19 kwietnia zakończył się kolejny polsko-niemiecki projekt wymiany uczniowskiej z Elektronikschule Tettnang. Współpraca naszych szkól trwająca już 16 lat owocuje rok rocznie nowymi pomysłami i zaskakującymi efektami.

Tegoroczny projekt polegał na nagraniu i zmontowaniu materiału filmowego , a temat filmu… tak modne ostatnio gotowanie. W tym celu w naszej szkole powstało profesjonalnie wyposażone studio  filmowe, w którym polsko-niemieckie grupy filmowały swoje pokazy kulinarne. Był więc polski żurek, niemiecki Schweineschnitzel, moc zabawy i nieoczekiwanych sytuacji. Po przeszkoleniu z obsługi programu Sony Vegas Pro 13 niemieccy i polscy uczniowie montowali nakręcony materiał.

Nie zapomnieliśmy też pokazać niemieckim kolegom naszego kraju. Zarówno podczas wycieczek do Zakopanego, Krakowa, Wrocławia i Łodzi, jak i wspólnego grillowania czy meczu piłki nożnej uczniowie poznawali się i zaprzyjaźniali coraz lepiej, co z pewnością będzie miało znaczenie podczas jesiennego pobytu uczniów ZSE-E w Tettnang.

Opiekunami projektu byli Dorota Kałkusińska, Leszek Sobczyk i Kamil Grudzień, a jego realizacja była możliwa dzięki wsparciu Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży.