Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów uczen/altualnosci/lol-2019 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

received 1622784651200647

Druga edycja szkolnego turnieju League of Legends odbyła się w radomszczańskim Elektryku. Przystąpiło do niej 98 pasjonatów tej gry.

LOL - to wciąż bijąca rekordy popularności wśród młodzieży sieciowa gra komputerowa. Jak bliski sercu młodych ludzi jest ten rodzaj rozrywki, udowodnili to uczniowie radomszczańskiego Elektryka. Do eliminacji zgłosiło się 98 osób, a do ścisłego finału weszły cztery 5-osobowe drużyny. Organizatorem turnieju był Samorząd Uczniowski. - Turniej LOL-a był naszą obietnicą wyborczą podczas ubiegłorocznych wyborów do samorządu szkolnego - przypomina Damian Kania, inicjator i organizator turnieju. - W tamtym roku zadebiutowaliśmy, w tym - sami koledzy do nas przychodzili i pytali o kolejną edycję. Chciałem jak najlepiej spełnić ich oczekiwania, dlatego turniej odbył się po raz pierwszy na sali gimnastycznej. Było to dla nas ogromne logistyczne wyzwanie, ponieważ musieliśmy stworzyć taki swoisty Gaming Room, tym samym dogodne warunki do gry i obserwowania jej przez widownię - opowiada.

Uczniowie stanęli na wysokości zadania. Przenieśli komputery, zainstalowali oprogramowanie wraz z grą, stworzyli sieć internetową. Do tego zorganizowali transmisję na żywo. Dla młodzieży była to prawdziwa wirtualna uczta. - LOL to gra rozwijająca pracę zespołową i strategiczne myślenie, mamy możliwość wspólnej gry ze znajomymi, sprawdzania swoich umiejętności na tle rywali z całego świata - podkreśla Mateusz Jędrzejczyk, uczestnik turnieju.

W finałowych rozgrywkach I miejsce zdobył Team WojKoł, II miejsce Nawiedzeni Poloniści, III miejsce Gorące Delfiny, IV miejsce WhiteFire.

Uczniów wspierali nauczyciele - opiekunowie SU i nauczyciele informatycy.

                                                                                                                                                             Aneta Jędrzejczyk

{galeria}uczen/altualnosci/lol-2019{/galeria}