informatyczny puchar 2019Już po raz szósty organizujemy konkursy wiedzy technicznej: informatyczny  i elektroniczny. Testy wstępne odbędą się 11 i 12 marca 2019 r. na stronach: www.puchar.zse-e.edu.pl oraz www.elektronik.zse-e.edu.pl.

Organizatorzy „Informatycznego Pucharu”- konkursu wiedzy o komputerach zapraszają do udziału młodzież ze szkół średnich, gimnazjów oraz szkół podstawowych. Startować można w kategoriach JUNIOR, MASTER oraz  nowej kategorii FILM!.  W konkursie filmowym mogą wziąć udział zespoły uczniów, których zadaniem jest nakręcenie filmu profilaktycznego przedstawiającego jeden problem środowiska online. Może być to przykładowo zagadnienie cyberprzemocy, hejtu czy fake news’ów – coś czego w sieci nie chcemy, przed czym czujemy strach czy się bronimy. Patronat nad ta częścią konkursu objęła lokalna telewizja NTL oraz Radomszczański Dom Kultury. Jak co roku konkursy wspierają liczni sponsorzy: Społeczna Akademia Nauk w Radomsku, SBANK, Ardagh Group, Sklep komputerowy APS oraz niezawodny JYSK. Organizatorzy pozyskali patronat Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Stowarzyszenia Elektryków Polskich jak i Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta w Radomsku.

Konkurs „Elektronika to jest !” przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizatorzy już teraz zachęcają do logowania się na stronach konkursowych i rozwiazywania testów próbnych. Osoby, którym w testach 11 i 12 marca pójdzie najlepiej wezmą udział w Finale 22 marca 2019 r. Finał jak zwykle zakończy uroczyste wręczenie nagród, podczas którego uczniowie i uczestnicy zobaczą nagrodzone filmy.