Uczniowie naszej szkoły mieli okazję odwiedzić Berlin w wyjątkowym, przedświątecznym okresie.

W grudniu stolica Niemiec rozbłyska blaskiem miliona światełek, a powietrzu unosi się zapach pierników, prażonych migdałów, pieczonych kasztanów i grillowanych kiełbasek. W takim magicznym nastroju, juz po raz czwarty, uczniowie naszej szkoły mogli wczuć się w świąteczną atmosferę na słynnych na całym świecie Berlińskich Jarmarkach Bożonarodzeniowych.

Berlin zachwyca nie tylko jakością, ale także ilością odbywających się jarmarków i wydarzeń towarzyszących. W całym mieście spotkać można nawet 100 jarmarków, a na nich kramy z rękodziełem, drewnianymi zabawkami i wyrafinowanymi, wymyślnymi ozdobami, bombkami i girlandami.

W takiej niecodziennej scenerii nasi uczniowie zwiedzili najbardziej znane zabytki i miejsca niemieckiej stolicy. W programie znalazły się m.in. nowoczesny Plac Poczdamski, na którym w grudniu można, w tzw. Winterwelt (Zimowym Świecie) najłatwiej poczuć zimową atmosferę na torze saneczkowym i lodowisku,Brama Brandenburska, Wyspa Muzeów, Alexanderplatz, - Checkpoint Charlie - najsłynniejsze przejście graniczne pomiędzy Berlinem Wschodnim i Zachodnim, pomnik poświęcony ofiarom Holocaustu, East Side Gallery- galeria stworzona przez artystów z całego świata na fragmencie Muru Berlińskiego długości 1316 m, czy słynna ulica handlowa Kudamm.

Panoramę Berlina podziwiać można było z kopuły Reichstagu, a niecodzienną lekcją historii okazał się pokaz multimedialny w Muzeum Bramy Brandenburskiej. Również zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds było trafioną atrakcją.