Fundacji Dbam o Mój Z@sięg, Na stronie organizacji czytamy: „Uczymy odpowiedzialnego korzystania z internetu, smartfona i innych narzędzi ekranowych, pamiętając, że kluczowe dla dobrostanu jednostki są relacje międzyludzkie”. I oto chodzi w projekcie – o postawienie na wzajemne relacje i przede wszystkim na człowieka, z dala od urządzeń elektronicznych.
- Obecnie jesteśmy na etapie organizowania „Przyjaznej Przestrzeni dla Edukacji”, która ma wpłynąć na lepsze samopoczucie uczniów w szkole. Tworzymy 10 kącików dla uczniów, w tym Przestrzeń Technologii. Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo to ta, która nie zakazuje korzystania z telefonu komórkowego, tabletu i innych cyfrowych urządzeń, ale tworzy odrębną przestrzeń do tego rodzaju aktywności – tłumaczy Joanna Kurzelewska, koordynatorka projektu.
- Cały czas staramy się, by uczeń w przestrzeni szkolnej odnalazł coś dla siebie: miejsce na posiłek, na naukę, relaks, rozrywkę czy takie, w którym podładuje sobie telefon. Wiadomo, że dobre samopoczucie to połowa sukcesu, wpływa na kreatywność, łatwość przyswajania wiedzy i samoakceptację – dodaje Adam Jałkiewicz, dyrektor ZSE-E.
W Elektryku przeprowadzono już wiele działań z tym związanych. - Dzięki udziałowi w badaniach takich jak np.: „Młodzi Cyfrowi”, „Granie na Ekranie”, „Ocena jakości relacji szkolnych” uzyskaliśmy dane do prawidłowej diagnozy i profilaktyki szkoły – tłumaczy Joanna Kurzelewska, koordynatorka projektu. - W ramach udziału w projekcie SOC szkoła podjęła działania reintegrujące młodzież po pandemii. Zorganizowaliśmy „ Tydzień Dbania o Relacje”, czyli m.in.: Dzień Przebierańca, Dzień Powrotu do Przeszłości, Dzień Wiedźmina, Dzień Muzyki Filmowej. W grudniu przed Bożym Narodzeniem zorganizowaliśmy akcję „Idą święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj”, która polegała na wypisaniu kartek świątecznych do osób samotnych, chorych. Poza tym dzięki ekspertom z Fundacji Dbam o Mój Z@sięg, otrzymaliśmy dostęp do kompleksowego pakietu działań pod hasłem „Dobrze, że jesteś” dotyczących tego, jak rozpoznać depresję, jak jej uniknąć i jak nieść pomoc osobom cierpiącym na tę chorobę – dodaje J. Kurzelewska.
Projekt SOC skierowany jest również do nauczycieli i rodziców, dla których przygotowano 15 webinarów tematycznych o metodach rozpoznawania pierwszych objawów depresji u dziecka i sposobach walki z nią.
Aneta Jędrzejczyk
W dniu 25 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas maturalnych. Była to wyjątkowa chwila, pełna wzruszeń, podziękowań i wspomnień. Uczniowie po raz ostatni spotkali się w szkolnych murach jako społeczność szkolna. Dyrekcja, wychowawcy oraz nauczyciele podsumowali wspólnie spędzone lata, życząc maturzystom powodzenia na egzaminach oraz sukcesów w dalszym życiu.
Paulina Karasek i Karol Bogacz z Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku to laureaci XXVIII edycji Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych. Karol Bogacz dodatkowo otrzymał nagrodę specjalną „Leonarda da Vinci” dla wszechstronnie uzdolnionych uczniów.
W muzyczną podróż po meandrach życia i twórczości Juliana Tuwima dali się porwać uczniowie Elektryka podczas spektaklu "Tuwim dla dorosłych" w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma. Choć uczniowie za poezją nie przepadają, ta forma "podania" zdecydowania przypadła im do gustu, zwłaszcza "Wiersz, w którym autor grzecznie, ale stanowczo uprasza liczne zastępy bliźnich, aby go w d...pocałowali".
Poznali Tuwima frywolnego, lirycznego, poważnego, skandalistę, ale przede wszystkim wirtuoza słowa.
W dniach 31.03. - 12.04.2025r. grupa 24 uczniów ZSE-E odbywała staż zawodowy w Niemczech.
Staż realizowany był w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+.
Zajęcia stażowe dla uczniów z Radomska zapewniła EST Tettnang, placówka wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt IT, zatrudniająca wysoko wyspecjalizowaną kadrę, mogąca pochwalić się absolwentami zarządzającymi światowymi markami z branży informatycznej i elektronicznej.
"Dla każdego coś elektryzującego"- tymi słowami można byłoby podsumować dzisiejszy Dzień Otwarty w Elektryku. W klimatycznej atmosferze ósmoklasiści poznawali kierunki kształcenia, pracownie przedmiotów zawodowych, ale przede wszystkim dzięki swoim przewodnikom - uczniom ZSE-E - mogli się przekonać, że Elektryk to styl życia.
Drodzy Ósmoklasiści! Dziękujemy za to, że tak licznie nas odwiedziliście! Dziękujemy za partyjkę szachów, rundki w CSa i wspólne rozmowy. Życzymy Wam trafnych wyborów i do zobaczenia we wrześniu
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
w roku szkolnym 2023/2024