IMG 20181016 122808Maraton Resuscytacji - uczniowie elektryka „ratowali małą Anię”

We wtorek, 16 października, w samo południe w sali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej

nr 7 w Radomsku rozpoczął się „Maraton Resuscytacji

Uczniowie ZSE-E również przyłączyli się w ten sposób do akcji organizowanej co roku przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca promuje w całej Polsce naukę pierwszej pomocy. Zadaniem biorących udział było jak najdłuższe prowadzenie RK-O bez przerwy. Opiekunem drużyny elektryka była Marzena Kaczmarczyk-Krzciuk.

Organizatorami radomszczańskiej akcji byli strażacy z OSP Bogwidzowy oraz PSP 7 w Radomsku.

Patronat honorowy nad akcją objęli: Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc, dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku Piotr Kagankiewicz, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Mariusz Wojcieszko i Kierownik Oddziału Falck w Radomsku Marcin Piekarski.