finalisci2017szkolyponadpodstawoweKonkursy Wiedzy Technicznej w Elektryku!

Radomszczański Elektryk już po raz piąty organizuje konkursy wiedzy z dziedziny elektroniki i informatyki. Wziąć w nich mogą udział uczniowie szkół średnich, gimnazjalnych i podstawowych. Wystarczy wcześniej zalogować się na stronie konkursowej, założyć konto – zapoznać się z regulaminem i w dniach 20 i 21 lutego 2018 r. zabłysnąć w teście wiedzy. Strony konkursowe są już dostępne pod adresami i na facebooku:

• puchar.zse-e.edu.pl
  • elektronik.zse-e.edu.pl

Konkursy zgromadziły już łącznie około 1000 uczestników, głownie uczniów gimnazjów. Polegają na rozwiązaniu krótkiego testu eliminacyjnego na platformie e-learnigowej. Suma punktów z dwu dni decyduje o tym, kto weźmie udział w finałach stacjonarnych, które odbędą się 2 marca w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych. Dla najlepszych organizatorzy przygotowują Galę Finałową z udziałem członków Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Zaproszenie przyjęła już Pani Beata Ostrowska oraz prof. dr hab. inż. Dominik Sankowski. Uczestnicy finałów i uczniowie wezmą udział w ciekawym wykładzie przygotowanym przez pracowników Politechniki Łódzkiej na temat bezpieczeństwa sieci komputerowych.Patronem i fundatorem nagrody głównej  jest Pani Starosta Beata Pokora. Nagrodę specjalną, Puchar dla najbardziej aktywnie działającej szkoły wręczy Dyrektor ZSE-E w Radomsku. Można będzie też wygrać cenne nagrody rzeczowe od sponsorów m.in. kartę przedpłaconą na 400 zł od ESBanku, zniżkę na kurs prawa jazdy, czy naukę jazdy w trudnych warunkach od Szkoły Jazdy eLcar, Do wygrania jest również sprzęt komputerowy od firm VITAZ i APS i nagrody niespodzianki ufundowane przez Społeczną Akademię Nauk w Radomsku.Organizatorzy mają nadzieję zaprezentować kierunki techniczne, jakie ma w ofercie szkoła i zachęcić młodzież do wyboru drogi zawodowej związanej z nowymi technologiami.