Podczas tegorocznych wakacji uczniowie naszej szkoły wraz z młodzieżą z Niemiec oraz Turcji mieli okazję uczestniczyć w  projekcie zatytułowanym „3 kraje, 3 kuchnie”, który odbył się w Berlinie w dniach od 31 lipca do 9 sierpnia.

Młodzież integrowała  się poprzez wspólne  gotowanie narodowych potraw, zwiedzanie najdalszych zakątków Berlina, warsztaty na temat przyzwyczajeń kulinarnych  oraz zabawę przy grillu i muzyce.

I tak oprócz radomszczańskiej zalewajki i pierogów w menu znalazły się m.in. tureckie sulu köfte, baklawa, falafel czy niemiecka sałatka ziemniaczana i regionalny zielony sos.

Spośród wielu atrakcji wymienić można rejs statkiem po Sprewie, wizytę w  niemieckim parlamencie – Reichstagu, bogate berlińskie ZOO, Wieżę Telewizyjną na Alexanderplatz, Muzeum Muru Berlińskiego czy tętniący życiem Kurfürstendamm.

Niezapomnianym wrażeniem okazał się piknik na nieczynnym już  lotnisku Tempelhof.

Projekt został zrealizowany dzięki współpracy z Radomszczańskim Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej a dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.