01Bear Theatre wystąpił przed uczniami Elektryka. Wystawił spektakl w języku angielskim pt. „Let’s go travel”.

Bear Theatre to międzynarodowy teatr wędrowny. Jego misją jest nauczanie języka angielskiego w innowacyjny i interaktywny sposób, na przykład poprzez wystawianie spektakli, poprzez interakcję uczniów z językiem, słuchanie go i próby zrozumienia go w taki sposób, w jaki nie zrobiliby tego w klasie podczas tradycyjnej lekcji.

Przed publicznością ZSE-E zaprezentowali swój talent aktorski Andreea i David, którzy występują na scenie już od 20 lat. Jak dowiedzieliśmy się, rozmawiając z nimi po spektaklu, bardzo cenia sobie tego typu spotkania z młodzieżą. Daje im to wiele satysfakcji, a przy okazji pomaga uczniom w nauce czegoś nowego. Dla Andreei bycie aktorką to naprawdę dobra alternatywa dla nudnego stylu życia. Zawsze chciała być nauczycielką, ale w Rumunii - skąd pochodzi - nie jest tak łatwo nią zostać, więc gdy otrzymała propozycję pracy w wędrownym teatrze - nie zawahała się. Z Davidem było bardzo podobnie.

 

Aktorzy grają dla różnych widzów, w różnym wieku. Na Węgrzech dla przykładu występowali przed około dwoma tysiącami ludzi. To był dla nich szok, ponieważ nie spodziewali się tak dużej widowni. Jednak zdecydowanie wolą mniejsze grupy, ponieważ łatwiej im do nich dotrzeć. Według Davida, publiczność licząca 80-100 osób jest idealna, ponieważ łatwo można wchodzić w interakcje z nimi i „docierać do ludzi z tyłu”, jak powiedział.
Ze swoimi przedstawieniami jeżdżą po całym świecie i z największą gościnnością spotkali się w Polsce i na Węgrzech. Ich zdaniem Węgrzy i Polacy bardziej emocjonalnie reagują na spektakle.

Uczniom bardzo podobała się ta forma nauki języka angielskiego. Wystąpienie Andreei i Davida bardzo mi się podobało. Dzięki temu przedstawieniu poszerzyłam swój zasób wiedzy na temat Anglii i jej kultury - powiedziała po spektaklu Sylwia Szyda z klasy 1g.

Jakub Pustelnik
Paulina Pałecz