5ad0c1338f95c osize933x0q70h33480dDrużyna „elektryka” z awansem do etapu wojewódzkiego w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym

Zawodnicy z ZSE-E w składzie Kacper Różycki, Jakub Nowak i Szymon Musiał z klasy 3a wywalczyli awans do etapu wojewódzkiego na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. 13 kwietnia odbyły się tam Eliminacje Regionalne Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. 16 drużyn (48 uczestników) z pięciu powiatów - piotrkowskiego, bełchatowskiego, opoczyńskiego, tomaszowskiego i radomszczańskiego walczyło o zwycięstwo. W zawodach brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Turniej składał się z 4 konkurencji. Uczestnicy na początku pisali test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego i test skrzyżowań. Następnie pokonywali tor przeszkód motorowerem po czym sprawdzali swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na koniec reprezentant każdej drużyny pokonywał samochodem tor z tzw. talerzem Stewarda.

Opiekunem drużyna była Marzena Kaczmarczyk-Krzciuk.

W maju uczniowie powalczą o zwycięstwo kolejnego etapu w Sieradzu.

6W dniu 9 kwietnia 2018 r. klasy pierwsze uczestniczyły w obchodach Dnia Patrona Szkoły profesora Janusza Groszkowskiego.

,,Dziś święto Patrona Szkoły mamy z wdzięcznością hołd mu składamy. Na kartach historii znalazł zasłużone miejsce, bo nauki techniczne pokochał wielce i oddał im serce. Wychowawcą i nauczycielem był wyjątkowym, gdyż wiedzę przekazywał tak jak sam ją odkrywał. Zaangażowania mu nie brakowało, dlatego tyle pokoleń z jego pracy naukowej skorzystało’’.

nie dymie„Radomszczański nie dymi” to tytuł projektu realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Radomsku. To szeroko zakrojone działania ekologiczno - informacyjne.

-Podczas realizacji przedsięwzięcia uświadamialiśmy radomszczan, jak niebezpieczny jest proceder spalania w piecach odpadów. Ogłoszenie podsumowania projektu nie oznacza, że nie będziemy o tym mówić – zapewnia Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego. Mieszkańcy powiatu otrzymali broszury i ulotki informujące o prawidłowym paleniu w piecu. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zorganizowali również happening na targowicy. Przeprowadzony został także konkurs pt. „Nie dymię, nie truję”. „Elektryk” znów pokazał na co go stać! W kategorii plastycznej II miejsce zajął Bartłomiej Szaliński, wyróżnienie zdobył Miłosz Stalka, zaś w kategorii literackiej I miejsce przypadło Wiktorii Całus za opowiadanie „To już jest koniec” i felieton „Oprócz błękitnego nieba”, III miejsce Nikoli Karasek za felieton „A miało być tak pięknie…” , a wyróżnienie otrzymała Małgorzata Jóźwiak za pracę, pt.”Wyobraź sobie…”.