IMG 20191126 094203091W dniach 24-28 listopada młodzież ZSE-E brała udział w projekcie "Euroweek". Projekt jest poświęcony Europie .Opowiada o możliwościach jakie daje swobodne podróżowanie i poznawanie różnych kultur, płynących z tego korzyściach takich jak nauka nowych języków, wymiana doświadczeń, wspólny rozwój, nowe perspektywy względem edukacji i przyszłej aktywności zawodowej.Przekazuje wiedzę w jaki sposób podejść do poszukiwania pracy aby osiągnąć sukces w postaci zdobycia wymarzonego stanowiska, pozycji w wyuczonym zawodzie.Przez cały okres szkolenia uczestnicy mają okazję aktywnie pracować w różnych grupach, zdobędą też wiedzę jak odnaleźć swoją rolę w czasie pracy zespołowej.
 
Euroweek oczyma uczniów
.Na Euroweeku poznaliśmy wielu wolontariuszy z przeróżnych krajów. Dzięki nim mogliśmy poznać bliżej obyczaje ludzi z Kolumbii,Wietnamu,Włoch  itp. lub założyć tradycyjne ubrania Indonezyjczyków. Codziennie mieliśmy okazję podszlifować nasze umiejętności komunikowania się w języku angielskim dzięki uczestniczeniu w bardzo ciekawych zajęciach. Nie samą nauką człowiek żyje, dlatego wybraliśmy się na małą wycieczkę z wolontariuszami po Dusznikach Zdroju, by poznać lepiej okolicę. Na wyjeździe wszyscy  świetnie się bawiliśmy : od początku aż do samego końca.  
Paulina Pałecz - 3g