1We wrześniu 2019 r. nasza szkoła otrzymała fundusze z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej. Wybór książek nie był przypadkowy, zadecydowała młodzież naszej szkoły, która w ankietach podała ponad 600 interesujących ją pozycji. Zakupione książki zostały wykorzystane w projekcie „Czytanie łączy”, który realizowany był przez ostatnie dwa miesiące, a w ramach którego odbyły się konkursy, wyjścia uczniów klas drugich do Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz wykonana została ulotka propagująca czytelnictwo. W bibliotece szkolnej mogliśmy zapoznać się również z wystawą nowości książkowych, która połączona była z lekcjami bibliotecznymi promującymi czytelnictwo. Na podsumowaniu projektu mieliśmy okazję wysłuchać fragmentów książek, a także nagrodzić brawami uczestników i zwycięzców konkursów.

W konkursie czytelniczym „Czytam, więc wiem” bezkonkurencyjna okazała się klasa IacP. Zwyciężył Krzysztof Braszczyński , II miejsce zajął Kamil Rachwalik, a na III miejscu uplasował się Dawid Niedźwiedzki .

W konkursie na plakat pt. „Nie nudzę się, bo czytam” najlepiej poradziła sobie klasa IIf, z której I miejsce zajęli ex aequo Małgorzata Kałwak I Mateusz Walas. Trzecie miejsce Maja Jędrzejczyk oraz wyróżnienie otrzymała Julia Piskorz. Drugie miejsce zajęła koleżanka z IfP - Amelia Surlejewska

Najlepszą prezentację multimedialną pt. „10 powodów, dla których warto czytać” wykonał

Mateusz Rek z kl. IIg, a wyróżnieni zostali Daniel Gabryś i Daniel Kasiura z kl. IIb.

Dziękujemy za udział w projekcie!

oprac. Małgorzata Kałwak Daniel Gabryś