DSC 8400WYCIECZKA DO ŁODZI W RAMACH PROJEKTU Z JĘZYKA POLSKIEGO

10 grudnia 2018r. w ramach projektu edukacyjnego Święto Języka Polskiego po raz szósty została zorganizowana wycieczka do Łodzi.

W tym roku w związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, projekt ma też wydźwięk patriotyczny. Dlatego nie mogło też na tej wycieczce zabraknąć akcentów niepodległościowych.

Mieliśmy przyjemność zwiedzać Muzeum Tradycji Niepodległościowych przy ul. Gdańskiej w Łodzi, gdzie mieściło się więzienie dla przestępców politycznych, był tam też więziony Józef Piłsudski. Po 1945 r. było tam więzienie dla kobiet. Warunki były bardzo ciężkie, o których też wspominał Naczelny Wódz- Józef Piłsudski. Podczas zwiedzania obiektu wysłuchaliśmy też prelekcji o Marszałku Polski.

   Gościliśmy też w gmachu TVP Łódź, gdzie od kuchni mogliśmy poznać tajniki pracy prezentera i reportera. Zostaliśmy oprowadzeni po nowoczesnych studiach m.in. zobaczyliśmy studio, gdzie nagrywane są Wiadomości Łódzkie. Wszystko to zrobiło na wszystkich niesamowite wrażenie.

                                                                           Renata Krupa