nie dymie„Radomszczański nie dymi” to tytuł projektu realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Radomsku. To szeroko zakrojone działania ekologiczno - informacyjne.

-Podczas realizacji przedsięwzięcia uświadamialiśmy radomszczan, jak niebezpieczny jest proceder spalania w piecach odpadów. Ogłoszenie podsumowania projektu nie oznacza, że nie będziemy o tym mówić – zapewnia Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego. Mieszkańcy powiatu otrzymali broszury i ulotki informujące o prawidłowym paleniu w piecu. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zorganizowali również happening na targowicy. Przeprowadzony został także konkurs pt. „Nie dymię, nie truję”. „Elektryk” znów pokazał na co go stać! W kategorii plastycznej II miejsce zajął Bartłomiej Szaliński, wyróżnienie zdobył Miłosz Stalka, zaś w kategorii literackiej I miejsce przypadło Wiktorii Całus za opowiadanie „To już jest koniec” i felieton „Oprócz błękitnego nieba”, III miejsce Nikoli Karasek za felieton „A miało być tak pięknie…” , a wyróżnienie otrzymała Małgorzata Jóźwiak za pracę, pt.”Wyobraź sobie…”.

Opiekunami uczniów były nauczycielki: Justyna Fontowicz i Aneta Jędrzejczyk.

                                                                                              Wiktoria Całus