EuroweekW dniach 6-10 listopada młodzież ZSE-E brała udział w projekcie "Euroweek". Projekt jest poświęcony Europie .Opowiada o możliwościach jakie daje swobodne podróżowanie i poznawanie różnych kultur, płynących z tego korzyściach takich jak nauka nowych języków, wymiana doświadczeń, wspólny rozwój, nowe perspektywy względem edukacji i przyszłej aktywności zawodowej.Przekazuje wiedzę w jaki sposób podejść do poszukiwania pracy aby osiągnąć sukces w postaci zdobycia wymarzonego stanowiska, pozycji w wyuczonym zawodzie.Przez cały okres szkolenia uczestnicy mają okazję aktywnie pracować w różnych grupach, zdobędą też wiedzę jak odnaleźć swoją rolę w czasie pracy zespołowej.

Euroweek oczyma uczniów.
Jadąc na Euroweek spodziewaliśmy się czegoś zupełnie innego. Baliśmy się, że czekają nas nudne prelekcje i nieciekawe zajęcia. Jednak gdy dojechaliśmy na miejsce nasze obawy zniknęły. Podczas naszego pobytu spotkaliśmy wielu niezwykłych wolontariuszy z różnych stron świata. Między innymi z Filipin, Wietnamu, Dominikany czy Meksyku. Każdy z nich zaprezentował nam kraj z którego pochodzi, jego kulture, tradycje, lokalne zwyczaje i potrawy. Euroweek opierał się głównie na pracy w grupie. Rozmawialiśmy, poznawaliśmy innych oraz samych siebie. Tworzyliśmy improwizowane przedstawienia. Nagrywaliśmy filmy, śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Każdy nasz dzień rozpoczynał sie Energizerem, czyli porannymi zajęciami ruchowymi na świeżym powietrzu. Euroweek był dla nas wspaniałą przygodą, poznaliśmy nowych ludzi oraz inne kultury cały czas udoskonalając nasze zdolności językowe. Już teraz czekamy na kolejny rok szkolny aby ponownie wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.
Mikołaj Lasota