KKIP2019 23Prawdziwie świąteczną atmosferę stworzyli artyści w Zespole Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku podczas uroczystego koncertu kolęd i pastorałek. Znów repertuar wszystkich zaskoczył.

Nad koncertem kolęd od lat czuwa nauczycielka Aleksandra Tyl. To już jej dwudziesty jubileuszowy koncert. - Repertuar musi być zróżnicowany, totalny „misz masz” tak pod względem muzycznym, jak i emocjonalnym. Od tradycyjnych kolęd po współczesne aranżacje zimowych przebojów. To prosty sposób, by każdy ze słuchaczy znalazł w nim coś dla siebie, co będzie mu w duszy grało nie tylko w ten jeden dzień, ale i przez całe święta – podkreśla A. Tyl.

Koncert rozpoczęła tradycyjna kolęda „Mizerna cicha”, później z mikrofonów popłynęły utwory świąteczne z repertuaru Franka Sinatry, zespołu Perfekt. Stanisław Ślęzak, znany w całej Polsce z programu „The Voice of Poland” zaśpiewał piosenkę „Christmas lights” z repertuaru zespołu Coldplay. Społeczność szkoły oraz zaproszonych gości rozgrzały „Tylowianki znad Radomki” utworami „Skrzypi wóz” oraz „Świeć gwiazdeczko”. Publiczność wprowadzona w prawdziwie świąteczny klimat wspólnie z artystami zaśpiewała na koniec piosenkę „Dzień jeden w roku”.

- Jestem pełna podziwu i wdzięczności dla wszystkich moich artystów za ich talent, ciężką pracę, poświęcony czas, za sprostanie problemom związanym z wypożyczeniem i transportem instrumentów, np. perkusji, która przyjeżdża do nas z Kleszczowa, w dwóch turach w bagażniku samochodu osobowego – skomentowała organizatorka koncertu.

Atmosferę dopełniła bożonarodzeniowa scenografia, która dodała jeszcze magii całej uroczystości.

Aneta Jędrzejczyk

1Dnia 13.12.2019 roku rozstrzygnięto VIII edycję szkolnego konkursu "Stroimy Święta", którego organizatorem była Pani Agnieszka Majewska. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej, ekspresji plastycznej oraz kreatywności młodego człowieka.

Komisja w składzie: Pan Dyrektor Adam Jałkiewicz, Pani wicedyrektor Agnieszka Nowicka, Pan wicedyrektor Jarosław Majstrowicz, Pani Agnieszka Majewska, przyznała nagrody dla:
I miejsce – Angelika Jambor IV F
II miejsce – Jakub Wolski III K
III miejsce – Damian Tarnowski I FP

Wyróżnienia otrzymali:
Weronika Michalczyk III G

Jakub Śliwa I GP

Serdecznie gratulujemy.

IMG 20191126 094203091W dniach 24-28 listopada młodzież ZSE-E brała udział w projekcie "Euroweek". Projekt jest poświęcony Europie .Opowiada o możliwościach jakie daje swobodne podróżowanie i poznawanie różnych kultur, płynących z tego korzyściach takich jak nauka nowych języków, wymiana doświadczeń, wspólny rozwój, nowe perspektywy względem edukacji i przyszłej aktywności zawodowej.Przekazuje wiedzę w jaki sposób podejść do poszukiwania pracy aby osiągnąć sukces w postaci zdobycia wymarzonego stanowiska, pozycji w wyuczonym zawodzie.Przez cały okres szkolenia uczestnicy mają okazję aktywnie pracować w różnych grupach, zdobędą też wiedzę jak odnaleźć swoją rolę w czasie pracy zespołowej.