5ad0c1338f95c osize933x0q70h33480dDrużyna „elektryka” z awansem do etapu wojewódzkiego w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym 

Zawodnicy z ZSE-E w składzie Kacper Różycki, Jakub Nowak i Szymon Musiał z klasy 3a wywalczyli awans do etapu wojewódzkiego na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. 13 kwietnia odbyły się tam Eliminacje Regionalne Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. 16 drużyn (48 uczestników) z pięciu powiatów - piotrkowskiego, bełchatowskiego, opoczyńskiego, tomaszowskiego i radomszczańskiego walczyło o zwycięstwo. W zawodach brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Turniej składał się z 4 konkurencji. Uczestnicy na początku pisali test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego i test skrzyżowań. Następnie pokonywali tor przeszkód motorowerem po czym sprawdzali swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na koniec reprezentant każdej drużyny pokonywał samochodem tor z tzw. talerzem Stewarda.

Opiekunem drużyna była Marzena Kaczmarczyk-Krzciuk.

W maju uczniowie powalczą o zwycięstwo kolejnego etapu w Sieradzu.