W ELEKTRYKU ZAGRALI NA MAXA

9109, 60 zł taką kwotę udało się zebrać podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  w radomszczańskim Elektryku. Były niesamowite emocje, ekscytujące licytacje i gorące - od pomagania innym - serca.

Naprawdę było gorąco! A wszystko za sprawą ciekawych w tym roku gadżetów do wylicytowania. Panie szatniarki wyszły z propozycją indywidualnych kart obsługiwania uczniów poza kolejnością. Ponadto można było wylicytować m.in. pakiet emisji spotów reklamowych w NTL, kurs prawa jazdy, fotel relaksacyjny, komplety pościeli, poduszek, słynne pączki na rumie prof. Anny Bugajczyk. Przedmioty, zaoferowane usługi przez lokalne firmy, można byłoby wyliczać w nieskończoność.  Jednak wszystkim przyświecał jeden cel: pomoc noworodkom. Jak przystało na społeczność Elektryka - znów rekord został pobity.

„Niemiecki ma klasę”

Zła wiadomość szybko obiegła szkołę.Szkolny sklepik zostanie zamknięty. Uczniowie szkoły w Złotej Gorze postanowili wziąć sprawę w swoje ręce. Wielu z nich od dawna marzyło o szkolnej kawiarence.O swoim pomyśle musieli przekonać dyrektora szkoły,nauczycieli i rodziców.Czy się udało?
Gra symulacyjna "Klasa z klasą"została przeprowadzona w ZSE-E w Radomsku dnia 11.01.2018. przez Goethe Instytut w ramach projektu "Niemiecki ma klasę". W czasie gry uczestnicy uczyli się formułowania własnych opinii,argumentowania i szukania wspólnych rozwiązań. Tak rozwijali swoje umiejętności językowe uczniowie ZSE-E biorący udział w projekcie "Niemiecki ma klasę" Dzięki zaangażowaniu pani Justyny Ciecharowskiej z Goethe Instytut w Warszawie nauka języka niemieckiego dostarczyła młodzieży dużo radości i pomysłów do projektowania wspólnej klasy.
VIELEN DANK-das hat uns viel SpaB gemacht.

Czym różni się fotograf od fotografika? Uczniowie Elektryka już to wiedzą! Dzięki spotkaniu z  Marcinem Kwartą - prezesem Fundacji Foto Pozytyw, zorganizowanemu w ramach cyklicznej szkolnej akcji „Godzina z …”.

Podczas spotkania młodzież dowiedziała się jak  działa fundacja stworzona przez Marcina Kwartę. Zapoznała się z dorobkiem fotograficznym nie tylko zaproszonego gościa, ale i jego podopiecznych. Jak podkreślał fotografik "Foto Pozytyw" ma na celu rozwój fotografii artystycznej, dokumentalnej i reportażowej oraz rozpowszechnianie ogólnej wiedzy z dziedzin fotografii.   - Ważnym obszarem jest również promocja młodych twórców, organizacja działań  artystycznych i kulturalnych, festynów, pokazów, czasu wolnego dzieci i młodzieży. Organizowane są konkursy, wystawy, warsztaty i plenery fotograficzne - wylicza M. Kwarta. - Nasze działania skierowane są również do dzieci i młodzieży, w szczególności z rodzin marginalizowanych.  Dotyczą również  osób zagrożonych wykluczeniem m.in.   bezrobotnych, niepełnosprawnych, seniorów -  opisuje prezes fundacji.