FB IMG 1513871376993Nastrojowo i świątecznie w Elektryku
Taka atmosfera udzieliła się wszystkim osobom uczestniczącym w uroczystym Koncercie Kolęd i Pastorałek, który stał się już tradycją w Zespole Szkół Elektryczno - Elektronicznych w Radomsku.


Jak co roku na zaimprowizowanej scenie stanęła gigantyczna, pięknie udekorowana choinka wprowadzająca w świąteczny klimat. Jak co roku było lirycznie, refleksyjnie i niezwykle. Jednak repertuar znów zaskoczył. Oprócz klasycznych kolęd wybrzmiały także te, mniej znane. - Nasi artyści zaśpiewali kolędę „O gwiazdo betlejemska”, góralską pastorałkę „Pastuszkowie bracia mili” - wylicza Aleksandra Tyl, reżyser świątecznego koncertu. - Sięgnęłam również po ambitny repertuar „Idzie kolęda” pochodzący z programu „Kolędy w Teatrze Stu”. Niespodzianką była wiązanka kolęd wykonana przez siedmioosobową orkiestrę dętą. Młodzież usłyszała również światowe przeboje, takie jak „Jingle bells rock” i „Blue Christmas” - dopowiada.
Zwieńczeniem koncertu był wspólnie, przez całą społeczność Elektryka, zaśpiewany utwór pt. „Przekażmy sobie znak”.
Aneta Jędrzejczyk