DSC 8520Laureatką Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu została Małgorzata Jóźwiak z Zespołu Szkół Elektryczno -Elektronicznych w Radomsku. Otrzymała nagrodę dolnośląskiego kuratora oświaty.

Małgorzata jako jedyna reprezentantka technikum, znalazła się w gronie siedmiu finalistów, obok uczniów z liceów ogólnokształcących z całej Polski. Na turniej reportażu wpłynęło w tym roku ponad 100 prac. Małgosia napisała reportaż pt. „Diabeł kołysze nas do snu” - poświęcony pracy zawodowych kierowców, zasypiających za kółkiem z powodu morderczo długich godzin pracy lub nieuczciwych wymagań firm. - To dla mnie temat bliski i trudny. Mój tata pracował kiedyś w ten sposób i często opowiadał jak walczył ze snem. Po każdej takiej historii byłam wstrząśnięta i myślałam, że ktoś musi o tym powiedzieć głośno. Kiedy w technikum odkryłam reportaż okazało się, że mogę to zrobić sama - opowiada laureatka. - To dla mnie ogromne wyróżnienie. Milo jest dostawać pieniądze czy upominki, jednak sam fakt, że moja praca została wyróżniona przez profesjonalistów znaczy dla mnie najwięcej. To potwierdzenie, że mam talent, że robię postępy i idę w dobrym kierunku. Wiem też, że w przyszłości znajdzie się dla mnie miejsce w świecie reportażu - komentuje.

informatyczny puchar 2019Już po raz szósty organizujemy konkursy wiedzy technicznej: informatyczny  i elektroniczny. Testy wstępne odbędą się 11 i 12 marca 2019 r. na stronach: www.puchar.zse-e.edu.pl oraz www.elektronik.zse-e.edu.pl.

Organizatorzy „Informatycznego Pucharu”- konkursu wiedzy o komputerach zapraszają do udziału młodzież ze szkół średnich, gimnazjów oraz szkół podstawowych. Startować można w kategoriach JUNIOR, MASTER oraz  nowej kategorii FILM!.  W konkursie filmowym mogą wziąć udział zespoły uczniów, których zadaniem jest nakręcenie filmu profilaktycznego przedstawiającego jeden problem środowiska online. Może być to przykładowo zagadnienie cyberprzemocy, hejtu czy fake news’ów – coś czego w sieci nie chcemy, przed czym czujemy strach czy się bronimy. Patronat nad ta częścią konkursu objęła lokalna telewizja NTL oraz Radomszczański Dom Kultury. Jak co roku konkursy wspierają liczni sponsorzy: Społeczna Akademia Nauk w Radomsku, SBANK, Ardagh Group, Sklep komputerowy APS oraz niezawodny JYSK. Organizatorzy pozyskali patronat Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Stowarzyszenia Elektryków Polskich jak i Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta w Radomsku.