W dniach 28 marca - 11 kwietnia realizowany był kolejny projekt wymiany w ramach współpracy ZSE-E z partnerską szkołą EST Tettnang-  Deutsch-polnisches Kochstudio. 

            Wszyscy dzisiaj doskonale wiedzą, że funkcję nagrywania filmów ma obecnie każdy telefon komórkowy i nikt nie ma problemu z nagraniem materiału filmowego. Jednak istotą kreowania atrakcyjnych nagrań video jest znajomość narzędzi do ich montażu oraz obróbki. Te umiejętności nabyło w ciągu ostatnich dwóch tygodni ponad 30 uczniów Elektryka i EST Tettnang podczas kolejnego już wspólnego projektu wymiany polsko-niemieckiej. Uczniowie mogli poczuć się jak reżyserzy i producenci filmowi. Materiał filmowy, którego tematem było gotowanie, kręcony był w profesjonalnie wyposażonym studio, czyli sali 108. Następnie uczestnicy projektu wykonali montaż i obróbkę filmów – przycinali i wczytywali nagrane ujęcia, dodawali dźwięki, wybierali efekty przejść oraz dodawali tekst. Efektem jest 6 filmów o tematyce kulinarnej przygotowanych w polsko-niemieckich grupach. Projektowi towarzyszyły też elementy integracyjne oraz krajoznawcze. Teraz polscy uczniowie czekają na wyjazd do Niemiec. Projekt współfinansowany był przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.