Elektryk dołączył do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” (SOC) wspierającego szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej. W związku z tym w szkole prowadzone są wieloaspektowe działania skierowane do całej społeczności ZSE-E. Obecnie tworzona jest „Przyjazna Przestrzeń dla Edukacji”.
Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo to innowacyjny projekt edukacyjny Fundacji Dbam o Mój Z@sięg, Na stronie organizacji czytamy: „Uczymy odpowiedzialnego korzystania z internetu, smartfona i innych narzędzi ekranowych, pamiętając, że kluczowe dla dobrostanu jednostki są relacje międzyludzkie”. I oto chodzi w projekcie – o postawienie na wzajemne relacje i przede wszystkim na człowieka, z dala od urządzeń elektronicznych.
- Obecnie jesteśmy na etapie organizowania „Przyjaznej Przestrzeni dla Edukacji”, która ma wpłynąć na lepsze samopoczucie uczniów w szkole. Tworzymy 10 kącików dla uczniów, w tym Przestrzeń Technologii. Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo to ta, która nie zakazuje korzystania z telefonu komórkowego, tabletu i innych cyfrowych urządzeń, ale tworzy odrębną przestrzeń do tego rodzaju aktywności – tłumaczy Joanna Kurzelewska, koordynatorka projektu.
- Cały czas staramy się, by uczeń w przestrzeni szkolnej odnalazł coś dla siebie: miejsce na posiłek, na naukę, relaks, rozrywkę czy takie, w którym podładuje sobie telefon. Wiadomo, że dobre samopoczucie to połowa sukcesu, wpływa na kreatywność, łatwość przyswajania wiedzy i samoakceptację – dodaje Adam Jałkiewicz, dyrektor ZSE-E.
W Elektryku przeprowadzono już wiele działań z tym związanych. - Dzięki udziałowi w badaniach takich jak np.: „Młodzi Cyfrowi”, „Granie na Ekranie”, „Ocena jakości relacji szkolnych” uzyskaliśmy dane do prawidłowej diagnozy i profilaktyki szkoły – tłumaczy Joanna Kurzelewska, koordynatorka projektu. - W ramach udziału w projekcie SOC szkoła podjęła działania reintegrujące młodzież po pandemii. Zorganizowaliśmy „ Tydzień Dbania o Relacje”, czyli m.in.: Dzień Przebierańca, Dzień Powrotu do Przeszłości, Dzień Wiedźmina, Dzień Muzyki Filmowej. W grudniu przed Bożym Narodzeniem zorganizowaliśmy akcję „Idą święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj”, która polegała na wypisaniu kartek świątecznych do osób samotnych, chorych. Poza tym dzięki ekspertom z Fundacji Dbam o Mój Z@sięg, otrzymaliśmy dostęp do kompleksowego pakietu działań pod hasłem „Dobrze, że jesteś” dotyczących tego, jak rozpoznać depresję, jak jej uniknąć i jak nieść pomoc osobom cierpiącym na tę chorobę – dodaje J. Kurzelewska.
Projekt SOC skierowany jest również do nauczycieli i rodziców, dla których przygotowano 15 webinarów tematycznych o metodach rozpoznawania pierwszych objawów depresji u dziecka i sposobach walki z nią.
Aneta Jędrzejczyk
To właśnie tej niezwykłej liczbie niewymiernej poświęcony był kilkudniowy projekt zorganizowany w ZSE-E. 14 marca w Dniu Urodzin Ludolfiny odbyło się uroczyste zakończenie obchodów Święta Liczby π wraz z wręczeniem nagród dla zwycięzców w zorganizowanych konkursach matematycznych.
Paulina Karasek - uczennica trzeciej klasy technik elektronik znalazła się wśród piątki najlepszych młodych reportażystów w Polsce. Zdobyła wyróżnienie za tekst pt. „Co z tą Kinemą?”
W klimat muzyki romskiej, ukraińskiej, bałkańskiej i góralskiej przenieśli się uczniowie Elektryka podczas koncertu Kapeli Karpati, który odbył się w ramach edukacji muzycznej. Zespół stanowi troje przyjaciół, w których grze słychać ducha Karpat. Ich wizytówką są oryginalne aranżacje – śpiew na trzy głosy, brawurowe sola i wielka energia płynąca z instrumentów.
Koordynatorem spotkania była nauczycielka Aleksandra Tyl.
Na temat korzyści związanych z wolontariatem, rozwojem osobistym i siłą działań międzypokoleniowych rozmawiali z uczniami ZSE-E pracownicy radomszczańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zachęcali młodzież do współpracy w ramach Pogotowia Lekcyjnego, Korpusu Wsparcia Seniorów oraz Klubu Wolontariusza. Uczniowie zainteresowani wolontariatem mogą się zgłosić do MOPS-u lub pedagogów szkolnych.
Spotkanie prowadziły panie Kinga Bujacz, Karolina Kornacka oraz Dagmara Waloch-Kozera.
36 pełnoletnich uczniów ZSE-E wzięło udział w honorowym oddawaniu krwi. Podzielili się cząstką siebie, by wesprzeć chorych. Bardzo dziękujemy młodzieży za ten najcenniejszy dar, którego nie da się niczym zastąpić!
Koordynatorem akcji jak zawsze było Szkolne Koło PCK oraz nauczyciele: Joanna Kurzelewska, Katarzyna Kuśmierz i Cezary Krawczyk.
W ramach naszego wyzwania „Książkowy Niekalendarz” na miesiąc marzec przygotowaliśmy dla Was następujące zadania:
Przeczytaj kilka Jej wierszy.
POWODZENIA!
Po raz kolejny nasza szkoła dołączyła do akcji organizowanej przez Oddział PCK w Radomsku. Polega ona na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy.
Wszystkie pozyskane fundusze przeznaczone będą na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom z naszego regionu. Czas trwania zbiórki od 1 marca do 30 maja 2023 r.
Zachęcamy do udziału! Pomóż - nie bądź obojętny!
Koordynatorem akcji jest Szkolne Koło Wolontariatu PCK.
Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych zaprasza do udziału w III edycji konkursu plastyczno-graficznego dla młodzieży ZSE-E w Radomsku.
Zapraszamy naszych uczniów do udziału w wyzwaniu KSIĄŻKOWY NIEKALENDARZ, który jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Na każdy miesiąc przygotowaliśmy dla Was zestaw wyzwań czytelniczych motywujących do codziennego czytania przez minimum 7 minut.
Zapraszamy do wspólnej zabawy. Na najbardziej aktywnych czekają ciekawe nagrody książkowe, które będą rozdawane na koniec roku. Oto lista zadań na miesiąc luty, który nazywany jest miesiącem zakochanych.
Zapraszamy Was do biblioteki i wspólnej zabawy.
w roku szkolnym 2022/2023