Od roku szkolnego 2004/2005 Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Fundacją Matematyków Wrocławskich i Stowarzyszeniem Lingwistyki Rekreacyjnej organizuje ogólnopolskie eliminacje do Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej.  W tym roku możemy pochwalić sie sukcesem naszych uczniów: Aleksandry Dratwińskiej i Huberta Sojdy.

Kolejny raz, tym razem do XIII Edycji konkursu, przystąpili uczniowie „Elektryka”. Pierwszym etapem były eliminacje szkolne, które odbyły się 9 października 2014r. Aby wystąpić na wyższym szczeblu, uczestnicy musieli zdobyć  minimum 55 na 95 możliwych punktów(57,9%). Udało się  to dwojgu z naszych uczniów: Oli Dratwińskiej (III G) i Hubertowi Sojdzie (IIA) . W związku z tym 17 stycznia 2015r. w Łodzi w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego przystąpili do półfinału OLM  spędzając 3 godziny na rozwiązywaniu niezwykle trudnych  zadań. Warto wspomnieć, że do półfinału  OLM w całej Polsce awansowało jedynie 9 przedstawicieli techników na 542 półfinalistów.
Zapewne wszyscy z niecierpliwością czekają na wyniki drugiego etapu, jednak bez względu na nie nasi półfinaliści już mogą być z siebie dumni. Gratulujemy!!!