1Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych jest w trakcie realizacji  kolejnego projektu umożliwiającego uczniom zdobycie doświadczenia zawodowego za granicą. Projekt "Staż zawodowy w Niemczech-szansa dla informatyków z Elektryka" przeprowadzany jest  w ramach programu UE Erasmus +  Akcja 1. w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie kompetencji zawodowych i kluczowych osób z wykorzystaniem programów mobilności ponadnarodowej.

Pierwsza grupa uczniów klas trzecich przebywa w niemieckim Tettnang w Badenii Wirtembergii,  gdzie tworzy strony internetowe w środowisku Joomla, poznaje tajniki programowania oraz obsługę systemu Linux, korzystając z mini komputerów Raspberry Pi. Ponadto uczniowie nagrywają i montują filmy w technice poklatkowej (Stop motion) w studiu nagraniowym oraz opracowują materiały promocyjne w programie w InDesign.

Dzięki współpracy z firmami Avira GmbH , ifm electronic GmbH oraz  Nimsch DTP &WEB uczniowie Elektryka zdobywają doświadczenie zawodowe w znanych i renomowanych  przedsiębiorstwach branży IT.

Wyjątkowe położenie miasta umożliwiło zwiedzenie kilku atrakcyjnych miejsc np. Muzeum Mercedesa w Stuttgarcie, Centrum Nauki "Technorama" i największego europejskiego wodospadu w Szwajcarii oraz austriackiego miasta Bregenz słynącego z Festiwalu Operowego.